Одноманітна їжа може викликати у тварин алергію

у номері / суспільство
7 121
0
Найчастіше домашні улюбленці потерпають від алергії влітку. Це може бути алергія на квітковий пилок, пил, паразитів. Коли ж надворі стає холодніше, алергіч­ні збудники втрачають свою силу. Хоч і в прохолодніші пори року тварини ризикують підхопити алергію. Здебільшого, причиною цього стає одноманітність у харчуванні.

Як розповів ветеринарний лікар Михайло ПОПОВИЧ, організм тварини може негативно реагувати на неправильний або ж звичний раціон у їжі.

– Якщо постійно годувати тварину, скажімо, вівсянкою, перловкою чи макаронами, рано чи пізно в неї може виникнути алергія на ці харчі, – каже Михайло Попович.

Перші ознаки алергії – сльозоточивість, свербіння, почервоніння ділянок тіла та чхання.

– Проте досить часто господарі тварин плутають алергічні реакції з якимись іншими хворобами, – каже ветеринар. – І починають лікувати тваринку. Такі методи можуть викликати ускладнення, проблеми. Внаслідок цього у тварини не припиняється свербіння, виникають мікротравми та може бути занесено інфекцію.

З подібною проблемою зіт­кнувся і чернівчанин Олександр. Він також має собаку. Чоловік розповів, що цього літа, поїхавши у відпустку, залишив тваринку друзям. У цей час із невідомих причин у бідолашної тварини виникла алергія. Коли ж господар повернувся з відпустки, зіткнувся з проблемою – собака потерпав від постійного свербіння, внаслідок чого отримав мікротравми. Тому собаку довелося лікувати.

Ветеринарний лікар Михайло Попович розповів, що найчастіше від алергії потерпають тварини чистих порід. Тварини змішаних порід (у народі їх називають дворняжками) від алер­гії майже не потерпають. Адже у них сильніший імунітет.

Це стосується собак, а ось коти, незалежно від породи, постійно страждають від алергії.
Михайло Попович розповів, що лікування від алергічних захворювань триває протягом місяця. Лікують тварин спеціальними протиалергічними препаратами у вигляді розчинів та таблеток. Курс лікування лікар назначає індивідуально.

– Проте з проблемами алергії у своїх домашніх улюбленців чернівчани звертаються пізно, тож лікування може затягнутися, – скаржиться ветлікар.
Щоби не затягувати видужування своєї домашньої тваринки, господарі можуть самі придбати протиалергічний засіб у ветеринарній аптеці. Там продавці можуть проконсультувати їх. У місті є й такі ветеринарні аптеки, де спеціалісти самі вводять ліки в організм тварини. Звісно, якщо це не таблетки. Коштують протиалергічні засоби від 15-20 гривень.

У ветеринарній аптеці, що на вулиці Богдана Хмельницького, розповіли, що чернівчани часто звертаються до аптеки саме з проблемою алергії у тварини.
Найпоширенішим протиалер­гічним засобом є фітокомпо­ненти, які продають у вигляді таблеток. Ці препарати містять трави, що не мають побічних дій при лікуванні. 
Марина КОРПАН

Довідка

У медичній практиці спостерігається кілька видів алергії у тварин: харчова, на зовнішні фактори та на слину бліх.
Кожен вид має свою специфіку появи. Наприклад, харчова алергія може з’явитися лише через один шматок їжі. У деяких випадках алергія передається спадково.
Харчова алергія виникає найрідше. Неправильно вважати, що реакція виникла на новий продукт. Нова їжа не така страшна, як м’ясо і його компонент – білок. В одних тварин алергія може виникнути на яловичину, в інших – на рибу.
Вид алергії, який трапляється частіше, – на слину бліх. Це не означає, що у вашої кішки чи собаки обов’язково мають бути блохи. Можливо, у вашому будинку живуть кілька тварин, і лише у деяких є блохи. Варто блосі один раз вкусити схильного до алергії домашнього улюбленця, і він одразу хворіє. Ця проблема може виникнути і під час прогулянки.
На другому місці – алергія на речовини навколишнього середовища. Її ще називають "атопічний дерматит". Така алергія з’являється у тварини віком від 10 місяців і до трьох років. Фактор ризику може бути у звичайному домашньому пилі, плісняві й пилку. На жаль, ця алергія практично невиліковна. У такому випадку потрібно підібрати ефективні ліки, щоби полегшити тварині життя.

Як виявити, на що саме у тварини алергія? Взагалі діагноз поставити дуже складно, тому що всі різновиди захворювання мають однакові ознаки. У всьому світі застосовують лише один вид діагностики – послідовне виключення. Наприклад, спочатку випробовують, чи це не харчова алергія, і призначають тварині спеціальне дієтичне меню. Якщо стан тварини не змінився, досліджують, чи це не алергія на слину бліх, і так далі.
Якщо у вашої тварини алергія на слину бліх, потрібно застосувати протиблошині препарати. Поставили діагноз атопічний дерматит? У такому випадку вам доведеться регулярно контролювати стан тварини. Атопічний дерматит передається спадково, тому хворим на нього тваринам не рекомендують мати потомство. Харчову алергію лікують за допомогою правильно підібраного раціону харчування. 
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

11:13
У Чернівцях на перехресті зіткнулися чотири автомобілі
11:05
На Буковині вчергове продають Неполоковецький комбінат хлібопродуктів
10:44
Говорити про вибори зарано, − голова партії влади Олена Шуляк
10:22
Знову підпалюють траву: на Буковині гектарами горять відкриті території
10:15
Читаємо дарк романс*
реклама
10:04
Запропонували захистити свої кошти від шахраїв: чернівчанин втратив майже 30 тисяч гривень
09:42
Весна наближається: в Україні очікується потепління
09:20
Майже пів століття був у журналістиці: помер головний редактор газети «Зоріле Буковіней» Микола Тома
08:59
Росіяни за добу 517 разів били по Запорізькій області
08:45
На фронті - 98 боїв за добу, найбільше росіяни атакують на Покровському напрямку
08:24
На Буковині попрощаються із загиблим Героєм Василем Беслюбняком
08:06
25 лютого 2025 року — яке сьогодні свято та які пам’ятні події сталися цього дня
07:45
Історія жінки, чий чоловік зник безвісти, та розстріл росіянами полонених з Буковинської бригади: головне за минулу добу
07:30
Планові знеструмлення: де на Буковині 25 лютого не буде світла
07:15
6 речей, які потрібно прибирати щодня перед сном: в домі буде ідеальна чистота
07:00
Погода на Буковині 25 лютого
02:00
Лікарка назвала популярний серед українців напій, який спричиняє випадіння волосся
01:45
Весняна обрізка дерев: не пропустіть ці дні, аби гілки гнулися від плодів
01:30
Що їсти перед місячними, щоб уникнути перепадів настрою
01:15
Який кетчуп не можна купувати в українських магазинах і чому
01:00
Чи можна постити вагітним, жінкам, які годують грудьми, і дітям
00:45
Названо вітаміни, які треба пити для відновлення здоров’я шкіри після зими
00:30
Як правильно витирати екрани телевізора та монітора, щоб з часом не пошкодувати
00:15
У багатьох вони є! Ось які навушники сильно шкодять слуху
24 лютого, 2025
23:58
Економія чи зайва робота: чи потрібно вимикати бойлер на ніч
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм