"Пасивний дім" майже не потребує опалення. Така технологія дозволяє заощаджувати до 90 відсотків енергії. Як запевняють фахівці, вартість енергоощадного будівництва дорожча за звичайну лише на 5-10 відсотків. І ця різниця швидко окупиться.
Мобільну виставку "Енергетичні технології "пасивний дім" до Чернівців привезло Німецьке товариство інтернаціонального співробітництва (GІZ). Як розповідає Флоріан ЛАММАЄР, експерт, який курує проект в Україні, інноваційну технологію вони презентують в усіх регіонах. У Німеччині вже збудували 32 тисячі "пасивних" будівель, а в Україні поки що немає жодної. Виставку відкрито в кінопалаці "Чернівці" до шостого липня.
Як переконує експерт, технологія "пасивний дім" нині має найвищий стандарт з енергетичної ефективності у світі. Якщо порівнювати із сучасними українськими нормативами, то коефіцієнт теплопровідності "пасивного" дому більший втричі.
– На стадії будівництва такий будинок коштує на 5-10 відсотків дорожче, ніж звичайний, – розповів Флоріан Ламмаєр. – Але якщо ви порахуєте, наскільки дім споживає менше енергії – приблизно на 90 відсотків, – то зрозумієте, що витрати швидко окупляться. Основна ідея "пасивного" дому в тому, що ми не даємо теплу виходити із приміщення.
Тепло в будинку забезпечують не лише батареї. Воно виділяється під час роботи побутових приладів. Окрім того, теплова енергія іде і від самих мешканців. Якщо цю безкоштовну енергію зберегти всередині дому, приміщення потребуватиме значно менше опалення.
Як пояснює Флоріан Ламмаєр, "пасивний дім" заощаджує тепло завдяки кільком основним принципам: грунтовна ізоляція стін (не 5-10 сантиметрів, а 30), центральна вентиляційна система з рекуперацією повітря, орієнтація будівлі на південь.
Система "пасивний дім"–
Компактність Кожна будівля впродовж опалювального сезону втрачає тепло через архітектурні поверхні, які виступають – балкони, тераси, навіси. Тому їх варто уникати.
–
Розташування – на південьПівденне розташування головного фасаду з великими вікнами забезпечить найбільш оптимальне використання сонячної енергії. Натомість великі віконні прорізи на заході і сході не дають результату. На півночі вікна, навпаки, повинні бути якомога меншими (вони залишаються в тіні і є швидше джерелом втрати тепла).
–
ТеплоізоляціяПоверхня "пасивного будинку" повинна бути добре теплоізольована. Особливо ретельно утеплюють кутові шви, стики, перетини. Високий рівень теплоізоляції не тільки зменшує потребу будинку в опаленні, але й підтримує в кімнатах тепло взимку і прохолоду влітку.
–
Герметичність і вентиляція Важливий принцип: зсередини – герметичність, ззовні – вентиляція. Хороша герметичність попереджає неконтрольований теплообмін. Фахівці запевняють, що традиційний спосіб провітрювання – відчинені вікна – призводить втрати тепла на 50 відсотків. Для провітрювання в енергоощадному будинку встановлюють центральну вентиляцію із системою рекуперації повітря.
–
Двокамерні вікнаУ "пасивних будинках" встановлюють двокамерні теплозберігаючі вікна з добре ізольованими профілями, простір між склом заповнюють газом, наприклад, аргоном. Вікна виконують функцію сонячних акумуляторів, збираючи енергію променів.
Варто знати
Рекуперація – процес обміну повітря в будинку з поверненням теплової енергії. Відпрацьоване повітря, яке витягується з приміщення, підігріває в рекуператорі те повітря, яке потрапляє з вулиці. При цьому потоки повітря не змішуються.
Рекуперація виключає потрапляння холодних потоків, як це є під час звичайного провітрювання.
4-07-2011, 13:16
0
2 919