Державний департамент ознайомлений з публікаціями, в яких стверджувалося про постачання в КНДР ракетних двигунів українського виробництва і ставиться до цього питання дуже серйозно, заявила під час брифінгу офіційний представник американського зовнішньополітичного відомства Хізер Нойєрт.
"Звичайно, ми знаємо про це повідомлення. Це питання, яке ми сприймемо дуже серйозно, якщо такий випадок був", - сказала Нойерт, передає "УНІАН".
За її словами, завдання США і всього світового співтовариства – стримати військові амбіції Північної Кореї.
"Прийнято багато резолюцій Ради безпеки ООН. Вони зобов'язують всі держави, включаючи Україну, запобігати відправку стратегічно важливих технологій в КНДР. В минулому, я знаю, що Україна запобігала постачанню заборонених матеріалів у країни, які викликають велике занепокоєння", – зазначила прес-секретар Держдепу.
Вона підкреслила, що США і Україну пов'язують "хороші відносини", нагадавши про нещодавній візит у Вашингтон українського президента Петра Порошенка.
"Ми не коментуємо повідомлення розвідки. Україна, слід зазначити, має дуже надійну історію зусиль у галузі нерозповсюдження, у тому числі відносно КНДР", - додала Нойєрт.
Нагадаємо, видання The New York Times розмістило публікацію, в якій стверджувалося, що успіхи Північної Кореї випробування міжконтинентальної балістичної ракети, яка, ймовірно, може досягти території США, стали можливі завдяки придбанню потужних ракетних двигунів на чорному ринку, швидше за все, з українського заводу. У цій публікації видання посилається на думку експерта Майкла Еллемана.
Сам він каже, що не стверджував про причетність української влади до постачання ракетних двигунів в КНДР.
У відповідь на цю публікацію, секретар РНБО України Олександр Турчинов заявив, що український оборонно-промисловий комплекс не постачав ракетні двигуни та ракетні технології Північній Кореї.
На держпідприємстві "Південний машинобудівний завод ім. Макарова" заявили, що завод ніколи не мав і не має ніякого зв'язку з північнокорейськими ракетними програмами космічного та оборонного характеру. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман назвав провокацією повідомлення ЗМІ про нібито постачання держпідприємством "Південмаш" ракетних двигунів Північній Кореї. А представники американської розвідки заявили, що КНДР може самостійно виробляти двигуни для ракет і не потребує постачання арсеналу від третіх країн.
16-08-2017, 13:50
0
1 855