Червоне вино допомагає запобігти карієсу і захворюванню ясен

Новини світу / новини / Здоров'я
1 221
0
Червоне вино допомагає запобігти карієсу і захворюванню ясен


Іспанські біологи довели, що поліфеноли, що містяться в червоному вині, перешкоджають потраплянню на тканини ротової порожнини бактерій, що викликають карієс, періодонтит (запалення кореня зуба і оточуючих його тканин) і гінгівіт (запалення ясен).

Про це повідомляється в Journal of agricultural and food chemistry, передає УНІАН.

Мікробіом порожнини рота налічує понад 700 видів організмів. Більша їх частина мешкає в плівці, що покриває зуби і м'які тканини ротової порожнини. При розвитку патологій первинні колонізатори (зазвичай стрептококи) спочатку осідають на поверхні тканин, утворюючи моношар, а потім до нього мігрують інші мікроорганізми.

Різні фактори (індивідуальна сприйнятливість людини, погана гігієна, дієта) можуть вплинути на зміну складу орального мікробіома і викликати розмноження патогенних бактерій. Серед них - Streptococcus mutans, одного з основних винуватців виникнення карієсу, Fusobacterium nucleatumи Porphyromonas gingivalis, що грають важливу роль у виникненні гінгівіту і періодонтиту, відповідно.

У своїй попередній роботі автори дослідження під керівництвом Вікторії Морено-Аррібас з Інституту досліджень продуктів харчування в Мадриді показали, що поліфеноли, що містяться в червоному вині, благотворно впливають на склад оральної мікробіоти і допомагають запобігти карієсу і хворобі періодонта. Однак механізм дії поліфенолів на патогенні мікроорганізми залишався до кінця не вивчений. У новій статті іспанські біологи досліджували вплив поліфенолів на утворення бактеріальних плівок на фібробластах (клітинах сполучної тканини) ясен. У якості модельної системи вчені використовували культуру фібробластів ясен, до якої додавали один із патогенів - S. mutans, F. nucleatum або P. gingivalis.

Бактеріальні та людські клітини дослідники обробляли екстрактом червоного вина або виноградних кісточок, а також поліфенолами, що містяться у вині - кавовою і р-кумаровою кислотами. Крім того, автори роботи перевірили сукупний вплив на патогенні мікроорганізми поліфенолів і пробіотиків Streptococcus dentisani. Ці бактерії були виділені з орального мікробіома людей, які не страждали карієсом; вони виробляють білки, що пригнічують життєдіяльність хвороботворних мікроорганізмів, зокрема Streptococcus mutans.

Виявилося, що як чисті поліфеноли, так і екстракти навіть у невеликих концентраціях (50 мікрограмів в мілілітрі) не дозволяють бактеріям залишатися на поверхні фібробластів і перешкоджають утворенню бактеріальної плівки. Так, присутність кавової і р-кумарової кислот зменшувало "прилипання" бактерій S. mutans, що викликають карієс, до фібробластів на 20 і 40 відсотків відповідно. Додавання пробіотика до поліфенолів посилювало ефект і зменшувало адгезію патогена на 40-50 відсотків. P. gingivalis у присутності поліфенолів прикріплялися до клітин сполучної тканини ясен на 30-50 відсотків гірше, а F. nucleatum - більш ніж на 50 відсотків.

Такий же вплив на утворення плівки P. gingivalis і F.nucleatum викликали екстракти червоного вина і виноградних кісточок. А ось бактеріям S. mutans екстракт червоного вина не заважав накопичуватися на поверхні фібробластів, а у великій концентрації навіть збільшував адгезію мікроорганізмів. Надалі дослідники планують змоделювати систему, що складається з фібробластів і декількох бактеріальних культур, і вивчити міжбактеріальну взаємодію. А потім перейти до вивчення патогенних бактерій орального мікробіома in vivo, в живих організмах.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

02:00
Вісім переваг нуту для здоров’я, і випадки, коли варто обмежити його споживання
01:45
Економія чи зайва робота: чи потрібно вимикати бойлер на ніч
01:30
Знадобиться всього два інгредієнти: рецепт корисних бананових млинців
01:15
Морська чи гімалайська: яка сіль найкраща
01:00
Весняна мода 2025: які кольори будуть в тренді серед українок
00:45
Продукт для ідеального сніданку: як правильно зберігати цілі та нарізані авокадо
00:30
Сім причин, чому ваша кава гірка — і як її правильно заварити
00:15
9 корисних звичок, завдяки яким дім завжди буде чистим та прибраним
23 лютого, 2025
23:58
Помітно покращує стан. Учені розповіли, яку дієту слід обрати за діабету
23:36
Весна феєрично ощасливить лише ці 4 знаки Зодіаку
23:05
Україна розробляє аналог Patriot — Зеленський
22:44
Курський напрямок за інтенсивністю ворожих атак майже наздогнав Покровський – Генштаб
22:23
Чи можна митися при температурі та коли хворієте
22:04
5 пар знаків Зодіаку, які знайшли кохання всього свого життя
21:46
Стан Папи Римського залишається критичним, але він при свідомості - Ватикан
21:23
Минулого року Україна виготовила 2,2 млн FPV-дронів, цього року виробимо більше - Зеленський
20:45
Замінять каву: 5 напоїв, що швидко наповнять енергією
20:22
Україна втратила 3,5 мільйони робочих місць з 2022 року
20:05
Україна та США більше не розглядають створення фонду на $500 мільярдів - Зеленський
19:44
Атака російського дрона на ЧАЕС: рятувальники виявили нові осередки тління
19:23
6 найкорисніших видів соків, які варто обирати в магазині
19:05
«Треба нагадувати про війну»: у Чернівцях відбувся автопробіг на підтримку військовополонених та безвісти зниклих - фото та відео
18:45
Українські дрони успішно вражають росіян, а балістика готується до цього – Зеленський
18:25
Готується швидко! Названо десерт, який їдять довгожителі світу
17:59
У місті на Буковині планують облаштувати алею Слави
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм