Через цвітіння амброзії городяни потерпають від алергії. Очі червоніють та постійно сльозяться, погіршується зір, в астматиків загострюються напади бронхіальної астми.
– Останнім часом збільшилася кількість звернень чернівчан зі скаргами на алергічні захворювання, – розповіла доцент кафедри клінічної імунології та алергології БДМУ Наталія КАСПРУК. – Люди реагують не лише на амброзію, а й на інші бур’яни, які зараз цвітуть. Літні місяці особливо небезпечні для людей, які потерпають від алергії. Тому в будь-якому разі потрібно звертатися до спеціалістів. Бо якщо не лікуватися, алергічні реакції загострюватимуться з кожним роком.
– У центрі Чернівців амброзії немає, бо ми ще в квітні скошуємо її, – запевнила Алла ХОМУТОВСЬКА, інженер з озеленення міського тресту зеленого господарства. – Зате її багато на околицях та в нових мікрорайонах. Особливо поширена ця небезпечна рослина у Садгорі та на Роші. Нещодавно я бачила зарості амброзії на вулицях Комунальників та Олени Пчілки. Щоби повністю знищити її на території міста, потрібні чималі кошти, яких у нас немає. Росте амброзія біля доріг та смітників, залізничних насипів, на пустирях і занедбаних газонах, у долинах річок. Цвіте від серпня до кінця жовтня. Особливо сприятлива для розповсюдження пилка цьогорічна спекотна погода. Тому амброзію бажано скошувати напередодні її цвітіння. А скошену рослину треба спалювати, бо її насіння може зберігатися в грунті до 50 років.
Впізнати амброзію можна за листям. Воно схоже на листя полину або соняшнику (амброзія буває двох видів). Цвіт – жовтого кольору. Виростає рослина заввишки до 180-250 сантиметрів.
Надія БУДНА
Лікарі радять хворим на алергію триматися подалі від місць, де росте амброзія;
рідше виходити з дому в спеку та вітряну погоду;
відчинені вікна прикрити вологою марлею;
на вулиці одягати сонячні окуляри та головний убір;
повернувшись додому, обов’язково прийняти душ, промити ніс та очі.
12-08-2010, 10:29
0
3 100