Стовпчики термометрів і надалі перевищують 30-градусну позначку.
У центрі міста практично ніде заховатися від спеки. На всіх міських площах – жодного деревця, під яким можна було би посидіти на лавці. Насаджені до 600-річчя клени на пішохідній вулиці О. Кобилянської теж поки що не створюють затінку.
– Вирубали липи на Центральній площі біля Національного банку, а замість них нічого не посадили. І хоча там встановили гарні лавки, сидіти на них у спеку неможливо, – обурюється Олена Миколаївна, яка прогулюється з онукою. – Пішли на вулицю О. Кобилянської – там теж ніде посидіти. У центрі взагалі краще не ходити в спеку, особливо з дітьми. Підемо у Центральний парк чи в парк ім. Ю. Федьковича, хоча туди і далеко йти. Там принаймні прохолодно.
Страждають гіпертонікиНезважаючи на спеку, в міських поліклініках та лікарнях не збільшилася кількість хворих. Хоча таку погоду погано переносять гіпертоніки та сердечники.
Як запевнила головний лікар станції швидкої медичної допомоги Любов ЧОВГАН, критичної ситуації у Чернівцях немає. Останніми днями за добу надходило в середньому по 170 викликів – не більше, ніж у минулі роки та менш спекотні дні. Це пов’язано з тим, що в місті зараз менше людей. Чимало чернівчан виїхало у відпустки, немає студентів та школярів. "Щоправда, якщо раніше більше викликів було вдень, то зараз – вночі, – зауважила Любов Юріївна. – Особливо страждають гіпертоніки та хворі на серцево-судинні захворювання. До нас не зверталися люди з тепловими чи сонячними ударами, втратою свідомості у громадських місцях".
Не збільшилася кількість хворих і в лікарні швидкої медичної допомоги, заявив заступник головного лікаря з лікувальної роботи Микола ЩЕРБАНЬ. Показники – на рівні попередніх років.
Діти застуджуються через кондиціонери та протягиЯк повідомили у міській дитячій поліклініці, у спекотні дні хворих на застуду не бракує. Значна частина дітей зараз перебуває на відпочинку в літніх таборах чи в селах. Проте ті, які залишилися в місті, частіше застуджуються під час поїздок у потягах та машинах, від кондиціонерів, хворіють на ангіну. Медики попереджають батьків, щоби вони не випускали у спеку дітей на вулицю.
Дільничні лікарі міської поліклініки №2 кинули у кожну поштову скриньку письмові рекомендації, як уберегтися від спеки, а також розклеїли їх біля під’їздів на дошках оголошень. "Ми також зателефонували диспансерним хворим, які перебувають у нас на обліку, зокрема тим, хто переніс інсульт або інфаркт, – розповіла начмед міської поліклініки №2 Наталія ГАЙДУК. – Під час кожного прийому лікарі пояснюють пацієнтам, що не потрібно у спеку ходити в поліклініку, слід викликати лікаря додому. Хоча викликів у нас небагато. Скажімо, минулої суботи було лише одинадцять викликів на 42 дільницях. Для порівняння: під час епідемії грипу щодня надходило понад сто викликів".
Замість річки – душ!На єдиному в Чернівцях міському пляжі нині скупатися ніде – вода у Пруті після дощів у горах коричневого кольору, а освіжитися у ній наважуються одиниці. Натомість відпочивальники мають інший спосіб порятунку від спеки. На пляжі діють дві душові кабінки з водою з міського водогону. Користування душем тут безкоштовне. І до кабінок постійно йдуть люди, навіть у будні душ працює майже безперестанку.
Як розповів "МБ" начальник рятувальної служби міського пляжу Василь МАНИК, дві душові кабінки та дві роздягальні тут встановила мерія. Облаштування кабінок обійшлося приблизно у 70 тисяч гривень.
