Сьогодні, 6 лютого, відбулася історична подія - SpaceX успішно запустила найпотужнішу в світі ракету Falcon Heavy.
Falcon Heavy злетіла з космодрому ім. Джона Кеннеді на мисі Канаверал у штаті Флорида.
Запуск відбувся о 22:45 за київським часом.
Ракета обладнана трьома прискорювачами і 27 двигунами, щоб забезпечити тягу більш як 2 мільйонами кг. У разі успішного випробування вона стане найпотужнішою ракетою з усіх, що використовуються на сьогоднішній день, і найпотужнішою після ракет НАСА Saturn 5, які доставили космонавтів на Місяць 45 років тому.
Повнофункціональна ракета буде здатна нести навантаження до 64 метричних тонн, що більше, ніж Боїнг-737 разом з пасажирами, екіпажем, паливом і багажем. Falcon Heavy, таким чином, зможе виводити в космос вдвічі більше вантажу, ніж найближчий конкурент - застаріла ракета Delta IV Heavy, причому вартість запуску буде втричі меншою. Лише Saturn V, яка використовувалася для місячних місій, могла закинути на орбіту більше вантажу.
Параметри ракети: висота - 70 метрів, діаметр - 3,7 м (основна "свічка") і більш ніж 12 м у ширину в розгінному блоці, маса - 1420 тонн. Здатна вивести на низьку навколоземну орбіту до 63,8 т, на геоперехідну - 26,7 т, до Марса - 16,8 т, до Плутона - 3,5 тонн.
Хоча зазвичай при тестових запусках ракет в якості корисного вантажу використовуються сталеві або бетонні блоки, голова SpaceX Ілон Маск вирішив помістити в вантажний відсік ракети свій особистий автомобіль Tesla Roadster, за кермом якого буде сидіти манекен Starman.
За планом Маска, автомобіль віддалиться від Землі приблизно на 400 мільйонів кілометрів і буде летіти зі швидкістю 11 кілометрів на секунду.
"За нашими оцінками, Tesla буде перебувати на цій орбіті кілька сотень мільйонів років, може бути, навіть більше мільярда років", - заявив бізнесмен журналістам.
Автомобіль оснащений трьома камерами спостереження, зйомки яких будуть, за словами Маска, епічними.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.