"МБ" започатковує нову рубрику "Ресторанний гід". Ми допоможемо читачам бути в курсі новинок ресторанного бізнесу в Чернівцях, а також обирати заклад для святкування чи відпочинку.
Які родзинки з’явилися в наших ресторанах останнім часом – про це розповіла Юлія ШКІЛЬНЮК, інженер-технолог Центру харчових технологій. За її словами, чи не найцікавішими стравами в меню нині можуть похвалитися ресторани з українською національною кухнею. За давніми рецептами тут готують супи з крупою та капусняк, борщ із пампушками, вареники з найрізноманітнішими начинками (вишнями, маком, сиром, м’ясом тощо).
– Фуршетні столи з хріновухою власного виробництва, яку пропонує козак у шароварах, ми готуємо як подарунок від ресторану, – каже заступник директора одного з ресторанів Олена МАЗУР. – Сало, кров’янку, копчені вироби купуємо у селян. Помідори та огірки квасимо самі. Гостей біля входу пригощаємо медовухою та настояною на хроні горілкою (хріновухою).
Ще одна річ, яка стає дедалі популярнішою в ресторанах, – справжня піч. На дровах тепер модно і запікати м’ясо, і готувати піцу.
– Раніше ми готували м’ясо на відкритому мангалі. Нині є можливість ковбаски, порося чи дичину запікати у печі, – каже адміністратор одного з ресторанів мисливського стилю Наталія Д’ЯЧЕНКО. До речі, це чи не єдиний у місті ресторан, де можна скуштувати дичину. Замовляти до столу кабана, косулю чи зайця потрібно за два-три тижні до бенкету. Адже мисливці ще мають її вполювати, а потім доставити до ресторану. Страва з дичини коштуватиме 70-80 гривень.
Проте дичина – це сезонний делікатес. Щойно розпочинається зимовий сезон полювання, можна поласувати соковитим зайцем чи ніжною косулею. А влітку пропонують м’ясо дикої качки. "На мій смак, кращим є м’ясо косулі. До нього раджу соус із брусниці чи журавлини, а на гарнір – овочі-гриль – перці, помідори, цибуля тощо", – говорить шеф-кухар Андрій ЄРМУРАКІ.
Ще одне ексклюзивне місце для гурманів, за словами інженера-технолога, – піцерія в районі заводу "Гравітон". Страви у цьому закладі можуть конкурувати з найвишуканішими у знаних ресторанах міста. Де ще в Чернівцях можна скуштувати равіолі, які роблять вручну? А 30 видів піци тут готує сам власник – до речі, єгиптянин за національністю Аладін Камел. Окрім традиційних італійських страв, у меню є й екзотичні для наших країв пашамела, кус-кус "Мароко" та Єгипетська страва. Це м’ясо та овочі, запечені із соусом та спеціями. Будь-що у цьому невеликому кафе готують у печі на очах у відвідувачів – чи то піцу, чи то шашлик, чи то голубці.
– Чоловік 11 років працював піце-майстром у ресторанах Італії. Тож усі рецепти піци – його власні винаходи, – каже директор піцерії, дружина шеф-кухаря Наталія КАМЕЛ. – Равіолі ліплять дічата на кухні. А приготування лазаньї не довіряю нікому – готую сама. (О. Гнідан)
23-12-2010, 10:18
0
2 464