RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

В очікуванні зими організм тварин перебудовується, пристосовується до зниження температури і зменшення світлового дня. Імунітет домашніх тварин знижується, вони стають сонливими, їхній організм більше потребує вітамінів.

У цей період потрібно бути особливо уважними до поведінки своїх улюбленців і вміти зрозуміти, якої допомоги вони потребують. Адже тваринка про це не розповість...

Частіше вигулюйте та грайтеся із собакою

Іноді осінь впливає на собак так само, як і на людей, – у них також починається депресія! Приділяйте вихованцю більше уваги, голубте, грайтеся довше, ніж зазвичай, частіше виводьте на вулицю. Щоденний моціон та фізичні навантаження покращать настрій і вашому собаці, і вам.

– Зі скороченням світлового дня і зниженням температури повітря у собак починається активне линяння. Давайте вихованцю полівітаміни для собак, які містять вітамін А, біотин і ненасичені жирні кислоти, і тоді нове хутро буде густим та шовковистим, – радить ветеринар Валерій БІЛИК. – Восени собачий організм особливо схильний до інфекцій, тож не забудьте зробити щеплення від інфекційних хвороб.

Кішки із настанням холодів стають спокійнішими, довго сплять і притискаються до теплих батарей. Як і собаки, вони у цей період активно линяють. Щоби хутро росло густим і гарним, Валерій Білик радить доповнити раціон кішки полівітамінами з таурином та біотином.

Якщо ваш хом’як ховає корм у потаємних місцях – чекайте швидкого похолодання! Частіше перевіряйте закутки і не допускайте, щоб їжа зіпсувалася, інакше тваринка може отруїтися.

Шиншили, морські свинки утеплюють гнізда будь-яким під­ручним матеріалом – нитками, шматками підстилки і хутра, яке звірята вищипують одне в одного. Потім зариваються в утеплені місця і довго звідти не вилазять.

– Нестачу вітамінів і зниження імунітету компенсуйте, додаючи до звичайної їжі пророщене зерно, зелень і вітаміни, – каже Валерій Білик.

Давайте птахам корм із вмістом йоду

Осінь – найкращий час, щоби зайнятися вдосконаленням акваріума. Проведіть ревізію підводного саду, заберіть пошкоджені рослини. Якщо водоростей дуже багато, прорідіть їх, залишіть найміцніші. Перевірте все обладнання, очистіть фільтри і клапани компресорів. Нестача освітлення погано позначається на самопочутті риб, тому перевірте, чи достатньо в акваріумі світла. Подбайте про правильний обігрів акваріума – підтримуйте температуру приблизно 20 °С тепла. Огляньте його мешканців. Слабких і хворих рибок заберіть, мальків відсадіть до іншого акваріума.

Відчувають наближення зими і птахи. Восени у них починається сильне линяння. Якщо їх годувати тільки зерном, нові пір’їни відростатимуть довго і виглядатимуть тьмяними та нерівними. Пташка важко переносить цей період: сидить на жердині набундючена, відмовляється від їжі. У цей час їй необхідне додаткове джерело амінокислот та мінералів. Валерій Білик радить купувати стандартний раціон для птахів із домішками йоду – це вбереже їх від інфекційних хвороб.

Для холоднокровних наближення зими теж пов’язане із серйозною перебудовою організму. Майже всі види черепах, жаб, ящірок та змій впадають у довгу зимову сплячку. Обмін речовин сповільнюється, тварини перестають харчуватися, стають малорухливими. Вони впадають у стан анабіозу. Для підготовки рептилії до зимівлі плавно і рівномірно знижуйте температуру обігріву в тераріумі й зменшуйте у ньому освітлення до чотирьох годин, але не вимикайте повністю. Черепах годують не частіше одного разу в чотири-п’ять днів, а змій – раз на місяць.
Проте тварини, кілька поколінь яких жили у неволі, вже втратили деякі свої інстинкти, тож на похолодання не реагують. Адже для них підтримують сталу температуру. Наприклад, продавець зоомагазину Наталя розповіла, що у папуг та хом’яків, яких продають у магазині, зовсім не змінилася поведінка.

– Це тварини, які у 20-му та 40-му поколіннях народжені у неволі, тому в них не настільки розвинені природні інстинкти, – пояснює продавець. – Однак взимку хом’яки менш активно розмножуються. 
Галина МАРКІВ
17-09-2010, 10:57
Коментарів 0 Переглядів 3 569

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



"На Трампа сподіваймося, але люби, Боже, правду"
"Це важка, але необхідна правда, яку важко буде прийняти багатьом", - зазначає Сергій Рудик
«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.