Для боротьби з бурульками у Чернівцях залучили спортсменів-альпіністів. Адже небезпечного льоду на дахах зараз особливо багато – цьому посприяла погода.
– Для збивання бурульок винайняли за рахунок підприємства трьох альпіністів із КВК "Ірбіс", – розповіла Людмила КАРПОВА, заступник начальника ЖРЕПу №6, який обслуговує центральну частину міста. – Їм допомагають двоє наших покрівельників. 30-31 грудня вони збивали бурульки на вулиці Головній. Наступний об’єкт – Художній музей. Пізніше перейдуть на вулицю Лесі Українки. Збивання бурульок обходиться дуже дорого. Напевно, як і торік, доведеться винаймати вишку. За день за неї треба заплатити майже тисячу гривень.
Альпіністів Андрія та Олеся ми зустріли біля Художнього музею. Проте на його дах висотники так і не потрапили. Завадили машини, які стояли на тротуарі.
– Осколки збитого льоду можуть впасти на авто, – пояснив покрівельник ЖРЕПу №6 Максим. – А відшкодовувати збитки доведеться нам. Прийдемо завтра зранку і будемо стежити, щоби не залишали машини біля музею. Цього року дуже багато бурульок на будинках, бо після снігопадів різко потеплішало. Мешканці скаржаться на бурульки, але не хочуть нам допомогти. Не пускають через горища на дах, не дозволяють збивати бурульки із вікон своїх квартир.
У цьому ми переконалися, коли вирушили до будинку №7 на вулиці Шиллера. Хоча з водостічної труби та кондиціонера там звисали величезні брили льоду, мешканці не пустили альпіністів на дах.
– Найчастіше нас наймають самі мешканці, особливо верхніх поверхів, – запевнив Андрій. – Хоча ЖРЕП №6 замовляє нашу роботу вже другу зиму поспіль. Ми не лише збиваємо бурульки, а й змітаємо сніг із дахів.
На запитання, чи не страшно ходити по слизькій покрівлі, 17-річний студент Олесь зізнався: "Звичайно, страх є завжди".
"Але він допомагає контролювати свої дії і не забувати про небезпеку, – продовжує Олесь. – Я вже два роки займаюся промисловим альпінізмом. Не можу сказати, що звик лазити взимку по дахах, але в нас якісні спорядження і кріплення. Доки не переконаємося, що добре прикріпилися за допомогою мотузки, до роботи не беремося. Інколи підготовка триває годину, а то й більше".
– Взимку про бурульки йдеться на кожній нараді, – розповіла заступник начальника управління житлового господарства Першотравневої райради Інна СТЕПАНЧЕНКО. – На останній нараді начальників ЖРЕПів зобов’язали обійти всі будинки і скласти список тих, де є бурульки. Саме ці підприємства відповідають за збивання бурульок на будинках, які належать до комунальної власності міста. А приватними повинні займатися самі мешканці.
Надія БУДНА
5-01-2011, 18:18
0
1 685