Тепер чимало чернівчан вранці набирають воду про запас у ванни та відра. У місті вперше за останні декілька років без попередження обмежують подавання води, тож мешканці багатьох вулиць – насамперед верхніх поверхів – отримують її лише вранці та пізно ввечері. За борги обленерго обмежило електропостачання водоканалу – від світла відключають насосну станцію "Шубранець". Відключають лише вдень, тому воду подають із зниженим тиском. Уночі станція працює й продовжує качати воду для міста.
– Позавчора воду відключали, – скаржиться мешканка будинку на проспекті Незалежності, 90Б, Людмила АЛЄКСЄЄВА. – Щоправда, заздалегідь набрала води в пляшки. Проте навіть коли вода є, тиск у крані досить слабкий.
Я регулярно сплачую за воду, то чому ж маю отримувати неякісні послуги?
– У понеділок води не було взагалі, набирала воду в криниці біля собору, – каже мешканка вулиці Т. Шевченка пенсіонерка Раїса ВОРОБЙОВА. – Багато взяти не можу, беру по три пляшки. Зараз водопостачання відновили, але душем користуватися не можна – немає тиску. Із крана крапає ледь-ледь. І це тільки третій поверх!
Тим часом сусіди пані Раїси, навчені перебоями водопостачання, вмонтували собі запасний резервуар на двісті літрів.
– Водоканал – найбільший боржник за спожите світло в області, – розповів голова правління ВАТ "Чернівціобленерго" Ярослав КОМАНЯК. – Загалом він нам винен 24 мільйони гривень, у тому числі шість мільйонів за 2010-й. Тобто водоканал не лише не погашає борги попередніх років, а й не розраховується за поточне споживання. Ми неодноразово попереджали керівництво підприємства й міста про неприпустимість такої ситуації, але порозумітися не вдалося.
– Нинішній тариф на воду не покриває витрат підприємства, – розповів начальник управління комунального господарства міста Ярослав КУШНІРИК. – Водоканал зменшує втрати води й споживання електроенергії, а борги тільки зростають. З початку року кілька разів підвищували вартість електроенергії для підприємства, а тариф на воду не змінився. Споживачі нині розраховуються за воду на 102%, але і цього не достатньо, щоби сплатити за світло. Без підвищення тарифу на воду борги не погасити.
Міський голова Микола ФЕДОРУК звинувачує енергетиків у небажанні домовитися: "Обленерго заявляє, що водоканал сплачує 58 копійок. Можна встановити і по 52 гривні за кіловат і поставити це п ідприємство в безвихідне становище. А можна сісти й домовитися, щоби для водоканалу світло було не по 58, а 30 або 40 копійок. Але енергетики на це не йдуть".
Ігор ДОВГАНЬ, Михайло САЛІТРА
Думка
Дехто називає дії обленерго замовними й пов’язаними з місцевими виборами, що наближаються, і вважає, що саме керівництво обленерго не наважилося би на відключення насосних станцій без вказівки зверху. Адже якщо обмеження водопостачання триватиме, це викличе невдоволення городян нинішньою владою. Тоді як обіцянки вирішити проблему можуть вплинути на рейтинг претендентів на крісло мера.
Щоправда, негаразди у нас полюбляють називати політичними "розборками", щоб уникнути відповідальності за власну безгосподарність. Не виключено, що з наближенням виборів чернівчан очікують ще чимало сюрпризів. Подібні прецеденти були – напередодні виборів мера 2002 року обленерго відключало насосні станції та тролейбусні лінії. Тоді екс-губернатор Теофіл Бауер мав конфлікт із мерією і підтримував кандидата на посаду мера Миколу Романюка. Чи є щось подібне у нинішній ситуації, стверджувати не беремося. Коли дізнаємося прізвище кандидата у мери від провладної політсили, багато що стане зрозумілим. Але у підсумку завжди є крайні – міське населення, школи, дитсадки, лікарні тощо. (І. Довгань)
9-09-2010, 10:49
0
1 772