Для чотирьох сиріт став названим батьком

у номері / суспільство
1 919
0
Начальник служби у справах дітей міської ради Валерій Гайсенюк показує фото симпатичного дворічного хлопчика: "Бачите, який гарний наш Андрійко – як пампушечка. Це його намагалися продати троє осіб циганської національності за 106 тисяч гривень. Зараз Андрійко перебуває у Будинку дитини. Ми занесли його прізвище в базу даних дітей, яких можна усиновлювати. У ній є 119 дітей різного віку. Гадаю, для такого хлопчика ми швидко знайдемо батьків".

– А знаєте, хто записаний у нього в графі "батько"? Там значиться моє ім’я і по батькові – Валерій Якович. А мамою записали заступника міського голови Інну Юнацьку, – каже Валерій Гайсенюк. – Отож Андрійко – можна сказати, наш названий син. Таких дітей у мене четверо – троє хлопчиків і дівчинка. Разом зі своїми трьома доньками й внуком маю вже восьмеро дітей. Є названі діти і в моєї заступниці Галини Сабодаш. Жінки інколи відмовляються від немовлят ще в пологових будинках. Хоча щороку їхня кількість зменшується. Якщо 2006 року було 26 відмовлень, то цього – чотири. Доводиться давати покинутим дітям прізвище та ім’я й батьками когось записувати. Скажімо, одну дівчинку знайшли у День незалежності. Тому дали їй прізвище Незалежна, назвали Вірою, щоби вірила у кращу долю. Зараз вона вже усиновлена.

Не повернули жодної усиновленої дитини

До кабінету начальника служби заходить молода жінка з усміхненою дівчинкою. "Як у тебе справи?" – запитує Валерій Якович дитину. Дівчинка починає жваво розповідати, що вони прогулювалися з мамою містом.
Коли вони виходять, Валерій Якович стиха каже: "Ви зауважили, як світяться щастям очі в цієї дівчинки? Вона усиновлена ще зовсім маленькою і не знає, що це не її рідна мама. Судячи з усього, їй у цій сім’ї живеться дуже добре. За роки роботи з дітьми я навчився визначати це з першого погляду. Почуваюся щасливим, коли вдається влаштувати дитину в гарну сім’ю".

– Найчастіше чомусь хочуть усиновлювати маленьких – до року – дівчаток, – зауважує пан Валерій. – Хоча днями взяли чотирирічного хлопчика. Всі щасливі, особливо мама й бабуся. Телефонують мені щодня, дякують. Ось-ось мають усиновити ще одну дитину. Причому ця досить заможна сім’я вже усиновила дівчинку, тепер хоче хлопчика. Я підрахував, що за роки незалежності у Чернівцях усиновили майже півтисячі дітей. Жодної усиновленої дитини не повернули!

"Хочу жити з бабусею"

Коли у Чернівцях у червні 2000 року було створено перший в Україні відділ з питань опіки й піклування, його очолив Валерій Гайсенюк.

– Спочатку було дуже важко, – зізнається Валерій Якович. – Адже ми були першими в Україні. Ми займаємося не лише сиротами, а й дітьми з неблагополучних сімей. Найважче розмовляти з батьками, які роблять власних дітей нещасними і не усвідомлюють цього. Коли буваємо в Будинку дитини, малюки просять нас привести їм маму й тата. Від таких прохань хочеться плакати. Якось син заробітчанки написав: "Спочатку я сумував за мамою, а тепер уже звик жити з татом і про маму не згадую". Читати таке страшно.

Щороку до служби у справах дітей звертається більше тисячі чернівчан. Приходять не лише дорослі, а й діти. "Нещодавно до нас звернулися брат із сестрою і поскаржилися, що їх постійно б’є тато і виганяє з дому, – пригадує Валерій Якович. – Ми влаштували їх у дитячий притулок. Суд позбавив їхнього тата батьківських прав. Зараз хлопець, як і мріяв, навчається в училищі на будівельника, живе у гуртожитку. А дівчинка навчається в школі-інтернаті. Інколи бабусі просять позбавити їхніх доньок батьківських прав на внуків. Навіть сьогодні одна приходила з таким проханням. Ця жінка сама виховує трьох онуків, а їхня мама (її донька) постійно пиячить. Будемо розглядати питання про позбавлення жінки батьківських прав та оформляти на бабусю опікунство над онуками. Ось що пише одна з дівчаток: "Живу з бабусею, братом і сестрою у великому будинку. Мама живе окремо від нас з Іваном. Вони постійно пиячать, ображають нас і бабусю. Мама ніде не працює, не дає нам гроші і не годує. Усе потрібне нам купує бабуся. Вона добре про нас дбає, допомагає нам у всьому. Вона єдина, хто про нас піклується. Я вирішила, що хочу жити тільки з бабусею…"

– Цього року ухвалено 46 висновків про позбавлення батьківських прав, – зауважує В. Гайсенюк. – 2009-го було 79 висновків, 2008-го – 97. Усі справи розглядаються у судах. Наші працівники проводять там багато часу. Лише цього року розглядалося приблизно 470 судових справ.
Надія БУДНА
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

11:13
У Чернівцях на перехресті зіткнулися чотири автомобілі
11:05
На Буковині вчергове продають Неполоковецький комбінат хлібопродуктів
10:44
Говорити про вибори зарано, − голова партії влади Олена Шуляк
10:22
Знову підпалюють траву: на Буковині гектарами горять відкриті території
10:15
Читаємо дарк романс*
реклама
10:04
Запропонували захистити свої кошти від шахраїв: чернівчанин втратив майже 30 тисяч гривень
09:42
Весна наближається: в Україні очікується потепління
09:20
Майже пів століття був у журналістиці: помер головний редактор газети «Зоріле Буковіней» Микола Тома
08:59
Росіяни за добу 517 разів били по Запорізькій області
08:45
На фронті - 98 боїв за добу, найбільше росіяни атакують на Покровському напрямку
08:24
На Буковині попрощаються із загиблим Героєм Василем Беслюбняком
08:06
25 лютого 2025 року — яке сьогодні свято та які пам’ятні події сталися цього дня
07:45
Історія жінки, чий чоловік зник безвісти, та розстріл росіянами полонених з Буковинської бригади: головне за минулу добу
07:30
Планові знеструмлення: де на Буковині 25 лютого не буде світла
07:15
6 речей, які потрібно прибирати щодня перед сном: в домі буде ідеальна чистота
07:00
Погода на Буковині 25 лютого
02:00
Лікарка назвала популярний серед українців напій, який спричиняє випадіння волосся
01:45
Весняна обрізка дерев: не пропустіть ці дні, аби гілки гнулися від плодів
01:30
Що їсти перед місячними, щоб уникнути перепадів настрою
01:15
Який кетчуп не можна купувати в українських магазинах і чому
01:00
Чи можна постити вагітним, жінкам, які годують грудьми, і дітям
00:45
Названо вітаміни, які треба пити для відновлення здоров’я шкіри після зими
00:30
Як правильно витирати екрани телевізора та монітора, щоб з часом не пошкодувати
00:15
У багатьох вони є! Ось які навушники сильно шкодять слуху
24 лютого, 2025
23:58
Економія чи зайва робота: чи потрібно вимикати бойлер на ніч
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм