RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

«Обмундирування» школяра обійдеться мінімум у дві тисячі гривень

У відділах канцтоварів та дитячого одягу – аншлаг. Батьки готуються до Першого вересня. У декого в руках – чималі списки. Продавці радять подбати про необхідне заздалегідь, бо наприкінці серпня вибір буде меншим.

– Наприкінці місяця вибір уже не такий, – розповідає Марія МІНЬТЯНСЬКА, продавець магазину канцтоварів. – Щось ми і зараз не замовляємо. Наприклад, портфелі вже не замовлятимемо – у нас їх такий вибір, що ніде розкласти. А ціни, порівняно з минулим роком, не змінилися.

Пані Марія каже, що на шкільне приладдя батьки цьогоріч викладають у середньому 300-500 гривень. Основне у цій сумі – вартість портфеля.

Придбати шкільний рюкзак можна і за 250-500 гривень, і за 50. Однак педагоги радять пам’ятати, що портфель повинен обов’язково вміщувати папку формату А4. Краще обирати модель із твердою спинкою. М’яка спинка деформується при заповненні шкільним приладдям і зміщує центр тяжіння, надаючи додаткове навантаження на поперековий відділ хребта. Якщо ж купуєте сумку, оберіть модель зі зручною і міцною ручкою.

Але найбільші шкільні витрати – на одяг (шкільну форму, спортивну форму, блузки і сорочки тощо) та взуття для школярика.
Аллі КИРИЛЕНКО потрібно одягнути двох дітей. Жінка підрахувала, що лише на одяг знадобиться не менше трьох тисяч гривень.

– Купила одну блузку – заплатила за неї 160 гривень, – каже пані Алла. – Але не буде ж дитина ходити постійно в одній блузці. Потрібно, як мінімум, дві. Пара колгот – 50 гривень, туфлі – 300-400, портфель – трохи більше 300 гривень. Про канцтовари взагалі мовчу. Здається, дрібниці, але загалом вийде цілком пристойна сума. Мінімум на одяг потрібно витратити півтори тисячі гривень. Це тільки для молодшої дочки. А для старшої – значно більше.

Пані Світлана цьогоріч відправляє сина до першого класу. Каже, що на покупки навряд чи вистачить двох тисяч гривень.
Продавці в магазинах зізнаються, що 1500-2000 гривень на шкільні речі – це ще досить економний варіант. Деякі покупці лише на одяг для школяра витрачають більше трьох тисяч.

Ціни на шкільну форму зросли на 20-30 гривень, порівняно з минулим роком. Форма-"трійка" із сарафаном, брюками та жакетиком для дівчат коштує від 250 гривень. Блузка обійдеться в середньому в 100-125 гривень. Форма для дітей молодшого шкільного віку коштує однаково, незалежно від розміру. Здебільшого в продажу форма синього кольору.

Вартість шкільного костюма для хлопчиків молодшого шкільного віку – в середньому 150-270 гривень. Для старшокласників костюми дорожчі – 270-300 гривень. Костюми з Китаю найдешевші. Їхня вартість – 150-180 гривень. Не набагато дорожчі, але якісніші костюми українського виробника. "Трійка" обійдеться від 220 гривень. 

Купіть два пенали, а мобілку залиште вдома

Вчителі молодших класів радять батькам не захоплюватися дорогими і різнокольоровими канцтоварами, щоби не відволікати увагу дитини на уроках. Вони зокрема рекомендують:

– Зошити варто купувати однотонні, українського виробництва. Вони якісніші, клітинки в них чіткіші. А це особливо важливо, оскільки діти вчаться писати, – радить Марія ТРАВЕЦЬКА, вчитель початкових класів спеціалізованої школи I ступеня №9. – Крім того, в таких зошитах чорнило, яким пишуть діти в початкових класах, не розмазується і не переходить на зворотний бік листка. Також потрібні зошити у косу лінійку.

 Чорнильні ручки не варто купувати надто дорогі – це не є гарантією їхньої якості. Крім того, діти маленькі, ще не вміють з ними вправлятися. Ручка часто падатиме і ламатиметься, доведеться знову витрачатися.
 Олівці мають бути якісні, добре підточені.
 Пенали краще купувати прості, щоби складати туди лише необхідне – ручку, олівець. А масивні пенали з багатьма відділеннями лише відволікатимуть дитину. Кольорові олівці та фломастери краще зберігати в окремому пеналі та виймати за необхідності.
 Не варто забувати про обкладинки для зошитів та підручників.
 Деякі діти беруть із собою до школи улюблені іграшки. Педагоги цього не забороняють, бо навчання в першому класі відбувається
в ігровій формі. Проте іграшки мають бути невеликі за розмірами, не ігрові, не музичні. Загалом іграшки допомагають дитині легше пережити зміну обстановки та адаптуватися у школі.
 А ось мобільні телефони залиште вдома. У початкових класах це зовсім непотрібні речі, адже зі школи дитина сама не піде, а зв’язатися з батьками можна через вчителя. Крім того, ігри на мобільних телефонах відволікають дітей на перервах – замість того, щоби пройтися і відпочити, школярі сидять на місці та вдивляються в екран мобільного.
 Також дитині для школи знадобляться спортивна форма для занять фізкультурою та змінне взуття. Пані Марія не радить орієнтуватися за брендами, а купувати зручний одяг. Носити форму з собою чи залишати у класі – вирішувати батькам. (Я. Ященко) n

