Підвал, який не затопить, можна будувати будь-де

у номері / суспільство
9 859
0
Під час цьогорічної повені у Чернівцях та області затопило сотні підвалів – і у багатоквартирних будинках, і у приватних садибах. Де і як у нашому регіоні можна будувати підвали?

Навіть дві сусідні ділянки можуть відрізнятися

Як вважає інженер-тепло-енергетик Андрій ЄРЬОМЕНКО, в кожному конкретному випадку повинно бути індивідуальне рішення. Грунти в Чернівцях досить складні, й перед проектуванням неодмінно потрібна геологічна розвідка ділянки. Навіть дві сусідні ділянки по шість соток можуть відрізнятися: на одній є плавун, а поруч немає. На одній ділянці грунтові води – за метр від поверхні, у сусіда – за п’ять метрів тощо.

– У різних регіонах застосовують певні технології вже століттями, і вони себе виправдовують, – розповідає Андрій Єрьоменко. – Але й у таких випадках є винятки. Наприклад, траса на Хотин через Рідківці, Топорівці, Клішківці. У цих садівничих районах люди викладають підвали камінням із глиною. В таких підвалах утворюється хороший волого-температурний режим і овочі та фрукти добре зберігаються. Проте є ділянки, де грунтові води знаходяться глибоко від поверхні (4-5 метрів), а є місцевості, де близько. У другому випадку волога легко потрапляє через глину до підвалу. І хоча, здавалося би, технологія підтверджена віками, але виправдовує себе лише в 70-80 відсотках випадків. А в інших випадках потрібно застосовувати додаткові заходи на стадії будівництва підвалу.

Бетон – не найкраще для підвалу

Найчастіше в Чернівцях підвали бетонують, хоча, на думку пана Андрія, це не найкращий матеріал, оскільки бетон притягує вологу. А тому для нормального мікроклімату в бетонованому підвалі потрібно робити примусову вентиляцію.

– Це стереотип, що бетон – найнадійніший матеріал для підвалів. Гідроізоляційного бетону не буває, – зауважує фахівець. – Звичайно, виготовляють бетон зі спеціалізованими добавками, але коштує він дуже дорого. А звичайний бетон пропускає воду, тим паче, з нашими грунтами, які є досить корозійно активними.

Але, незважаючи на всі неприємні особливості чернівецьких грунтів, пан Андрій запевняє, що надійний підвал можна збудувати на будь-якій ділянці. Особливо тепер, коли є великий вибір сучасних матеріалів.

– Якщо під час будівництва підвалу використовували матеріали, які не підходять для конкретних умов, то у 95 відсотках випадків ситуацію можна виправити. Але якими зусиллями? Іноді фінансові витрати просто невиправдані. Тому варто на стадії будівництва порівняти те, що можна зробити відразу, і те, що доведеться вкладати у виправлення недоліків.
Марина КАРАСЬОВА

Як утеплити наземний погріб?
"У мене є земельна ділянка розміром 2,6 на 2 метри. Хочу побудувати погріб для зберігання картоплі та інших овочів. Копати глибоко і будувати бетонні стіни не можу, бо близько грунтові води. Та й коштуватиме це дорого. Мені порадили зробити наземний погріб, глибиною 40 сантиметрів. Але як тоді утеплити стіни та стелю, щоби продукти взимку не замерзали?" Катерина Дячук, район Роші.

– Колись наземні погреби були дуже розповсюджені, їх ще й зараз є багато в деяких селах, – каже Андрій Єрьоменко. – Насправді вони можуть служити досить добре. Переважно зверху такі погреби засипають шаром землі приблизно на 40-50 сантиметрів. А ось підземна частина – складніше питання. Такі погреби добре споруджувати на ділянках, де грунтові води глибоко. А якщо близько, то потрібно розробляти окремі рішення. Наприклад, із використання сучасних матеріалів, скажімо, мембран гідроізоляційних, екструдованого пінополістиролу тощо. Насправді це не є досить дорого.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

14:30
Ввозили авто як гуманітарку і продавали: на Буковині чоловікам повідомили про підозру
14:07
Скандал у БДМУ: звільнили наукового керівника дисертацій, у яких знайшли плагіат
13:47
ДТП із чотирма авто у Чернівцях: є потерпілі, рух ускладнений
13:38
Місячний календар стрижок на березень 2025 року: коли краще стригтися і фарбувати волосся
13:20
Грип не відступає: у яких регіонах найбільше хворих, яка ситуація на Буковині
13:04
Буковинський легкоатлет штовхнув ядро і здобув медаль чемпіонату України
12:51
П'яним врізався в дерево, а пасажирка травмувалася. На Буковині судитимуть винуватця ДТП
12:43
Що таке депозити, як працює така послуга і для кого вона вигідна?*
реклама
12:36
Рада з другої спроби прийняла заяву щодо виборів в Україні: за яких умов
12:19
Засніжені вершини: парк «Черемоський» замилував зимовими краєвидами - фото
11:57
Курс валют у Чернівцях 25 лютого
11:35
П’ять продуктів, які потрібно їсти щодня для здоров'я мозку
11:13
У Чернівцях на перехресті зіткнулися чотири автомобілі
11:05
На Буковині вчергове продають Неполоковецький комбінат хлібопродуктів
10:44
Говорити про вибори зарано, − голова партії влади Олена Шуляк
10:22
Знову підпалюють траву: на Буковині гектарами горять відкриті території
10:15
Читаємо дарк романс*
реклама
10:04
Запропонували захистити свої кошти від шахраїв: чернівчанин втратив майже 30 тисяч гривень
09:42
Весна наближається: в Україні очікується потепління
09:20
Майже пів століття був у журналістиці: помер головний редактор газети «Зоріле Буковіней» Микола Тома
08:59
Росіяни за добу 517 разів били по Запорізькій області
08:45
На фронті - 98 боїв за добу, найбільше росіяни атакують на Покровському напрямку
08:24
На Буковині попрощаються із загиблим Героєм Василем Беслюбняком
08:06
25 лютого 2025 року — яке сьогодні свято та які пам’ятні події сталися цього дня
07:45
Історія жінки, чий чоловік зник безвісти, та розстріл росіянами полонених з Буковинської бригади: головне за минулу добу
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм