59-річна чернівчанка Людмила Слипинюк травмувалася у тролейбусі №3А. 13 липня вона сіла у тролейбус на зупинці "Поліклініка "Кварц". Тролейбус різко загальмував, і жінка сильно вдарилася об східці транспорту.
– Три місяці тому мені зробили операцію з заміни кульшового суглоба, заплатила 40 тисяч гривень, – плачучи і спираючись на палицю, розповідає пані Людмила. – У поліклініці "Кварц" мені зробили рентген. Поверталася додому тролейбусом. Спочатку сіла на місце з одного боку, але потім вирішила пересісти ближче до дверей, бо мені скоро потрібно було виходити. Лише піднялася і схопилася руками за поручні, як тролейбус різко загальмував. Я не втрималася і хворим боком впала просто на сходи. Сильно вдарила голову, руку, а головне – ногу з заміненим суглобом. Дуже хвилююся, чи не пошкодила суглоб. Бо у мене немає грошей на ще одну таку операцію!
Слова пані Людмили підтверджує і її донька, 24-річна Лідія Слипинюк.
– Я стояла і трималася за поручні біля крайніх дверей, але коли тролейбус різко загальмував, мене віднесло аж до середніх дверей, – стверджує дівчина. – І це при тому, що я цілком здорова і міцно трималася за поручні!
Тролейбус зупинився, бо у нього впала штанга – так стверджують очевидці події.
– Йшов вулицею, бачу – їде тролейбус, і тут із нього злітає штанга, – розповідає чернівчанин Василь СЕМЕНЮК. – Тролейбус різко загальмував, із нього вийшла водій у рукавицях. Після цього з салону я почув крик – то кричала травмована пасажирка. Це трапилося приблизно о 13.00.
Водій тролейбуса – жінка з 20-літнім стажем роботи. Вона відмовилася представитися і спілкуватися з пресою. Але колеги про неї відгукуються добре. Кажуть, водій вона вправний і без поважної причини не допустила би такої ситуації.
– Водій була змушена різко загальмувати, – коментує начальник служби безпеки руху "Чернівецького тролейбусного управління" Олександр АБЗАЛЄЄВ. – Адже коли падає штанга і не загальмувати, обірвуться дроти. Це те саме, що їхати автомобілем без пального. Порожній тролейбус важить 12 тонн, тому плавно загальмувати просто неможливо. Пасажирка просто не втрималася під час руху, але провини водія тут немає.
– У правилах безпеки записано: "Шановні пасажири, тримайтеся за поручні. Бо тролейбус у разі небезпеки може загальмувати", – попереджає ревізор безпеки тролейбусного управління Орест МІНТЯНСЬКИЙ.
– Стан потерпілої задовільний, – констатує лікар швидкої допомоги Михайло ШУМКО.– Від пережитого стресу в неї підвищився тиск. Також є забій м’яких тканин голови, правого стегна, суглобу. Ми відвеземо жінку до "Центру травматології та ортопедії", де їй робили операцію. Там визначать, чи пошкоджено замінений суглоб.
Олександр Абзалєєв каже, що цього могло б і не трапитися, якби тролейбуси були справні: "Вже з десяток років нам не виділяють грошей на ремонт тролейбусів. Тож тролейбуси у жахливому стані. Постійно списуємо транспорт один за іншим. Зі списаних машин беремо деталі й ними ремонтуємо справні. Нині у нас приблизно сотня ходових тролейбусів".
Галина МАРКІВ
markiv@molbuk.cv.ua
15-07-2010, 12:45
0
1 839