RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » Підвал, який не затопить, можна будувати будь-де

Під час цьогорічної повені у Чернівцях та області затопило сотні підвалів – і у багатоквартирних будинках, і у приватних садибах. Де і як у нашому регіоні можна будувати підвали?

Навіть дві сусідні ділянки можуть відрізнятися

Як вважає інженер-тепло-енергетик Андрій ЄРЬОМЕНКО, в кожному конкретному випадку повинно бути індивідуальне рішення. Грунти в Чернівцях досить складні, й перед проектуванням неодмінно потрібна геологічна розвідка ділянки. Навіть дві сусідні ділянки по шість соток можуть відрізнятися: на одній є плавун, а поруч немає. На одній ділянці грунтові води – за метр від поверхні, у сусіда – за п’ять метрів тощо.

– У різних регіонах застосовують певні технології вже століттями, і вони себе виправдовують, – розповідає Андрій Єрьоменко. – Але й у таких випадках є винятки. Наприклад, траса на Хотин через Рідківці, Топорівці, Клішківці. У цих садівничих районах люди викладають підвали камінням із глиною. В таких підвалах утворюється хороший волого-температурний режим і овочі та фрукти добре зберігаються. Проте є ділянки, де грунтові води знаходяться глибоко від поверхні (4-5 метрів), а є місцевості, де близько. У другому випадку волога легко потрапляє через глину до підвалу. І хоча, здавалося би, технологія підтверджена віками, але виправдовує себе лише в 70-80 відсотках випадків. А в інших випадках потрібно застосовувати додаткові заходи на стадії будівництва підвалу.

Бетон – не найкраще для підвалу

Найчастіше в Чернівцях підвали бетонують, хоча, на думку пана Андрія, це не найкращий матеріал, оскільки бетон притягує вологу. А тому для нормального мікроклімату в бетонованому підвалі потрібно робити примусову вентиляцію.

– Це стереотип, що бетон – найнадійніший матеріал для підвалів. Гідроізоляційного бетону не буває, – зауважує фахівець. – Звичайно, виготовляють бетон зі спеціалізованими добавками, але коштує він дуже дорого. А звичайний бетон пропускає воду, тим паче, з нашими грунтами, які є досить корозійно активними.

Але, незважаючи на всі неприємні особливості чернівецьких грунтів, пан Андрій запевняє, що надійний підвал можна збудувати на будь-якій ділянці. Особливо тепер, коли є великий вибір сучасних матеріалів.

– Якщо під час будівництва підвалу використовували матеріали, які не підходять для конкретних умов, то у 95 відсотках випадків ситуацію можна виправити. Але якими зусиллями? Іноді фінансові витрати просто невиправдані. Тому варто на стадії будівництва порівняти те, що можна зробити відразу, і те, що доведеться вкладати у виправлення недоліків.
Марина КАРАСЬОВА

Як утеплити наземний погріб?
"У мене є земельна ділянка розміром 2,6 на 2 метри. Хочу побудувати погріб для зберігання картоплі та інших овочів. Копати глибоко і будувати бетонні стіни не можу, бо близько грунтові води. Та й коштуватиме це дорого. Мені порадили зробити наземний погріб, глибиною 40 сантиметрів. Але як тоді утеплити стіни та стелю, щоби продукти взимку не замерзали?" Катерина Дячук, район Роші.

– Колись наземні погреби були дуже розповсюджені, їх ще й зараз є багато в деяких селах, – каже Андрій Єрьоменко. – Насправді вони можуть служити досить добре. Переважно зверху такі погреби засипають шаром землі приблизно на 40-50 сантиметрів. А ось підземна частина – складніше питання. Такі погреби добре споруджувати на ділянках, де грунтові води глибоко. А якщо близько, то потрібно розробляти окремі рішення. Наприклад, із використання сучасних матеріалів, скажімо, мембран гідроізоляційних, екструдованого пінополістиролу тощо. Насправді це не є досить дорого.
5-08-2010, 10:51
Коментарів 0 Переглядів 9 836

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.