Євродепутати закликають тимчасово заморозити переговори з Туреччиною про вступ до Євросоюзу.
Відповідну резолюцію було прийнято в четвер, повідомляють на сайті ЄП.
"Туреччина є важливим партнером ЄС. Але в партнерських відносинах бажання співпрацювати повинно бути двостороннім. Туреччина не проявляє такої політичної волі, тоді як дії уряду і надалі відхиляють Туреччину з її європейського шляху", - зазначили депутати Європарламенту.
У резолюції, однак, ідеться про те, що Туреччина все ж повинна залишатися "прив'язаною" до ЄС.
Євродепутати також зобов'язуються переглянути свою позицію, коли "непропорційні репресивні заходи" в рамках надзвичайного стану в Туреччині буде скасовано.
Так, тимчасове припинення переговорів означає, що ніякі нові розділи переговорів не можуть бути відкриті і не будуть прийматися нові ініціативи щодо переговорів між Туреччиною і ЄС.
Міністр Туреччини у справах ЄС і головний перемовник Омер Челік заявив, що, з погляду Анкари, резолюція Європарламенту про припинення переговорів щодо вступу Туреччини в ЄС не має жодної чинності, передає агентство Anadolu.
Міністр також зазначив, що існують сили, які намагаються цим рішенням відправити якийсь меседж Анкарі. "Але вони повинні знати, що Анкара проігнорує це послання", - підкреслив Челік.
На думку міністра, Європа мусила проаналізувати шляхи співпраці з країною, в якій запобігли спробі перевороту.
"Зокрема це стосується питань правової держави і демократії. Замість цього вони вирішили підписатися під резолюцією, яка залишить негативний слід в історії", - сказав він.
Напередодні президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Анкарі "не варто зациклюватися" на приєднанні до Євросоюзу, а краще розглянути можливість приєднання до Шанхайської організації співпраці (ШОС).
Угоду про асоціацію між Туреччиною і Євросоюзом було підписано в 1963 році, а заявку на членство в ЄС Анкара подала в 1987-му. Переговори про вступ при цьому почалися тільки в 2005 році. За цей час були узгоджені 14 з 35 технічних пунктів, які турецькій владі необхідно виконати, щоб досягти стандартів європейської спільноти. Ще 17 пунктів на цей момент заблоковані, а щодо чотирьох тривають переговори.
Розбіжності між Брюсселем і Анкарою, зокрема, стосуються позиції Туреччини щодо Кіпру та небажання багатьох європейських політиків бачити мусульманську країну в союзі.
24-11-2016, 18:45
0
1 595