Попрощатися із чавунною ванною більшості господарів непросто, навіть якщо її емаль давно втратила вигляд. У здатності утримувати температуру води із чавуном навряд чи можуть позмагатися інші матеріали. Методів надати ванні другого життя є кілька.
Технологія "ванна в ванні" для Чернівців – новинка, хоча загалом система монтажу акрилової вкладки існує кілька десятків років.
– Нові акрилові вкладки можна монтувати як у чавунні, так і в металеві ванни, – розповів Євген ЛЯХ, представник компанії, яка займається реставрацією ванн. – Це одна з новітніх технологій. Робота займає дві-три години. Гарантія – п’ять років. Користуватися ванною можна практично відразу після встановлення вкладки. Крім того, ми замінюємо сифон. І все разом коштує дві тисячі гривень.
Сама акрилова вкладка має товщину чотири міліметри, а простір між ванною і вкладкою заповнюють спеціальною піною на сантиметр. Це створює додаткову термоізоляцію.
Серед переваг технології "ванна у ванні" Євген Лях називає насамперед те, що не потрібно демонтувати стару ванну. А оновлена чавунна поєднує в собі властивості як чавуну (стійкість і низька теплопровідність), так і акрилу (стійкість до ударів, простота у догляді, екологічна безпека). Прослужить нова ванна, як обіцяє виробник, приблизно 15 років.
Марина КАРАСЬОВА
Iнші методи реставрації старих ванн
Поновлення емалі. Цей метод складний тим, що вимагає підготовчого етапу – зачищення ванни, знежирення поверхні, висушування. Технологія досить практична і недорога, але відреставрована емаль навіть за професійної реставрації і дбайливого догляду не прослужить більше п’яти років.
Наливна ванна. Використання рідкого акрилу – також нова технологія реставрації старих ванн. Акрил можна наносити на поверхню чавунної, металевої й акрилової ванн. Технологія так само, як і "ванна в ванні", не потребує демонтажу. Спочатку майстер зачищає і знежирює поверхню, потім заливає стару емаль акриловим покриттям.
Якщо рідкий акрил нанесено правильно, він не залишає нерівності. Шар повинен бути рівним, до шести міліметрів завтовшки. Робота займає три-чотири години.
Оновленою ванною користуватися відразу не можна. Залежно від обраного господарями матеріалу її можна використовувати приблизно через один-чотири дні.
Коли акрил повністю затвердне, поверхня ванни стане стійкою до абразивів та подряпин. Виробники обіцяють стійкість покриття – приблизно 15 років.
23-09-2010, 10:36
0
3 093