Меркантильні мрії кожного про красиву наречену в білосніжній сукні, море квітів та океан побажань на власному весіллі часто розсипаються на друзки. Адже чимало молодих пар, не дочекавшись весілля, починають жити разом. Так вони перевіряють свої почуття одне до одного, кажуть психологи. Юристи ж застерігають, що в разі розлучення співмешканці не завжди мають право на спільне майно. Чому ж дедалі більше людей воліють жити разом, уникаючи шлюбних пут?
За неофіційну сім’ю змагаються переважно чоловіки. Жінки ж відчувають підступність вільного шлюбу.
– Звичайно, це дуже добре, коли в людей є можливість краще пізнати одне одного ще до весілля, – каже психолог Альона ГОЛОВІНА. – Вони можуть побачити одне одного в побутових умовах. Після певного часу, коли люди живуть разом і звикають одне до одного, вони розуміють, чи варто їм офіційно одружуватися, чи ні.
З іншого боку, часто люди прикриваються можливістю жити у цивільному шлюбі, щоби уникнути якихось зобов’язань перед своєю половинкою. І живуть разом протягом багатьох років, так і не зареєструвавши свої стосунки офіційно. Це свідчить про те, що щось у такої пари не так.
Тому цивільний шлюб, як період, що обумовлений можливістю пізнати одне одного, – це добре, але якщо він затягується надовго, над цим варто замислитись. Звичайно, це право кожного партнера, але важливо пам’ятати, що в таких стосунках жінка втрачає певний захист від держави.
Оскільки цивільні стосунки не визнаються законом, у разі розлучення співмешканці не мають законних прав на спільне майно. Недарма девіз цивільного шлюбу – з чим прийшов, із тим і пішов. У таких ситуаціях більше потерпають жінки, оскільки чоловіки заробляють гроші, на них оформляють спільну власність, житло, фірму.
– У нас поки що існує безліч проблем щодо юридичних прав людей, які воліють не втягувати закон у своє особисте життя, – каже юрист Валентин СТАВЧАНСЬКИЙ. – Про розподіл майна варто подбати заздалегідь: вести докладну бухгалтерію, фіксувати всі витрати, покупки, а спільне майно краще оформляти в часткову або спільну власність. У такому разі є шанс відсудити своє. Майно в цивільному шлюбі ділять так само, як і в законному, з одним застереженням – якщо буде доведено факт співжиття.
Марина КОРПАН
Думки
Чи потрібні цивільні шлюби?
Яна, 21 рік, студентка:
– Гадаю, пожити разом перед офіційним шлюбом молодим людям не завадить. Насамперед треба перевірити свої стосунки, ставлення одне до одного. Для цього має вистачити приблизно шість місяців. Але однозначно, що не менше.
Паша, 26 років, будівельник:
– Гадаю, що краще відразу одружуватися офіційно. А до цивільних стосунків слід підходити з розумом і насамперед добре подумати. Тому що такі варіанти, по-перше, засуджуються Богом, по-друге, травмують партнерів. Це вагомо впливає на подальше життя.
Павло, 20 років,
викладач спортивних танців:
– Для того, щоби пізнати людину, необхідно прожити декілька місяців разом, а потім одружуватися. Але я не розумію людей, які живуть по два-три роки разом і не одружуються. Як на мене, достатньо декілька місяців, щоби зрозуміти – потрібна ця людина тобі чи ні.
19-08-2010, 10:37
0
2 576