Департамент економіки міськради організував перевірку інтерактивних клубів міста. У рейді з чиновниками побував і кореспондент "МБ".
Заходимо до інтерактивного клубу на вулиці Червоноармійській. Чиновники підходять до дівчини, яка сидить за столом у центрі залу. В залі близько десятка комп’ютерів. За двома з них сидять молодики, палять. На моніторі в одного з них – комп’ютерна азартна гра.
"Я тут працюю перший день"Представляємось, показуємо дівчині доручення мера про перевірку. Вона говорить, що є адміністратором цього закладу. Просимо показати куток споживача.
– Ой, ви знаєте, я сьогодні тільки перший день працюю, ще нічого не знаю, – каже.
– Як звати власника цього клубу? Хто вас брав на роботу? – запитує начальник відділу розвитку торгівлі та побутових послуг департаменту економіки міськради Галина КРОТОВА.
– Думаєте, я пам’ятаю, як його звати?! – обурюється адміністратор, набираючи тим часом когось по телефону.
Через декілька секунд дівчина вже розмовляє по мобілці.
– Тут прийшли з департаменту економіки. Хочуть, щоб я їм показала документи. Що їм сказати? – адміністратор інтерактивного клубу дослуховує до кінця свого співрозмовника. Кладе телефон на стіл, витягує з шухляди столу ксерокопії документів. Представник департаменту економіки уважно перевіряє всі документи. Виявляється, не вистачає деяких дозволів від пожежників та інших інстанцій. Дівчина розгублюється:
– Зараз приїде власник, із ним і поговорите.
Після 30-хвилинного очікування ми так і не побачили підприємця. Проте з’явився чоловік пізніше, коли ми перебували в іншому інтерактивному закладі на Червоноармійській.
– Я представник власника інтерактивного клубу, який ви перевіряли щойно, – каже високий хлопець зі шрамами на обличчі. – Зі мною ви можете говорити так само, як і з ним.
– У вас документи з закладу є? – запитує Галина Кротова.
– Все в мене є, тільки немає зараз із собою.
Чиновниця каже чоловікові, що у власника інтерактивного клубу не все в порядку з документами і на нього складуть протокол. "Представник власника" відповідає:
– Та, розумієте, всі нам обіцяють: "Завтра будуть документи, завтра будуть…" Зрозумійте мене правильно, з дня на день я вам все принесу.
– Нехай власник завтра зайде до нашого департаменту. Він буде?
– Сподіваюся, що так. І будуть усі документи. Я в це вірю!
– Я не запитую, чи будуть документи. Я хочу знати, чи прийде завтра власник Інтернет-клубу до департаменту економіки?
– Вірю, що так!
– Ми виявили у Чернівцях 47 таких об’єктів, але насправді їх набагато більше, – розповідає нам Галина Кротова. – Дуже важко під час перевірки дізнатися, хто є суб’єктом господарювання. Всі адміністратори таких "інтерактивних клубів", як правило, кажуть, що не знають власника закладу. Від усіх ми чули завчені фрази: "Я тут працюю перший день" або "Я тут проходжу практику".
– В інтерактивних клубах Чернівців є цілий "букет" порушень, – говорить заступник директора департаменту економіки міськради Євген КРАМАРЕНКО. – Це і паління, і розпивання алкоголю в закладі, і відсутність дозволів та пакета документів, які надають їхнім власникам право займатися таким бізнесом.
- Вивчення, чи в інтерактивних клубах продовжують займатися нелегальним гральним бізнесом, не належить до нашої компетенції, – говорить Г. Кротова. – Ми тільки здійснюємо перевірку, чи немає в підприємців порушень і складаємо протокол.
– Часто адміністратори інтерактивних закладів кажуть, що їхні клієнти – це студенти, які в мережі готують реферати, – додає Євген Крамаренко. – Але чому ж такі "студенти" не шукають тексти, а п’ють пиво за комп’ютером, граючи в
азартні ігри?
Днями працівники податкової міліції Державної податкової інспекції у місті Чернівці в одному з розважальних закладів на ринку "Головний", що на вулиці Ентузіастів, виявили 10 гральних автоматів. Вартість апаратів – 250 тисяч гривень.
Т. в. о. заступника начальника відділу податкової міліції ДПІ у місті Чернівці Антон ПАЙЧИК розповів, що заклад було замасковано під інтерактивний клуб. Проте жодного стосунку до надання користувачам Інтернет-послуг він не мав. Зараз підприємцеві за порушення закону про заборону грального бізнесу загрожує штраф у розмірі п’яти мільйонів гривень. Якщо суд доведе провину підприємця, йому ще й "світитиме" позбавлення волі терміном до п’яти років.
– Це вже другий зафіксований нами випадок ведення грального бізнесу у Чернівцях, – зауважив Антон Пайчик. – 30 червня подібний злочин був викритий на вулиці Руській. Ми відпрацьовуємо надання послуг у сфері грального бізнесу в так званих інтерактивних клубах. Та простежити надання подібних послуг через Інтернет дуже важко. Ми не викрили ще жодного такого випадку.
Микола КОБИЛЮК,
Антоніна БАБЧУК
29-07-2010, 11:07
0
1 548