В очікуванні зими організм тварин перебудовується, пристосовується до зниження температури і зменшення світлового дня. Імунітет домашніх тварин знижується, вони стають сонливими, їхній організм більше потребує вітамінів.
У цей період потрібно бути особливо уважними до поведінки своїх улюбленців і вміти зрозуміти, якої допомоги вони потребують. Адже тваринка про це не розповість...
Частіше вигулюйте та грайтеся із собакоюІноді осінь впливає на собак так само, як і на людей, – у них також починається депресія! Приділяйте вихованцю більше уваги, голубте, грайтеся довше, ніж зазвичай, частіше виводьте на вулицю. Щоденний моціон та фізичні навантаження покращать настрій і вашому собаці, і вам.
– Зі скороченням світлового дня і зниженням температури повітря у собак починається активне линяння. Давайте вихованцю полівітаміни для собак, які містять вітамін А, біотин і ненасичені жирні кислоти, і тоді нове хутро буде густим та шовковистим, – радить ветеринар Валерій БІЛИК. – Восени собачий організм особливо схильний до інфекцій, тож не забудьте зробити щеплення від інфекційних хвороб.
Кішки із настанням холодів стають спокійнішими, довго сплять і притискаються до теплих батарей. Як і собаки, вони у цей період активно линяють. Щоби хутро росло густим і гарним, Валерій Білик радить доповнити раціон кішки полівітамінами з таурином та біотином.
Якщо ваш хом’як ховає корм у потаємних місцях – чекайте швидкого похолодання! Частіше перевіряйте закутки і не допускайте, щоб їжа зіпсувалася, інакше тваринка може отруїтися.
Шиншили, морські свинки утеплюють гнізда будь-яким підручним матеріалом – нитками, шматками підстилки і хутра, яке звірята вищипують одне в одного. Потім зариваються в утеплені місця і довго звідти не вилазять.
– Нестачу вітамінів і зниження імунітету компенсуйте, додаючи до звичайної їжі пророщене зерно, зелень і вітаміни, – каже Валерій Білик.
Давайте птахам корм із вмістом йоду
Осінь – найкращий час, щоби зайнятися вдосконаленням акваріума. Проведіть ревізію підводного саду, заберіть пошкоджені рослини. Якщо водоростей дуже багато, прорідіть їх, залишіть найміцніші. Перевірте все обладнання, очистіть фільтри і клапани компресорів. Нестача освітлення погано позначається на самопочутті риб, тому перевірте, чи достатньо в акваріумі світла. Подбайте про правильний обігрів акваріума – підтримуйте температуру приблизно 20 °С тепла. Огляньте його мешканців. Слабких і хворих рибок заберіть, мальків відсадіть до іншого акваріума.
Відчувають наближення зими і птахи. Восени у них починається сильне линяння. Якщо їх годувати тільки зерном, нові пір’їни відростатимуть довго і виглядатимуть тьмяними та нерівними. Пташка важко переносить цей період: сидить на жердині набундючена, відмовляється від їжі. У цей час їй необхідне додаткове джерело амінокислот та мінералів. Валерій Білик радить купувати стандартний раціон для птахів із домішками йоду – це вбереже їх від інфекційних хвороб.
Для холоднокровних наближення зими теж пов’язане із серйозною перебудовою організму. Майже всі види черепах, жаб, ящірок та змій впадають у довгу зимову сплячку. Обмін речовин сповільнюється, тварини перестають харчуватися, стають малорухливими. Вони впадають у стан анабіозу. Для підготовки рептилії до зимівлі плавно і рівномірно знижуйте температуру обігріву в тераріумі й зменшуйте у ньому освітлення до чотирьох годин, але не вимикайте повністю. Черепах годують не частіше одного разу в чотири-п’ять днів, а змій – раз на місяць.
Проте тварини, кілька поколінь яких жили у неволі, вже втратили деякі свої інстинкти, тож на похолодання не реагують. Адже для них підтримують сталу температуру. Наприклад, продавець зоомагазину Наталя розповіла, що у папуг та хом’яків, яких продають у магазині, зовсім не змінилася поведінка.
– Це тварини, які у 20-му та 40-му поколіннях народжені у неволі, тому в них не настільки розвинені природні інстинкти, – пояснює продавець. – Однак взимку хом’яки менш активно розмножуються.
Галина МАРКІВ
17-09-2010, 10:57
0
3 569