Камінофени гарні, як каміни, і теплі, як пічки

у номері / суспільство
7 444
0
В опаленні приміщень з’явилася новинка – камінофени. Вони зовні нагадують каміни, але їхня основна функція – обігрівання приміщення. Палити можна дровами, вугіллям, брикетами або будь-яким твердим паливом. Саме слово "камінофен" походить від злиття двох слів німецької мови і в перекладі означає: камін і піч. Тому часто ці обігрівальні пристрої ще називають камінними печами.

– Можливо, не дуже коректно говорити, що камінофен – це поєднання каміна і "буржуйки", але за великим рахунком так воно і є, – пояснює Ігор МАРУСИК, головний інженер чернівецької фірми, яка продає і встановлює каміни і камінофени. – На нашому ринку камінофени можна назвати новинкою, хоча за кордоном вони вже давно дуже популярні.

Камінофени продають вже повністю готовими до експлуатації. Вони мають всі складові каміна: топку, полінницю для підсушування дров, камінну поличку… Причому верхню поверхню можна використовувати для підігрівання води або приготування їжі. Топка має засклений екран, завдяки якому можна милуватися полум’ям, як у класичному каміні. Є моделі, робота яких можлива і з відчиненими дверцятами, – дим все одно виходитиме в трубу і не потраплятиме до кімнати. Хоча дверцята камінофенів герметично зачиняють не тільки для безпеки, але й для підвищення їхньої теплової потужності. Якщо дверцята відчинені, коефіцієнт корисної дії становить приблизно 40-60 відсотків, із зачиненими – до 70-80 відсотків. А традиційний камін має тепловіддачу – в середньому 20 відсотків.

I гріємося, і їсти готуємо

Ігор Марусик демонструє одну з останніх моделей німецького виробника: за склом вогонь горить, як у каміні, як піч, обігріває приміщення, а верхню скляну панель можна використовувати для приготування їжі. Причому скло сфокусоване, тобто в центрі температура висока, а по краях – нижча. Коли плиту не використовують, скло можна прикрити декоративною кованою решіткою. Закладати паливо можна через передні дверцята або через бокові. Камінофен оснащено автоматикою, яка повністю регулює роботу конструкції. Причому як ця, так і інші моделі камінофенів, не потребують для роботи жодних додаткових джерел енергії – тільки тверде паливо. Навіть автоматика не залежить від електро­-енергії. Простіші й дешевші моделі механічні.

Потужність камінофенів розрахована на різний метраж. Прилад може обігрівати і весь будинок, але за умови, що двері в кімнатах будуть відчинені (тоді тепле повітря зможе вільно розповсюджуватися приміщеннями).

Дизайн німецький виробник пропонує до будь-якого стилю: від класики до хай-теку. Моделі з Норвегії теж дуже надійні, проте поступаються в дизайні.

Щоби встановити, потрібен тільки димар

Завдяки невеликим розмірам камінофен можна встановити у будь-якому приміщенні будинку, який будують, або вже в житловому. Для його монтажу потрібні лише димар та дотримання певних правил пожежної безпеки. Крім того, камінофени при переїзді можна демонтувати і перевезти, на відміну від каміна.
Якщо будинок житловий, камінофени розташовують залежно від того, де є димар. Враховують і розташування меблів – відстань між опалювальним пристроєм і дерев’яними поверхнями повинна бути не меншою за півтора метра.

Як правило, майданчик під камінофеном викладають вогнетривкою цеглою, керамічною плиткою або вистеляють листом металу. Відстань до стіни повинна бути не менше 50 сантиметрів, а перед топкою доречно залишити вільний простір – трохи більше метра.
Марина КАРАСЬОВА

Вартість камінофенів
 Німеччина (виробник) – 1,5-3 тисячі євро;
 Норвегія – 0,7-1 тисяча євро;
 Чехія – 0,45-1,4 тисячі євро. 
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

11:13
У Чернівцях на перехресті зіткнулися чотири автомобілі
11:05
На Буковині вчергове продають Неполоковецький комбінат хлібопродуктів
10:44
Говорити про вибори зарано, − голова партії влади Олена Шуляк
10:22
Знову підпалюють траву: на Буковині гектарами горять відкриті території
10:15
Читаємо дарк романс*
реклама
10:04
Запропонували захистити свої кошти від шахраїв: чернівчанин втратив майже 30 тисяч гривень
09:42
Весна наближається: в Україні очікується потепління
09:20
Майже пів століття був у журналістиці: помер головний редактор газети «Зоріле Буковіней» Микола Тома
08:59
Росіяни за добу 517 разів били по Запорізькій області
08:45
На фронті - 98 боїв за добу, найбільше росіяни атакують на Покровському напрямку
08:24
На Буковині попрощаються із загиблим Героєм Василем Беслюбняком
08:06
25 лютого 2025 року — яке сьогодні свято та які пам’ятні події сталися цього дня
07:45
Історія жінки, чий чоловік зник безвісти, та розстріл росіянами полонених з Буковинської бригади: головне за минулу добу
07:30
Планові знеструмлення: де на Буковині 25 лютого не буде світла
07:15
6 речей, які потрібно прибирати щодня перед сном: в домі буде ідеальна чистота
07:00
Погода на Буковині 25 лютого
02:00
Лікарка назвала популярний серед українців напій, який спричиняє випадіння волосся
01:45
Весняна обрізка дерев: не пропустіть ці дні, аби гілки гнулися від плодів
01:30
Що їсти перед місячними, щоб уникнути перепадів настрою
01:15
Який кетчуп не можна купувати в українських магазинах і чому
01:00
Чи можна постити вагітним, жінкам, які годують грудьми, і дітям
00:45
Названо вітаміни, які треба пити для відновлення здоров’я шкіри після зими
00:30
Як правильно витирати екрани телевізора та монітора, щоб з часом не пошкодувати
00:15
У багатьох вони є! Ось які навушники сильно шкодять слуху
24 лютого, 2025
23:58
Економія чи зайва робота: чи потрібно вимикати бойлер на ніч
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм