Японські дослідники використали машинне навчання, щоб навчити штучний інтелект візуалізувати те, про що думає людина.
Про дослідження пише CNBC.
Машинне навчання вже використовувалося раніше, щоб візуалізувати думки на основі МРТ, але мова йшла про прості чорно-білі зображення, таких як букви і географічні форми.
Однак вчені з Кіото розробили нову техніку декодування, яка дозволяє розшифровувати більш складні кольорові образи, наприклад, зображення людей і тварин.
Вони не стали вчити нейромережу розпізнавати окремі пікселі або прості форми, а імітували роботу людського мозку, який обробляє візуальну інформацію ієрархічно.
Дослідження зайняло 10 місяців. Добровольцям демонстрували різні зображення, як природні (зображення птахів і людей), так і штучні (геометричні фігури і букви).
Активність мозку вимірювалася або під час перегляду зображень, або згодом, коли випробовувані думали про одне з них. Отримані дані аналізувала нейромережа.
Крім підвищення точності дешифрування думок, дослідники вперше з високою точністю декодувати зображення, про який випробуваний тільки згадував, але не дивився на нього безпосередньо.
Щоб впоратися з цим завданням, ШІ довелося застосувати більш складний механізм вирішення. Причина полягає в тому, що людині важко в точності відтворити в своїй голові побачене, а мозок при спогадах активований менше ніж при візуальній взаємодії.
Вчені не мають сумнівів, що точність технології продовжить рости. Потенційні застосування методу можуть бути неймовірно різноманітні - ми зможемо малювати картини думками або бачити галюцинації психічно хворих людей. Надалі людство, можливо, навчитися спілкуватися з машинами за допомогою подібної "телепатії".
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram