RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Ні будуватися, ні прописуватися відтепер не можна на понад десяти вулицях міста. Відповідне рішення прийняла сесія міськради. Нововведення пояснили необхідністю звести на місці городів та приватних будинків багатоповерхівки. Також це дозволить розширити дороги.

Чиновники застерігають чернівчан: не купуйте житло в одно- та двоповерхових будинках, які підпали під заборону. Адже прописатися там, за певними винятками, буде нереально. Тим більше, не варто розпочинати там будівництво – навіть гараж за цими адресами узаконити навряд чи вдасться.

– Обмеження на цих вулицях введено в зв’язку з тим, що тут, згідно з Генеральним планом забудови Чернівців, розроблятимуть нові житлові квартали, – пояснив головний архітектор міста Сергій ГОМОНОВИЧ. – Стару забудову зноситимуть і споруджуватимуть багатоквартирні будинки. Великий житловий масив планують спорудити в районі вулиць Миру, проспекту Незалежності, Кармелюка, Авангардної – із заміною всіх інженерних мереж та будівництвом дитячого садка. Наступного року почнемо втілювати цей задум. Хоча там уже споруджує багатоповерхівки підприємство "Чернівціжитлобуд". У цьому районі хоче будувати житловий будинок для своїх працівників СБУ. Згодом з’являться й інші інвестори.

Проте чимало мешканців кажуть, що нізащо не погодяться віддати свої подвір’я під котловани для дев’ятиповерхівок.

– Ми з дружиною категорично не згідні покидати свій будинок, – заявив Сергій, мешканець вулиці Миру. – Адже я народився і все життя прожив тут. У нас є невеликий город, де садимо зелень, овочі та квіти. У дворі тримаємо собаку. Наша тримісячна донечка спить тут у візочку, доки дружина порається по господарству. В неділю та вечорами любимо посидіти всією сім’єю на вулиці, смажити шашлики. А в багатоповерхівці не зможемо ні собаку тримати, ні шашлики робити. Мої сусіди теж не хочуть переїжджати.

– А я з радістю перейшов би жити із сім’єю в окрему квартиру з усіма зручностями, – запевнив інший мешканець вулиці Миру Ігор. – Зараз у нашій квартирі мешкає три сім’ї. Дуже тісно, зручностей – жодних. Самі викопали вигрібну яму в дворі. Щоправда, маємо пічку, тому можемо запалити, коли хочемо. І за опалення платимо менше, ніж мешканці багатоквартирних будинків.

– Уже багато років кажуть, що нас переселятимуть. Тому навіть не віриться, що це колись станеться, – сумнівається колишній військовий Сергій Петрович. – Наші сусіди почали будувати новий будинок. Багато хто в нашому районі переобладнує своє житло, встановлює нові вікна та двері.
Надія БУДНА

думка забудовника

Орест ЛАСТІВКА,
директор будівельної фірми "Зірка":
Якщо будуть нормальні умови для придбання земельних ділянок під будівництво, то я взяв би участь у розбудові цих житлових масивів. Бо вже неодноразово виставляли на аукціон земельні ділянки за дуже високими цінами, тому ми не змогли їх придбати. Хоча, напевно, добре подумав би, перш ніж виступити інвестором. Адже ці райони досить густо заселені. Доведеться відселяти багатьох мешканців, забезпечувати їх квартирами. А це додаткове навантаження на інвестора. Неодноразово мав клопіт, коли в одному особняку прописували всіх можливих родичів, включно з племінниками. І всі хотіли окремі квартири. Згідно з законодавством, забудовник повинен виділити на інфраструктуру міста не більше чотирьох відсотків вартості будинку. А в такому випадку доведеться виділяти 15-20 відсотків, що вкрай невигідно. До того ж, ці райони знаходяться на околиці. А покупців зараз не так багато, як раніше”.

Мешканцям на замітку

Обмеження щодо прописки на згаданих вулицях не стосується власників квартир та будівель, які на цей час оформляють правоустановчі документи на житло у зв’язку з переходом до них та до прямих членів їхньої родини права власності на нерухомість (дітей, чоловіка або дружини, батьків).

Звернення громадян про надання дозволів на перепланування, реконструкцію чи переобладнання житлових будинків за зазначеними адресами розглядатимуть з урахуванням генплану забудови міста та проекту регенерації цього житлового кварталу.

Мешканці отримають грошову компенсацію за земельні ділянки та майно, відповідно до складу сім’ї.

Законодавство дозволяє після двох попереджень примусово виселити тих мешканців, які не захочуть виїхати з району забудови з власної волі.

Консультації щодо цього можна отримати у департаменті містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради. Номери тел.: 55-38-08, 55-09-27.

Вулиці, де
заборонено прописку та будівництво:


 Будівельників (непарний бік) – №№37-55 включно;
 Винниченка – №№ 21-69
(непарний бік), №№36-84 (парний бік);
 Кармелюка – №№106, 108, 122, 124, 126, 128, 130, 132, 134, 136, 138, 140, 142, 144;
 проспект Незалежності (непарний бік) – №№29-79;
 Братерства – №№2, 4 та №№1-5 (непарний бік);
 Текстильників (непарний бік) – №№9-15;
 пров. Текстильників (парний бік) – №№2-18;
 Миру – №№1, 3;
 Авангардна – №17;
 Зелена – №№4, 6;
 Руська – №№79, 81, 85, 89, 91, 93, 95;
 Московської Олімпіади (парний бік) – №№8-26;
 3-й провулок Герцена (непарний бік) – №№3-13;
 2-й провулок Герцена (парний бік) – №№2-8.
18-11-2010, 10:49
Коментарів 0 Переглядів 3 360

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.