Своєчасно забезпечити сад чи газон оптимальною кількістю води – чи не найважливіше завдання власників заміських садиб цієї пори. Так більшість газонів потребують 30-35 мм води на добу за температури 25-27 градусів. Система автоматичного поливання – знахідка для господарів садиб.
"Не потрібно наймати людей, щоби поливали город"– Під час поливання зі шланга неможливо рівномірно розподілити воду по всій площі, – каже начальник відділу "Сад та город" гіпермаркету будівельних матеріалів Сергій ЧОРНЕЙ. – Внаслідок цього газон може змінити свій смарагдовий колір на неприємний плямистий. Крім того, сильний струмінь води навряд чи зашкодить кронам потужних дерев, але дуже несприятливо позначиться на ніжних квіткових пелюстках, пошкодивши їх.
Пан Сергій каже, що для поливання газонів та садів використовують популярний нині осцилюючий обприскувач.
– На ньому можна регулювати межі поливання. Чим більші вони, тим далі обприскувач поливатиме, – каже Сергій Чорней.
Вартість обприскувачів залежить від країни-виробника. "Якщо це китайський виробник, то, зрозуміло, насадки для поливання коштують у межах 50 гривень. Продукція ж німецького виробництва може бути дорожчою в десятки разів", – додав пан Сергій.
Автоматична система поливання дозволяє регулювати не лише об’єм води, але й періодичність її розподілу. За словами продавця Ігоря, більшість рослин не має потреби в щоденному поливанні, але в кожному разі вода повинна проникати на достатню для них глибину.
– Якщо поливати часто, але малими порціями, волога не дійде до кореня й швидко випарується. Під час використання цієї системи немає необхідності наймати людей для поливання. Більше того, навіть якщо ви перебуваєте за тисячі кілометрів від дому протягом тривалого часу, система зрошення буде надійно працювати в задані дні й години. А у разі дощу автоматично припинить роботу.
Проектуйте систему взимку,
а монтуйте вліткуНа загальній схемі автоматизованої системи ландшафтного поливання можна наочно познайомитися з її складовими. "Враховуйте, що кожна система поливання індивідуальна, оскільки її склад і конструкція залежатимуть від ландшафту, бажань і можливостей замовника. Але загальні принципи її побудови однакові", – каже продавець.
Фахівці та консультанти переконують, що, незважаючи на велику кількість технічних засобів, які потрібні для системи поливання, вона не порушує гармонію ландшафту.
– Система практично непомітна збоку, за винятком контролера, – каже продавець. – Однак і його можна встановити всередині приміщення. Усі елементи системи поливання перебувають під землею. Навіть за морозної погоди система автоматичного поливання добре "почуватиметься": для цього слід продути систему стиснутим повітрям.
Фахівці кажуть, що найкраще проектувати систему поливання взимку, адже проект можна неспішно оцінити – чи випадково що-небудь не забули. А монтувати "штучний дощ" спеціалісти радять у період від травня до кінця вересня, бажано перед озелененням території.
Микола КОБИЛЮК
Переваги
забезпечує зручне поливання городів, садів і квітників;
економить воду, подає її безпосередньо до коренів рослин;
працює автоматично, придатна для регулярного поливання навіть за відсутності господарів.
Недоліки
невисока продуктивність, короткочасний ефект;
необхідні досить складні пристосування та автоматика для регулярного увімкнення та вимкнення установки під час відсутності господарів;
важко точно регулювати норму витрати води для поливання (орієнтуються за часом поливання).
13-06-2011, 12:07
0
2 345