Стихійні торговці, які "окупували" майже всі тротуари та автостоянку вулиці Зеленої, шматками гнилих кавунів та інших продуктів засмічують кладовище на Зеленій. Про це розповіла директор міського комунального підприємства "Історико-культурний заповідник "Кладовища на Зеленій" Анжела НІКОЛАЄВА.
– До стихійників щодня приходить наш працівник, який прибирає кладовище, – каже пані Анжела. – Він по-людськи просить їх, щоби вони не смітили. А ті у відповідь лише погрожують йому, обзивають.
Керівник заповідника розповідає, що продавців щодня "розганяють" працівники міліції. Проте стихійники з того не роблять жодних висновків.
– Ця проблема триває вже приблизно три роки, – каже Сергій КУЗНЄЦОВ, заступник директора заповідника з благоустрою. – Щоразу стихійники викидають гнилі рештки продуктів, які не встигли продати. Це і кавуни, і помідори, і капуста. Через стихійних торговців на вулиці Зеленій утворюються довжелезні автомобільні затори. Часом похоронна процесія не може пройти до кладовища через стихійників!
Директор кладовища розповіла також, що з боку вулиці Руської на територію заповідника люди часто викидають будівельні матеріали.
– Люди викидали цеглу мішками. Нещодавно хтось кинув нам мішок гнилих яблук. Ми яблука одразу ж закопали. Наступного дня ще хтось викинув помідори.
– Ми практично безсилі в боротьбі зі стихійними торговцями, – каже Михайло ІГНАТЬЄВ, начальник МіськШЕП. – Підписали договір із силовими структурами, згідно з яким міліція повинна стежити за порядком на цій вулиці. Силовики нібито розганяють стихійників, але ті знову повертаються…
Заступник директора департаменту економіки Чернівецької міської ради Євген КРАМАРЕНКО визнає, що минулого року стихійна торгівля по місту не була настільки поширеною, як тепер. Пан Крамаренко вважає, що цього року структури, які мали би перешкоджати стихійній торгівлі, спрацювали запізно.
У середині липня розпочався "наплив" стихійників. Доводилось навіть звертатися до силових органів, щоби ті "розганяли" людей, які торгують на тротуарах. Згідно з рішенням, яке приймали на сесії міської ради, найперші, хто має реагувати на "засилля" стихійних торговців у місті, – це самі суб’єкти господарювання та міліція.
Люди, які мешкають неподалік ринку "Верхній", нарікають на страшний бруд і гуркіт. "Живу на Кишинівській, там постійно сміття, гуркіт машин. Вантажівки їздять і вдень, і вночі. Цибулю, кавуни – все, що почало гнити і не продалося, – скидають просто вздовж дороги. Хай би міські чиновники тут пожили, може, б тоді щось змінилося" , – розповіла мешканка вулиці Кишинівської Орися.
Микола КОБИЛЮК
19-08-2010, 11:13
0
1 933