Шкільні ярмарки будуть наприкінці місяця

Асортимент шкільних товарів у магазинах та на ринках поповнили ще декілька тижнів тому. Однак наприкінці серпня в Чернівцях можуть відкрити ще й вуличні спеціалізовані ярмарки.

Нещодавно президент України дав доручення головам ОДА розгорнути мережу шкільних ярмарків. На них має бути представлено повний асортимент шкільних форм та шкільного приладдя за доступними цінами. А розпочати свою роботу ярмарки повинні із середини серпня.

– Якщо президент сказав, отже, так і буде, – каже Євген КРАМАРЕНКО, заступник начальника департаменту економіки міськради. – Хоча ми й без його наказу це щороку робимо. Найближчим часом плануємо зібратися з директорами ринків та торговельних центрів, щоб обговорити це питання і з’ясувати, чи варто виносити ярмарки на вулицю. Минулими роками ми організовували їх на спеціальних майданчиках, проте зараз все можна придбати у магазинах та великих торговельних центрах. Не знаю, чи добре це робити на вулиці, де багато пилюки.

Ярмарки почнуть діяти вже у другій половині місяця, адже поки що ще немає достатнього завозу товару. (Я. Ященко) 

У синтетичній формі дитина частіше застуджуватиметься

Одяг і взуття для школяра повинні бути добротними і якісними, радить Надія КУТИНІНА, заступник начальника обласного управління у справах захисту прав споживачів. Адже їх дитина носитиме щодня по шість-вісім годин. Тож від цього залежать і її самопочуття та здоров’я.

– Батьки повинні дуже ретельно підбирати весь гардероб дитини, – розповідає Надія Кутиніна. – Все має бути безпечним. На одязі обов’язково читайте етикетку, купуйте речі, в яких більше натуральних волокон (шерсть, бавовна). Якщо одяг виготовлено з синтетичної тканини, дитина пітнітиме, можуть з’явитися алергія, грибкові захворювання, почастішати застуди.

Дитячі взуття, шкарпетки та білизна – тобто все, що прилягає до тіла, – підлягає обов’язковій сертифікації. На цей асортимент товарів у продавця повинен бути сертифікат відповідності. Для решти товарів – висновок санітарно-гігієнічної експертизи. Якщо ці документи і маркування наявні, споживачі можуть не хвилюватися за безпечність цього товару. Якщо цього немає, товар могли виготовити кустарним способом, тобто з використанням недозволеної для виготовлення цього товару сировини або заборонених технологій, що може завдати шкоду здоров’ю маленьких дітей. Наприклад, дитяче взуття без супінатора – це порушення технології виготовлення. Якщо його носити тривалий час, у дитини виникає плоскостопість.

Також, згідно з Держстандартом, усі внутрішні деталі взуття повинні бути виготовлені з натуральної шкіри. Якщо вони зроблені з синтетичних матеріалів, ноги дитини пітнітимуть, можуть виникнути грибкові захворювання.

Поради споживачам

 Першою ознакою якісного товару є відповідне маркування – повна інформація українською мовою на етикетці про назву товару, склад, назву підприємства-виробника та його адресу тощо. Якщо ж на товарі зазначено лише "виготовлено в Україні" чи "виготовлено в Китаї", такі речі сумнівного походження, і їх краще не купувати.

 На маркуванні одягу має бути вказано склад тканини, з якої виготовлено товар.

 Письмове приладдя, одяг школяра повинні пройти обов’язкове лабораторне дослідження на предмет їхньої безпеки і супроводжуватися санітарно-гігієнічними висновками. Якщо таких висновків продавець не може надати, товар краще не купувати.

 Потрібно звертати увагу на запах товару. Якісна продукція зазвичай взагалі не має запаху. Якщо ж відчули різкий запах – це перша ознака того, що товар неякісний. Це стосується усього – від взуття до олівців. (Я. Ященко) 
12-08-2010, 13:01
Коментарів 0 Переглядів 3 026



Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми

Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.