Діти, над якими знущалися ровесники, стикаються згодом з важкими ментальними проблемами.
Результати досліджень, проведених психологами з британського Університету Уорвіка під керівництвом доктора Дітера Фолку, свідчать про те, що діти, над якими знущалися ровесники, стикаються згодом з більш важкими ментальними проблемами, ніж ті, які стали жертвою поганого поводження з боку дорослих.
Раніше вчені довели зв'язок між психологічним, емоційним і сексуальним насильством в дитинстві, і серйозними проблемами у дорослому житті. Однак цькування дитини з боку його ровесників, як з'ясувалося, має ще більш небезпечні наслідки – психологічні і фізичні.
До цього висновку вчені дійшли на підставі двох масштабних досліджень, проведених у США і Великобританії, в одному з яких брали участь 1.200 чоловік, а в іншому – 4.000.
В рамках цієї роботи психологи опитували батьків з метою відстежити погане поводження з дітьми і порівняти отримані дані з інформацією про дітей, які піддавалися цькуванню з боку однолітків і старших товаришів.
З'ясувалося, що 19% британських юнаків і дівчат та 18% їхніх американських ровесників, що піддавалися знущанням в дитинстві, страждають депресією, дратівливістю і схильністю до суїциду.
В обох групах більш важкі проблеми супроводжують дітей, що піддавалися цькування однолітків, ніж тих, хто став жертвою поганого поводження з боку дорослих.
Втім, психологи не виключають, що батьки схильні применшувати масштаби своєї провини і неправильного поводження щодо дітей.
13-11-2015, 08:30
0
1 279