RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » У Ялті – чудовий клімат і брудно, у Болгарії – чисті пляжі й «гумове» м’ясо

Розмови про те, що минулорічний провальний туристичний сезон змусить Крим адекватніше визначати цінову політику, втрачають сенс щойно потрапляєш в Ялту. У найбрендовішому місті півдня півострова без змін – клімат унікальний, ціни невиправдано високі, надзвичайно брудно і… дивовижно багато відпочивальників. У цьому пересвідчилася кореспондент "МБ".

Скільки потрібно грошей, щоби відпочити в Ялті, – питання складне. Можна і дорого, а можна й доступно. Якщо знімати кімнату так, щоби до набережної ходити пішки, платити доведеться 300 гривень і більше за добу. У селищах (20-30 хвилин маршруткою до центру) кімнату без претензій на умови можна знайти за 30-50 гривень. Загалом Ялта місто контрастів – шикарні особняки поруч із жахливими нетрями. А глянцева чистота набережної контрастує зі сміттям по вуха на околицях курорту.

Щодо харчування, так само існує прірва між вартістю вечері, яку приготуєте вдома, і замовленою в кафе на набережній. Випити непогане еспрессо в кафе з виглядом на море – 17-22 гривні, шматочок тортика – 30-40 гривень. А ціни на м’ясні й рибні страви зашкалюють за сто гривень. Обід в їдальні швидкого харчування коштуватиме приблизно 40-60 гривень. Обслуговують у закладах громадського харчування з "холодною стерильністю". Навіть не збагнути: раді вас тут бачити чи не дуже?

Чим відштовхує Ялта?

Якщо мета подорожі – купання в морі й засмага на пляжі, Ялта розчарує. З набережної можна спуститися до трьох пляжів. Правильніше сказати до одного, адже на двох інших написи: "Купатися заборонено. Санітарна зона". Але туристів жодні написи не зупиняють. Причому легальний пляж відрізняється від стихійного лише тим, що є кабінки-роздягальні й за окрему плату можна взяти в оренду шезлонг. А загалом так само брудно, під стіною набережної тхне сечею (до найближчого туалету метрів двісті). Проте вхід на пляж безкоштовний.

Щоби знайти гідне місце, на пляж потрібно прийти до 09.00, бо вже о 10.00 відпочивальники засмагають впритул одне до одного і, щоби пройти до моря, доводиться переступати через тіла.

Щоп’ять хвилин між відпочивальниками курсують торговці, які за дивовижними цінами пропонують перекусити: трубочка зі згущеним молоком (вісім гривень), 50-грамова склянка креветок (10 гривень), кукурудза (один качан – 10 гривень)… 30-градусна спека не лякає відпочивальників, вони охоче купують їжу.

Якщо сісти в маршрутку і від’їхати від центру – пляжі чистіші й менш людні.

На набережній Ялти доступні різні примхи за ваші гроші: прогулянки на яхті, нічні дискотеки на теплоході, перевтілення для фото у байкера чи фрейліну з середньовіччя, портрет від місцевих художників, африканські косички… А ще багато музикантів різноманітних напрямків: етно, класика, рок-н-рол, шансон… Незакомплексовані туристи танцюють під улюблені мелодії просто на набережній.
Ялта цікава екскурсійними маршрутами. Побачити все цікаве в місті та його селищах нереально навіть за тиждень. Купувати організовані екскурсії недешево – їхня вартість починається від 80 гривень, у середньому – 140-180. Значно дешевше організовувати маленькі мандрівки самостійно – маршрутки їздять часто, дістатися можна до будь-якого цікавого куточка. Щоправда, варто зважати, влітку натовп туристів скрізь.

Альтернатива Криму – Болгарія

Як альтернативу відпочинку у Криму чернівчани дедалі частіше обирають курорти Болгарії. Вартість десятиденної поїздки – у середньому 300-400 євро. Один із варіантів, які пропонують турфірми, – відпочинок у три-чотири- та п’ятизіркових готелях. Кореспондент "МБ", наприклад, побувала у чотиризірковому готелі з All Inclusive у Сонячному Березі, що неподалік Несебра, де путівка на початку липня для одного відпочивальника коштувала 356 євро. Вартість включає проживання у номерах із супутниковим телебаченням, чотириразове харчування з алкогольними та безалкогольними напоями, вартість дороги в обидва боки, візу та страховку. У перерахунку на вітчизняну валюту вартість одноденного перебування у такому готелі обходиться у 170 гривень з особи.

М’ясо – телятина, свинина чи курятина – у Болгарії швидше нагадує заморожені напівфабрикати. Курячий шніцель на смак як шматок гуми. Шинки та варені ковбаси – такі самі.

Соки розводять водою, тому смачнішими видаються "Спрайт", "Пепсі" чи "Мірінда". Питна вода на смак нагадує нашу з водопровідного крана. Як альтернатива розведеним сокам – болгарське вино. Його не розводять. Так само як і болгарські віскі, ром, джин, текілу, горілку. На смак ці алкогольні напої дещо відрізняються від відомих брендів Johnnie Walker, Вaccardi тощо. А пиво у барі All Inclusive наливають тільки світле. Зате є платний бар, де два коктейлі "Лонг Айленд Айс Ті" коштують 12 левів (шість євро), а дві "Текіли Санрайз" – 10 левів. В англійському пабі келих "Стелли Артуа" пропонують за три леви, а темного "Гіннеса" – шість.

Від Сонячного Берега можна замовити екскурсію до Стамбула. Одноденна програма обійдеться у 50 євро, а на два дні – 139 євро. Найближче до курорту знаходиться екскурсійне місце – місто Несебр, куди можна дійти пішки за 40 хвилин або доїхати міні-потягом, заплативши три леви. Старий Несебр знаходиться на невеличкому півострові, тому прогулюватися між старих будівель, кожен мешканець яких пропонує крам та сувеніри, особливо приємно. Який напрям не обереш – все одно вийдеш до набережних кафешок. Салати там пропонують від двох левів (десять гривень), куряче філе чи свинину – за сім, рибу – за шість левів. Але варто пам’ятати, що за таку ціну – шість-сім левів – вам принесуть м’ясні страви з напівфабрикатів. Тоді як свіжий шматок стейку з кров’ю обійдеться щонайменше у 16-18 левів. Рибу можна замовляти – у Болгарії вона скрізь смачна.

Несподіванкою, про яку не завжди попереджають турфірми, є плата за користування пляжем. Щоправда, це стосується тільки перших 20 метрів від моря. За ними – вільна зона. Так, оренда лежака або парасольки на один день коштує сім левів. Зате пляжі у Болгарії чисті – їх щовечора прибирають. Туалети знаходяться неподалік і коштують півлева. Через кожні двісті метрів уздовж берега – пости рятувальників.
Марина КАРАСЬОВА,
Ольга ГНІДАН
22-07-2010, 10:23
Коментарів 0 Переглядів 2 928

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.