В опаленні приміщень з’явилася новинка – камінофени. Вони зовні нагадують каміни, але їхня основна функція – обігрівання приміщення. Палити можна дровами, вугіллям, брикетами або будь-яким твердим паливом. Саме слово "камінофен" походить від злиття двох слів німецької мови і в перекладі означає: камін і піч. Тому часто ці обігрівальні пристрої ще називають камінними печами.
– Можливо, не дуже коректно говорити, що камінофен – це поєднання каміна і "буржуйки", але за великим рахунком так воно і є, – пояснює Ігор МАРУСИК, головний інженер чернівецької фірми, яка продає і встановлює каміни і камінофени. – На нашому ринку камінофени можна назвати новинкою, хоча за кордоном вони вже давно дуже популярні.
Камінофени продають вже повністю готовими до експлуатації. Вони мають всі складові каміна: топку, полінницю для підсушування дров, камінну поличку… Причому верхню поверхню можна використовувати для підігрівання води або приготування їжі. Топка має засклений екран, завдяки якому можна милуватися полум’ям, як у класичному каміні. Є моделі, робота яких можлива і з відчиненими дверцятами, – дим все одно виходитиме в трубу і не потраплятиме до кімнати. Хоча дверцята камінофенів герметично зачиняють не тільки для безпеки, але й для підвищення їхньої теплової потужності. Якщо дверцята відчинені, коефіцієнт корисної дії становить приблизно 40-60 відсотків, із зачиненими – до 70-80 відсотків. А традиційний камін має тепловіддачу – в середньому 20 відсотків.
I гріємося, і їсти готуємоІгор Марусик демонструє одну з останніх моделей німецького виробника: за склом вогонь горить, як у каміні, як піч, обігріває приміщення, а верхню скляну панель можна використовувати для приготування їжі. Причому скло сфокусоване, тобто в центрі температура висока, а по краях – нижча. Коли плиту не використовують, скло можна прикрити декоративною кованою решіткою. Закладати паливо можна через передні дверцята або через бокові. Камінофен оснащено автоматикою, яка повністю регулює роботу конструкції. Причому як ця, так і інші моделі камінофенів, не потребують для роботи жодних додаткових джерел енергії – тільки тверде паливо. Навіть автоматика не залежить від електро-енергії. Простіші й дешевші моделі механічні.
Потужність камінофенів розрахована на різний метраж. Прилад може обігрівати і весь будинок, але за умови, що двері в кімнатах будуть відчинені (тоді тепле повітря зможе вільно розповсюджуватися приміщеннями).
Дизайн німецький виробник пропонує до будь-якого стилю: від класики до хай-теку. Моделі з Норвегії теж дуже надійні, проте поступаються в дизайні.
Щоби встановити, потрібен тільки димарЗавдяки невеликим розмірам камінофен можна встановити у будь-якому приміщенні будинку, який будують, або вже в житловому. Для його монтажу потрібні лише димар та дотримання певних правил пожежної безпеки. Крім того, камінофени при переїзді можна демонтувати і перевезти, на відміну від каміна.
Якщо будинок житловий, камінофени розташовують залежно від того, де є димар. Враховують і розташування меблів – відстань між опалювальним пристроєм і дерев’яними поверхнями повинна бути не меншою за півтора метра.
Як правило, майданчик під камінофеном викладають вогнетривкою цеглою, керамічною плиткою або вистеляють листом металу. Відстань до стіни повинна бути не менше 50 сантиметрів, а перед топкою доречно залишити вільний простір – трохи більше метра.
Марина КАРАСЬОВА
Вартість камінофенів
Німеччина (виробник) – 1,5-3 тисячі євро;
Норвегія – 0,7-1 тисяча євро;
Чехія – 0,45-1,4 тисячі євро.
2-09-2010, 10:36
0
7 435