Італійські вчені з'ясували, що "заразливе позіхання" серед жінок поширюється значно частіше, ніж серед чоловіків.
Дослідження на цю тему представлено в журналі Royal Society Open Science.
Наслідувальне позіхання зустрічається у людини та інших соціальних тварин (що живуть у колективі) - у шимпанзе і собак, наприклад. Відомо, що воно частіше зустрічається у родичів і друзів, ніж у незнайомців.
Щоб визначити особливості наслідувальної позіхання у людей, Єлизавета Палагі (Elisabetta Palagi) з Пізанського університету та її колеги потайки спостерігали за чотирма тисячами позіхів протягом п'яти років. Вчені фіксували позіхання в літаках, поїздах, ресторанах і офісах.
Аналіз 1461 випадку заразливою позіхання показав, що до спонтанних позіхань чоловіки і жінки схильні в рівній мірі. Однак серед жінок чужому прикладу слідують 55 відсотків (для чоловіків цей показник становить 40 відсотків).
Пояснюють вчені це підвищеною схильністю "слабкої статі" до емпатії - усвідомленого співпереживання емоційного стану іншої людини. Про це свідчать психологічні тести.
Крім того, традиційні жіночі ролі в суспільстві (насамперед виховання дітей) потребують підвищеної емпатії. Як зазначають вчені, хоча емансипація жінок зараз зайшла досить далеко, на психофізіологічному рівні підвищена емпатія зберігається - свідченням чого й стали відмінності в "зараженості" позіханням.
3-02-2016, 23:50
0
1 590