Не існує таких умов, за яких Британія змогла б зберегти доступ до єдиного ринку Європи, але при відмовитися від угоди про вільне пересування людей.
Про це, як пише The Telegraph, сказав президент Європейського парламенту Мартін Шульц.
За його словами, ці дві фундаментальні свободи "просто нероздільні".
При цьому, він додав, що не хоче навіть гіпотетично розмірковувати про таку ситуацію в Європі, за якої "вантажівки і хеджові фонди вільно перетинали б кордони, а громадяни – ні".
Шульц також порадив прем'єр-міністру Терезі Мей якомога швидше скористатися умовами статті 50 Лісабонської угоди, щоб "уникнути зростання невизначеності".
Його коментарі прозвучали на тлі того, як канцлер скарбниці Великобританії Філіп Хаммонд запевнив великих бізнес, що нібито прем'єр-міністр зможе домовитися з ЄС про збереження торгівельних зв'язків в рамках єдиного європейського ринку навіть після Brexit.
В цей же час, міністр закордонних справ Борис Джонсон назвав "абсолютною нісенітницею" припущення, що Британія не зможе отримати доступ до ринку без того, щоб дозволити європейцям вільно жити і працювати на своїй території.
Тим часом, до виходу Великобританія має намір блокувати створення армії ЄС.
Ця пропозиція повинна бути офіційно представлено в грудні.
Автори ініціативи розраховують, що воно буде погоджено до червня наступного року. Обговорення можливості створення спільних збройних сил європейського об'єднання почалися ще минулого року, однак не через напади терористів, а через агресію Росії проти України.
Зокрема, Єврокомісія запевняла, що підтримує створення єдиної армії ЄС. У відомстві зауважили, що єдина європейська армія "дасть чіткий сигнал Росії" до розуміння того, що ЄС як організація серйозно ставиться до відстоювання цінностей Євросоюзу.
23-09-2016, 21:45
0
1 162