RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » «Сміливо можу сказати, що не ходжу «напівживим»

Трюки мотогонщиків і каскадерів раніше доводилося бачити лише у кіно. У Заставні минулими вихідними під час байкерського фестивалю спробувала їх на собі.

Стадіон райцентру. Один за одним на доріжки виїжджають мотогонщики. Серед них – триразовий рекордсмен Книги рекордів України Юрій Михальчик на прізвисько Американець. Для початку хлопці ганяють на задніх колесах спортивних мотоциклів. А через кілька секунд виїжджають на трамплін і "летять" над палаючими коробками.

Далі на полі стадіону в один ряд розміщують двадцять мотоциклів, на яких сидять байкери. Юрій набирає розгін. На великій швидкості гонщик долає трамплін і летить над головами байкерів. Трюк Юрій повторює декілька разів…
Далі разом із 13-річним сином Іллею Юрій проїжджає через палаючі коробки.

"Не страшно? Тоді перейдемо
до найцікавішого!"


Натовп на стадіоні вітає гонщика. Я підходжу до Юрія, щоби домовитися про інтерв’ю.

– Поговоримо потім, давайте ви краще на собі відчуєте, що таке екстремальна їзда, – пропонує гонщик і усміхається.

– Що ви маєте на увазі? – дивуюся.

– Я вас покатаю, – каже каскадер.
Я погоджуюся. Каскадер сідає на мотоцикл, я – попереду нього, прямісінько біля керма. Ноги каскадер просить розмістити над переднім колесом мотоцикла.

– Все буде добре, – каже Юрій.

Сиджу біля керма, і мені вже страшнувато. Юрій тільки усміхається. Чути ревіння мотора – і ми виїжджаємо на доріжку. Розгін набираємо кілька секунд. Враження, ніби мчуся в повітрі, а позаду нікого немає. Лише чути аплодисменти глядачів. У душі – відчуття страху і водночас захвату. Навіть оглянутися не наважуюся. Попереду бачу лише асфальтовану доріжку і власні червоні туфлі у повітрі. Доріжку на стадіоні ми проїжджаємо за кілька секунд. Так повторюється декілька разів.

Позаду себе чую бадьорий голос Юрія:

– Ти молодчина! Не страшно? Тоді перейдемо до найцікавішого!
Юрій набирає швидкість і зауважує: "Нахилися вперед і не бійся!"

Я нічого не розумію, але відразу нахиляюся. Раптом бачу, що ми підіймаємося вгору. Здається, ніби я зависла у повітрі та водночас мчуся вперед. Це Юрій підняв мотоцикл, і ми їдемо на задньому колесі. Вертикально! Люди кричать "Браво!"

"Екстремальна їзда пробуджує всі рецептори"

Переживаю дивне відчуття страху і водночас насолоди. Обома руками вчепилася за кермо.

– Молодчина, що поводишся так впевнено, – каже Юрій. – А тепер випрямляйся, бо ми будемо приземлятися.
Під враженнями від поїздки прошу Юрія прокатати мене ще раз. І знову ми беремо розгін і мчимося на задньому колесі…
Після трюку підходять люди і запитують у мене про відчуття. У перші хвилини після проїзду з каскадером кажу єдине слово: "Неймовірно!"

Після трюку підходжу до Юрія і жартую:

– На роботу я не відмовилася б отак їздити.

– Після їзди у вас навіть обличчя світиться, – каже Юрій. – Річ у тім, що екстремальна їзда пробуджує всі рецептори нашого організму. Мені подобається це відчуття, бо зараз багато людей ходять у стані "сплячки". Взагалі на мотоциклах я все життя. У 26 років почав займатися мотокросом, потім гайки крутив… А потім покинув усю роботу і вирішив, що буду ганяти по-екстремальному.

– Маєте кілька заслуг у Книзі рекордів України. Найбільш вражаючий рекорд – це стрибок через вантажівку…

– Цей свій рекордний стрибок замислив ще 2000 року. Я мав перелетіти фуру завдовжки 16 метрів і заввишки чотири метри та приземлитися на приймач. Відстань між трампліном і фурою – чотири метри. Відповідно, орієнтовна довжина стрибка становила 31 метр. Представники Книги рекордів України зафіксували загальну відстань стрибка, враховуючи довжину трампліна, – рівно 44 метри! Я перелетів і фуру, і приймач, приземлився на асфальт з висоти 8-9 метрів.

– Сьогодні ми з вами ганяли на задньому колесі. Чи є у вас рекорди, пов’язані з такою їздою?

– Так, разом із сином Іллею ми так проїхали 152 метри. Щоби так зробити, ми розігналися до швидкості 180 кілометрів на годину, він сидів біля керма у такому самому положенні, як і ви…

– Чому ви це робите?

– Гадаю, після нашої їзди ви знаєте на це відповідь. Це те відчуття, про яке я вже казав. Сміливо можу сказати, що не ходжу "напівживим"…
Валерія ЧОРНЕЙ
5-08-2010, 10:44
Коментарів 0 Переглядів 1 833

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.