На міському пляжі встановили два лічильники, згідно з показниками яких оплачують послуги водопостачання. (М. Кобилюк)
У фонтанах хлюпаються дітиРятуючись від спеки, чернівчани залазять у фонтани. Кореспонденти "МБ" пройшлися основними площами міста із фонтанами.
У неділю, 15 серпня, на площі Філармонії напередодні водяних боїв фонтан почистили і продезінфікували. Тож зрозуміло, що люди тут охоче веселилися.
Підходимо на Центральну площу. Тут у фонтані купаються приблизно десятеро дітей. Від їхніх ігор утворюється піна брудно-коричневого кольору.
Біля фонтана стоїть жінка, яка тримає за руку сина. Вона не пускає його у воду, лише дозволяє підкласти руки під струмені води.
– Боюся відпустити дитину купатися у фонтані. Сама ніколи не купалася у фонтанах і синові не дозволю, – каже 35-річна Галина КАПІТАНЧУК. – Я ж бачу, що у фонтані брудно. Не розумію людей, які залазять у цю воду…
Біля фонтана сидить чернівчанка Ксенія. Вона опустила у воду ноги і читає книгу.
– Люблю отак посидіти біля фонтана, – каже дівчина. – Але ніколи не залізу у воду. Мешкаю поряд і часто бачу, як у фонтані купаються люди. Я з цього дуже дивуюся.
На площі Турецької Криниці фонтан було вимкнено. Було добре видно, що фонтан почищено, плитка чистенька. Діти, які поряд каталися на роликових ковзанах, зізналися, що люблять веселитися у фонтанах. Це рятує від спеки. Діти кажуть, що не замислюються про те, чи безпечно купатися у воді, головне – веселощі. (В. Чорней)
Жара піде на спадВисока температура повітря, за прогнозами, найближчими днями повинна трохи знизитися.
– У вівторок очікується грозовий фронт із заходу, – каже начальник відділу метеопрогнозів Чернівецького обласного центру з гідрометеорології Євгенія ПРОХОРЕНКО. – Сильні опади можливі у другій половині дня. Також дощ можливий 18 серпня. А далі очікується посилення антициклону. Отож до кінця тижня температура повітря може знизитися на 3-4 °С та утримуватиметься на позначці +27 °С.
За словами синоптиків, минулими вихідними температурний рекорд усе-таки не було побито. Так, за рекорду + 37,7 °С у Чернівцях із 13 по 15 серпня температура підвищилася до максимальної позначки +32,2 °С. (О. Гнідан)
Собак рятують димедроломЧернівчанка Лариса БЄЛЯЄВА своїх двох собак порід міттельшнауцер та ердельтер’єр через спеку змушена вигулювати о 06.30 та о 20.30. Жінка каже, що вдома її домашні улюбленці не страждають від високої температури повітря, адже у квартирі працює кондиціонер.
– Коли йду на роботу, залишаю двох собак та двох котів у прохолодній квартирі. Кондиціонер працює весь день, тож тепловий удар моїм домашнім тваринам не загрожує, – каже власниця тварин. – Однак у моєї сестри від спеки собака почав хворіти на екзему. А кішкам усе одно – вони у мене вдома закидають лапки догори і так відпочивають.
Минулої неділі до ветеринара Валерія БІЛИКА привезли двох собак із тепловим ударом.
– У собаки температура підвищилася до 42 °С. Змушений був уколоти антибіотик та димедрол, – каже ветеринар. – Залежно від стану тварини, призначають різні препарати. Димедрол, наприклад, знімає високу температуру та заспокоює.
За словами Валерія Васильовича, найгірше спеку переносять малі породи собак.
– У домашніх умовах урятувати тварину з тепловим ударом можна за допомогою таблетки аспаркаму, яка запобігає виникненню судом, – радить ветеринар. – Також можна розвести 100 грамів оцту в 100 грамах води, змочити у розчині марлеву пов’язку та прикласти її домашньому улюбленцю до голови. (О. Гнідан)
17-08-2010, 10:35
0
1 981