Сьогодні ввечері – час колядувати. Для більшості дітлахів це можливість повеселитися і трохи заробити. Як правильно колядувати, дізнавалася кореспондент "МБ".
Колядувати краще гуртом Колядувати можна після того, як на небі з’явиться перша зірка. Напередодні ж треба вивчити колядки та відрепетирувати їх. Адже треба ще вміти привітати господарів. Про досвід колядування розповів семикласник із Чернівців Анатолій БОЙЧУК.
– Я вже чотири роки поспіль колядую на Святий вечір і помітив, що найкраще ходити колядувати гуртом. Оптимальна кількість колядників у гурті – троє-четверо. Це і весело, і більш прибутково.
Хлопець зауважує, що ходить колядувати лише до родичів та близьких друзів.
– Нас збирається четверо, відвідуємо родичів кожного з нас, – каже Анатолій. – Зароблені гроші ділимо порівну. Торік за три години колядування ми заробили по 50 гривень. Адже родичі платять щонайменше 20 гривень за візит.
А ось у селах Буковини колядування відбувається ще веселіше. Школярі збираються невеличкими компаніями та колядують не лише в родичів чи знайомих, а в кожній хаті. Шестикласник із Вижниччини Микола ОЛЕКСЮК розповів, що колядують біля обійстя кожної хати. Звісно, часу витрачають більше, але й заробіток чималий.
– Дві гривні – це мінімум, який отримує кожен колядник від господарів, – каже Микола. – А ми зазвичай збираємося гуртом. Я, скажімо, беру з собою ще й молодшу сестричку. Тому в будинку односельчан нам платять за колядку мінімум 5 гривень.
Микола Олексюк розповів, що колядувати ходять всі його друзі і знайомі:
– Ми переказуємо одне одному, в якій хаті добре платять. Трапляється й таке, що під деякими будинками утворюються черги з охочих поколядувати.
"Щоби було солідніше, вивчаю нову колядку"Обоє школярів розповіли, що щоразу перед тим, як іти колядувати, намагаються вивчити нову колядку. Мовляв, тоді і слухають їх уважніше, і платять краще.
– Вже три роки не колядую "Нова радість стала", – каже Анатолій Бойчук. – Її знають всі, навіть учні молодших класів. Щоби виглядати солідніше, вивчаю нову колядку.
– Колядувати "Нова радість стала" чи "Добрий вечір тобі" вже не актуально. Їх знали ще наші мами та бабусі. Ми ж намагаємося колядувати щось нове, не дуже відоме, – зауважує шестикласник із Вижниччини. – Щороку на уроках музики ми вивчаємо нові колядки.
Хлопець розповів, що цього року колядуватиме нову для себе колядку "В Вифлеємі новина", яку вивчив на уроці музики.
– Колядуватиму колядку "Бог предвічний", – каже Анатолій Бойчук. – Вона дуже мелодійна. Цю колядку мені заспівала бабуся.
Марина КОРПАН
6-01-2011, 10:03
0
4 969