ДАІ запропонувала скасувати нотаріальне доручення на право керування автомобілем, яке коштує 250-300 грн і має переоформлятися кожні 3 роки.
Замість нього хочуть запровадити заяву, в якій хазяїн авто повинен написати прізвища тих, кому він доручає водіння своєї машини, і подати особисто в ДАІ. Процедура буде безкоштовною, крім того, заява не має "терміну придатності".
Прізвища тих, хто має право керування, внесуть в електронну базу ДАІ, власникові протягом доби відправлять поштою підтвердження: мовляв, такий-то поставлений на облік. Тому, хто сидітиме за кермом, знадобляться тільки права, техпаспорт і страховка "автоцивілки" на це авто. Якщо інспектор вас зупинить, то повинен буде зв'язатися з постом ДАІ і перевірити, чи внесений цей водій у базу. Процедура з гендорученням, яку часто оформляють при продажі авто, щоб не платити податки, залишиться без змін. Нагадаємо, її оформлення коштує близько 800 грн.
У ДАІ стверджують: скасування обов'язкового для невласника авто доручення на право керування відповідає європейським нормам. "Поки документ у стадії обговорення, тому можна внести в нього якісь зміни", - запевнив керівник прес-служби департаменту ДАІ Ігор Клопотій.
За словами юриста Вадима Володарського, ані доручень, ані заяв власника в Європі немає: "Презумпція невинності припускає, що якщо машина не числиться в розшуку, то водій керує нею законно. У нас навпаки - людина повинна доводити, що вона не викрадач".
У МВС кажуть, що відмовитися від контролю не можна - інакше неможливо оперативно виявити випадки викрадення. Про це повідомляє ТСН.
1-03-2011, 10:34
0
3 750