RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » Лісові пожежі викликали у Росії паніку

Лісові пожежі в Росії забрали життя понад 30 осіб і тисячі людей залишили без домівок. Країну поволі охоплює продуктова паніка. Люди скуповують борошно та крупи мішками. Острах голоду спричинив справжній ажіотаж. Деякі продукти за тиждень подорожчали на 10-20 відсотків.

– Дуже страшно, хоча пожежі на півдні області, а ми живемо на півночі, – розповіла "МБ" Надія ЧЕСТЯКОВА, мешканка Уренського району Нижньогородської області. – Цілі села вигоріли. А у нас хоч і немає пожеж, але все довкола в диму. Люди налякані. Всі бояться голоду. В магазинах ажіотаж на борошно, макарони, крупи, олію. Все, що може довго зберігатися, розмітають із полиць. А ціни зростають щогодини.

За словами жінки, про всяк випадок найнеобхідніші речі та документи вони вже склали в одному місці. Але сподіваються на краще. За літо дощ був тут лише двічі. На городах усе висохло. Зокрема і стратегічний продукт – картопля. Через засуху більшість селян не змогла заготувати сіно для худоби. Тому не виключено, що ближче до зими її почнуть масово різати.

Анна САМСОНОВА, мешканка містечка Єлабуга, що в Республіці Татарстан, також розповіла у телефонній розмові, що люди в їхньому регіоні налякані можливим дефіцитом продуктів. "Борошно купують мішками, а де його зараз зберігати? – каже Анна Георгіївна. – В будинку температура 40 градусів. За літо дощу не було жодного разу, трава посохла, худобу нічим годувати. На городах усе згоріло. Щовечора поливаю, але як у прірву – нічого не росте. Всі продукти дорожчають, але про запас не купую. Як буде, так буде".

Засуха спричинила стрибок світових цін

Російська влада запевняє, що дефіциту продовольства в країні через засуху не буде, незважаючи на надзвичайну ситуацію в 23 регіонах Росії. А цінові стрибки, як заявив перший віце-прем’єр Віктор ЗУБКОВ, – ніщо інше, як спекуляція на панічному настрої людей. Натомість міністр сільського господарства і продовольства Татарстану Марат АХМЕТОВ хоч і обіцяє, що хліб у республіці дорожчати не буде, але визнає: своїх картоплі, моркви, капусти та інших овочів уже не вистачає.

Ще на початку липня Міністерство сільського господарства Росії знизило прогноз врожаю зернових з 97 до 85 мільйонів тонн і не виключає подальшого зниження. У Російському зерновому союзі впевнені, що хліб не подорожчає завдяки минулорічному врожаю і підтримці держави, але на тваринницькому секторі засуха може позначитися. Через те, що худобу буде нічим годувати, селяни почнуть різати велику рогату худобу. А це спричинить дефіцит молочної продукції.

Через засуху в Росії світові ціни на пшеницю сягнули максимуму за 13 місяців. За словами Річарда ФЕЛЬТЕСА, спеціаліста з вивчення товарних ринків США, експерти занепокоєні тим, що аномальна спека в низці сільськогосподарських регіонів Росії може призвести до втрати частини врожаю. Тому аналітики були змушені скоригувати прогнозовані обсяги поставок у бік зменшення.

В Україні поки що не панікують

В Україні продуктового ажіотажу немає, незважаючи на засуху в південних районах та повені в західних областях. Хоча певні спроби маніпулювати настроями людей є, зокрема резонансна заява міністра аграрної політики Миколи Присяжнюка про можливе подорожчання хліба через підвищення цін на зерно. А також раптове і суттєве подорожчання гречки. За інформацією Української аграрної конфедерації, під впливом дефіциту за рік вартість крупи підвищилася в 1,7 разу. А нинішнє істотне зменшення запасів гречки старого врожаю дає підстави для спекулювання цінами. Причому валовий збір гречаної крупи прогнозують меншим за торішній, тому, на думку експертів, після збору нового врожаю ціна якщо і знизиться, то до попереднього рівня вже не повернеться.
Марина КАРАСЬОВА

До теми

Лісові пожежі в Росії тривають. Синоптики прогнозують, що цього тижня в центральній частині Росії температура повітря сягатиме 40 градусів загрожуючи новими лісовими та торф’яними пожежами. Найскладніша ситуація в Нижньогородській, Владимирській, Воронезькій областях, а також у Мордовії.
В Україні синоптики також прогнозують сильну спеку – 35-39 градусів в усіх областях України (у Криму – до 42 градусів), окрім західних. 3-4 серпня очікується висока (4 класу) та надзвичайна (5 класу) пожежна небезпека. 5-6 серпня синоптики попереджають про переважно надзвичайну (5 класу) пожежну небезпеку.
За повідомленням МНС, на території Київської області, в селі Леонівка Іванківського району, горить 0,7 га торфовищ. За інформацією деяких ЗМІ, ще перед вихідними на Київщині одразу в трьох районах почали горіти торф’яники.
3-08-2010, 10:39
Коментарів 0 Переглядів 1 853


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.