Дослідники Університету Ліверпуля виявили, що собаки кусають чоловіків на 81% частіше, ніж жінок, а також можуть напасти на неспокійних та тривожних людей.
Про це повідомляє "Українська правда" з посиланням на 1News.
Свої висновки фахівець із епідеміології Керрі Вестгард із колегами опублікувала у виданні Journal of Epidemiology and Community Health.
Команда науковців опитала 694 британців, яких попросила вказати свій вік, стать, а також відповісти на запитання про те, чи кусав їх коли-небудь собака, коли та як це відбувалося.
Учасники дослідження також вказували, чи є у них самих домашні тварини.
За результатами виявилося, що людей, яких коли-небудь кусав пес, набагато більше, ніж офіційно звітують уповноважені органи Британії.
Майже 25% (24,78%) опитаних розповіли, що хоч раз переживали укус собаки, і лише третина з них отримувала медичну допомогу. Менше відсотка, 0,6% – йшли після укусу собаки в лікарню.
Далі науковці попросили людей, яких кусали пси, розповісти за яких умов це відбувалося – скільки опитаним тоді було років, чи був це знайомий собака, наскільки сильним було пошкодження.
Виявилося, що 44% людей, які пережили укус собаки, відчули це на собі у дитинстві – у віці до 16 років.
Разом із тим, 55% розповіли, що покусав їх незнайомий пес. Жертвами частіше ставали чоловіки на 81% випадків частіше, ніж жінок.
А наявність собак удома підвищувала ризик нападу чужого пса у 3 рази.
На цьому Вестгард із колегами не спинилася – учасників анкетування також розподілили за групами на схильних до екстраверсії, інтровертності, невротичності, легкості у спілкуванні та сумлінності.
Психологічне опитування також показало, що собаки частіше агресивно реагують на людей, схильних до тривожності, особливо дратівливих та тих, хто на момент нападу переживав депресивний стан.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram