Президент Польщі Анджей Дуда прийняв рішення підписати поправки до закону про Інститут національної пам'яті, які викликали критику України, Ізраїлю та США.
Про це повідомляється в Twitter канцелярії президента Польщі.
"Я вирішив, що підпишу закон про Інститут національної пам'яті, і передам його в Конституційний суд відповідно до процедури", - заявив Дуда.
1 лютого верхня та нижня палати парламенту Польщі ухвалили закон про Інститут національної пам'яті, який значно розширює повноваження установи в справі розслідування "злочинів, скоєних проти польського народу та його доброго імені".
Цей закон передбачає штрафи і терміни до трьох років позбавлення волі за публічні висловлювання про причетність поляків до Голокосту в роки Другої світової війни. Зокрема, йдеться про використання формулювання "польські табори смерті".
Крім того, запроваджено штрафи і тюремні терміни за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків. Ця норма стосується Волинської різанини, яку Варшава раніше визнала геноцидом.
Депутати Верховної Ради ухвалили заяву, в якій висловили розчарування та стурбованість у зв'язку з прийняттям в Польщі змін до закону про Інститут національної пам'яті.
Ізраїль виступив категорично проти прийнятого в Польщі закону. Як написав у себе в Twitter прес-секретар ізраїльського МЗС Еммануель Нагшон, Ізраїль з абсолютною серйозністю розглядає будь-які спроби оскаржити історичну правду.
Держдеп США закликав Варшаву переглянути закон. Польська влада має перевірити, який вплив цей закон чинитиме "на свободу слова і на партнерські відносини з США, заявила офіційний представник відомства.
До того ж, зазначили у Держдепі, закон не може не вплинути на стратегічні інтереси Польщі, зокрема, на взаємини зі США та Ізраїлем.