RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Новобудови «розморозили»

У Чернівцях відновили будівництво нового житла. І, як стверджують ріелтери, буковинці знову цікавляться квартирами в новобудовах. Причому найбільший попит – на малометражні квартири і будинки, які майже готові або вже здані в експлуатацію. Як і раніше, цінову політику значною мірою визначають заробітчани.

Більшість новобудов ожили

– Коли почалася криза, всі новобудови "заморозили", – розповідає Дмитро ЛЕПКАЛЮК, директор агентства нерухомості. – Причина проста: коли будівництво було на підйомі, забудовники вкладали в нього значні кошти. Крім того, земельні ділянки купували на аукціонах за величезні суми. А це значне навантаження на собівартість – 150-350 доларів на квадратний метр. Тому житло й коштувало 1-1,5 тисячі доларів за квадратний метр. Більше того, щороку вартість нерухомості зростала на 20 відсотків. Так було від 2006-го до жовтня 2008 року. Коли почалася криза, купувати квартири в новобудовах перестали.

Зараз забудовники почали оживляти ринок новобудов – шукати кошти для поновлення будівництва, приваблювати покупців акціями та зниженням цін. Спочатку поновили будівництво на Червоноармійській, потім на Руській, Герцена, Кутузова тощо. Чотири місяці тому відновили роботи в житловому комплексі "Фортеця" на вулиці Червоноармійській. Забудовник знайшов кошти і найняв чернівецького генпідрядника. Квартири в цьому комплексі, а також у новобудові на вулиці Суворова зараз найдорожчі, оскільки вважаються елітним житлом. Зокрема на вартість впливає монолітно-каркасне будівництво, розраховане на 9-бальний землетрус.

"Ціну тут тримають у межах тисячі доларів за квадратний метр. Хоча в Чернівцях оптимальна вартість квартир в елітних новобудовах – 900-950 доларів за квадратний метр", – вважає Д. Лепкалюк.

Загалом із початку кризи більшість забудовників знизили вартість квартир, хоча лише в доларовому еквіваленті. Якщо в період підйому вартість квадрата становила 1-1,5 тисячі доларів, то нині – 750-1000 доларів. А ось щодо гривні, то ціновий коридор практично не змінився – 5-7,5 тисячі гривень за квадратний метр.

– На житло в новобудовах попит справді є, – підтверджує Сергій БОСОВИК, генеральний директор агентства нерухомості. – З огляду на те, що квартири в нових будинках дешевші, ніж на вторинному ринку, на 10, а подекуди і на 15-20 відсотків, є індивідуальне опалення, нові комунікації тощо. Хоча є клієнти, які обирають квартири саме на вторинному ринку.
Серед переваг вторинного ринку: готова документація на квартиру, одразу визначені суми оплати за житлово-комунальні послуги, відомо, які сусіди, тощо.

Економія – 200 доларів на квадраті

На думку Дмитра Лепкалюка, економія при купівлі житла в новобудові, порівняно з житлом на вторинному ринку, становить приблизно 200 доларів на квадратному метрі. Наприклад, двокімнатну "чешку" в Чернівцях із дво-п’ятирічним ремонтом пропонують за 56-60 тисяч доларів, без ремонту – 52-56 тисяч (загалом при продажу вторинного житла продавець хоче мати з квадратного метра – 950-1000 доларів).

Перш ніж оселитися у помешканні, потрібно підготувати квартиру до ремонту, зняти старе покриття, вивезти будівельне сміття, замінити мережі, а потім зробити ремонт. Зважаючи на вартість підготовчого етапу і самого ремонту, квартира коштуватиме господарям приблизно 1300 доларів за квадратний метр.

Житло в новобудові можна купити за 800 доларів за квадрат. Причому квартира вже готова до ремонту, а всі внутрішні мережі нові. Таким чином загальні витрати становитимуть тисячу доларів за квадратний метр.

На етапі будівництва охочіше купують житло у місцевих забудовників

Найбільшого попиту зараз зажили квартири-малометражки. Якщо до кризи мав значення великий метраж, то тепер житло площею понад 80 квадратних метрів продати важко.

Як і попередніми роками, житло в новобудовах добре продається за рахунок заробітчан.

Іпотечне кредитування хоч і частково повернулося, але ще для більшості буковинців недоступне.

За спостереженнями Сергія Босовика, серед покупців новобудов заробітчан приблизно 40-50 відсотків. Причому більшість із них вкладають кошти, якщо будинок здано в експлуатацію і в квартирі вже зроблено ремонт.

Загалом добре продаються квартири в новобудовах, які готові на 90 відсотків або вже здані в експлуатацію. А в напівготові будинки буковинці вкладають кошти тепер обережно, здебільшого якщо знають забудовника і довіряють йому. "Таких забудовників у Чернівцях троє-четверо", – вважає Сергій Босовик.

Обираючи квартиру в новобудові, звернути увагу на забудовника радить і Дмитро Лепкалюк, особливо якщо будинок на стадії будівництва: "Якщо забудовник чернівецький, інформацію про нього зібрати легко, адже наше місто маленьке. А якщо немісцевий, краще перестрахуватися і зачекати, доки він добудує".
Марина КАРАСЬОВА

Популярно
 Однокімнатні квартири площею до 50 квадратних метрів. Якщо помешкання 36-40 метрів, забирають ще на стадії котловану.
 Двокімнатні – 56-65 квадратів.
 Трикімнатні – 75-80 квадратів. Якщо навесні трикімнатними квартирами взагалі не цікавилися, то зараз знову почали запитувати.

Де хочуть жити
Найкомфортнішими для життя, як і раніше, залишаються район проспекту Незалежності, вулиці Комарова, Стасюка, Гайдара, Червоноармійська. Поступаються їм вулиця Південно-Кільцева і бульвар Героїв Сталінграда. Так само, незважаючи на розвинену інфраструктуру, не серед найпопулярніших районів залишається вулиця Руська.
12-08-2010, 11:08
Коментарів 0 Переглядів 9 528

Фото ілюстративне

Понад 15 країн світу є споживачами продуктів із нашого краю


Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.