США провели стільки часу, розслідуючи "російський слід" в американській політиці, проте все, що їм вдалося розкопати, це "український слід", заявив 31 жовтня міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров.
Так він прокоментував справу екс-керівника виборчого штабу Дональда Трампа Пола Манафорта, передає DW.
"Після довгих місяців роботи комісія Мюллера представила перші результати - вони звинувачують двох колишніх співробітників виборчого штабу Трампа за його справи з Януковичем. Але шукали російський слід", - підкреслив Лавров.
За його словами, "український слід потрібно розслідувати через Україну".
Нагадаємо, що 30 жовтня екс-голова штабу Трампа і політконсультант Януковича Пол Манафорт здався ФБР. Офіційні обвинувачення були висунуті ще в п'ятницю, але у той час федеральний суддя запечатав їх і не розголошував.
Правоохоронні органи США пред'явили Манафорту і його діловому партнеру Ріку Гейтсу обвинувачення по 12 пунктах. Зокрема,вони обвинувачуються у "змові проти США, відмиванні грошей, наданні неправдивих відомостей і неподанні звітів закордонних банківських рахунків". Значна частина обвинувачення також пов'язана з діяльністю Манафорта в Україні.
Суд відправив Манафорта та Гейтса під домашній арешт, а також призначив обом застави: Манафорту у розмірі десяти млн доларів, Гейтсу – п'яти млн доларів. Підозрювані своєї провини не визнають. Полу Манафорту загрожує до 80 років позбавлення волі, якщо його вина буде доведена, його партнерові Ріку Гейтсу - до 70 років в'язниці.
Раніше лояльне до Республіканської партії видання Wall Street Journal писало про те, що Манафорт більше 10 років працював на російського олігарха Олега Дерипаску. Їхнє співробітництво стосувалося України, Грузії, Чорногорії та інших країн, які Кремль вважає своєю "сферою впливу".
Раніше повідомлялося про те, що журналісти Associated Press знайшли докази отримання Манафортом коштів з "чорної каси" "Партії регіонів". У матеріалі агентства мова йде про виплати, здійснені у 2007 і 2009 роках.
21 березня, народний депутат Сергій Лещенко представив документи, які, за його словами, розкривають механізм отримання Полом Манафортом коштів з "чорної каси" "Партії регіонів". На думку Лещенка, виплати на користь Манафорта здійснювалися з використанням офшорних юрисдикцій і банків сумнівної репутації, зокрема – через фінансовий рахунок офшорної компанії у Киргизстані.
31-10-2017, 22:35
0
1 168