RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |

Росія не така страшна, як здається, - Washington Post

Чи варто США і Заходу непокоїтися через те, що Росія нарощує силу? Може здатися, що так, якщо подивитися на те, яке місце в американських новинах зайняла тема російського втручання у президентські вибори. Але насправді російська сила і вплив дуже крихкі. За виставленими на передній план втручанням в політику Заходу, вторгненням в Україну і Сирію, Москва зіштовхнулася з глибокими суспільними і економічними проблемами. Про це на сторінках Washington Post пише аспірант Колумбійського університету, дослідник Росії і питань безпеки Джос Мікінс.

На його думку, внутрішні проблеми, які російська влада вже досить довго ігнорує, дуже скоро обмежать здатність Володимира Путіна продовжувати свої зовнішньополітичні і військові авантюри. Автор наводить п'ять причин, чому Москві доведеться відмовитися від агресивної поведінки.

Перша з них - це слабка російська економіка. Він нагадує, що ВВП США в 10 разів більший, ніж в Росії. Російська економіка зростала завдяки періоду високих цін на нафту. Але він закінчився. І країна занурилася в економічну депресію. Все більше росіян опиняються за межею бідності. "Міністерство економіки Росії прогнозує, що середній рівень життя не покращиться до 2035 року", - йдеться в статті.

Друга причина - у Росії серйозна демографічна криза. Народжуваність в країні дуже низька і не перевищує рівень 1,7 дитини на одну жінку, в той час як для самовідтворення населення потрібно, щоб цей показник зріс до 2,1 дитини. "В результаті населення Росії скоротиться на 16%, або 23 мільйони людей, до 2050 року. Таким чином, робоча сила скоротиться на 25%", - йдеться в статті.

Третя причина криється в тому, що Кремль до цього часу платив субсидії проблемним регіонам. Зараз він витрачає 10 мільярдів доларів на рік для підтримки Чечні і анексованого Криму. Але доходи країни зменшуються, тому ці виплати доведеться теж зменшити. На думку автора, чим менше Москва буде перераховувати дотаційним регіонам, тим сильнішою буде напруга між Москвою і периферією. Не виключено, що конфлікт на Півночі Кавказу може відновитися.

Четверта причина - Росії доведеться скоротити військовий бюджет через економічну стагнацію. Вона вже це зробила в 2016 році, і таке скорочення відбулося вперше з 1990-х років. До 2020 року Росія буде виділяти 41 мільярд доларів. Ця сума менша військового бюджету Франції. "Більше того, дедалі більший тягар витрат в Сирії і Україні можуть змусити Росію вивести звідти війська, інакше режим може збанкрутувати", - йдеться в статті.

Автор нагадує, що НАТО витратив на оборону у 2015 році 892 мільярди доларів. На тлі цієї суми російський 41 мільярд має непереконливий вигляд. Тож Росія просто не зможе конкурувати з добре профінансованим і озброєним альянсом.

Зрештою, на думку автора, хронічні соціальні проблеми змусять Росію відмовитися від нинішньої агресивної політики. І це п'ята причина. Росіяни схильні терпіти труднощі, але це не може тривати вічно. Популярність Путіна опирається не лише на пропаганду і шовінізм, а й на економічну вигоду.

"Якою б потужною чи загрозливою Росія не здавалася зараз, вона не зможе бути такою довго. Російська стабільність і режим Путіна опираються на хиткий фундамент, який вже починає давати тріщини", - йдеться в статті.

Разом з тим, автор не врахував наявність ядерної зброї у Росії, яку вона використовує як гарантію безкарності своїх агресивних вчинків. Видання Die Zeit писало, що США і Росія можуть опинитися на порозі нової ракетної кризи. Москва розгорнула нові крилаті ракети, порушивши угоду про скорочення стратегічних арсеналів за 1987 рік. Якщо Вашингтон відреагує нарощенням свого ядерного арсеналу і розміщенням ракет в Європі, світ повернеться до реалій 80-х років.

Тим часом, видання Sueddeutsche Zeitung писало, що Росія не може дозволити собі нову гонку озброєнь. Москва сама "випустила джина з пляшки", коли почала безвідповідально погрожувати іншим країнам своїм ядерним арсеналом. Тепер Дональд Трамп теж не виключає початку нової гонки озброєнь, на яку у російської сторони просто немає грошей.

За матеріалами:DT.UA
Редактор: Igor
9-03-2017, 20:33
Коментарів 0 Переглядів 1 439

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Пані Валентина каже, що є велика потреба в кормі для собак і котів


Вирок суду – читати класику. Блог Юлії Пацаранюк
Чоловіка, який обікрав сестру, зобов'язали прочитати "Кайдашеву сім’ю" І.Нечуя-Левицького
“Красиве, спокійне, проєвропейське місто”. Блог Галини Олійник
Віталій Кім поділився враженнями від Чернівців та поміркував, на що зараз слід витрачати бюджетні кошти.
Кому дісталися гуманітарні швидкі допомоги – секрет: чому посадовці на Буковині не готові це розказати
Державні відомства приховали інформацію про отримувачів дорогих авто з Італії під приводом "обмеженого доступу"
ВІДЕО Переглянути все відео

До церкви приходьте на всю Великодню службу, щоби відчути велич свята, радить єпископ Феогност

Міжнародна програма з ефектом особистої присутності за участі європейських артистів цирку та героїчного артиста, що отримав поранення під Бахмутом.

Alterra School – це територія іншого навчання. Тут поєднуються академічні студії з проєктною діяльністю. Цінностями школи є демократичний підхід, екологічність та практичність. Тьютори школи здійснюють індивідуальний супровід кожної дитини. Допомагають школярам ставити цілі та досягати їх. Сприяють розвитку емоційного інтелекту та формуванню так званих soft skills у дітей.

У "Магістраль" ви будете навчатися з висококваліфікованими інструкторами, які підготують вас до будь-яких дорожніх ситуацій. Наші автомобілі відповідають найвищим стандартам безпеки, а навчання проводиться за сучасними методиками, що забезпечує вам не лише отримання водійського посвідчення, але й практичні навички, необхідні для безпечного водіння.