RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

«З сомом, який мав кілограмів 20, боровся приблизно годину»


День рибалки цьогоріч припав на 11 липня. Це свято вважають своїм не лише рибалки-професіонали, а й тисячі аматорів – тих, хто відпочиває з вудочкою. Про цей вид дозвілля розмовляємо з головою обласної федерації риболовного спорту Олегом ВОРОНЦОВИМ.

"Рибалка – це той, хто бережно ставиться до риби"

– Наскільки масовим є захоплення риболовлею?

– Рибалок у нас багато. Адже більшість полюбляє відпочивати біля водойм. Як же приїхати на річку або ставок і не спробувати впіймати рибку, щоб поласувати юшкою? Або просто отримати задоволення від риболовлі. Адже вона заспокоює, дає можливість забути на деякий час про щоденну роботу, гамір міста. Тож я впевнений, що рибалками вважають себе десятки тисяч буковинців.
Є ще одна категорія рибалок – спортсмени. Але їх зовсім небагато. Бо спорт – це вже не спосіб приємно провести час, а праця, іноді дуже напружена і важка. Від змагань, наприклад, кілька днів відходиш.

– Чим для вас є риболовля?

– Насамперед хобі. За знаком зодіаку я Водолій, тож мене тягне до води. Тому отримую задоволення від спілкування з природою. Для мене навіть неважливо, чи щось упіймаю. Хоча сам процес захоплює, виникає азарт, особливо, коли добре клює та ще й велика риба. А поборотися з рибою під час виважування – це неповторний момент, викид адреналіну. В такі моменти забуваєш про все на світі. Спортивна риболовля займає чимало часу. А багато людей їдуть на відпочинок, там готують шашлики, а також закидають вудочки чи "резинки". Так можна розраховувати лише на випадкову здобич.

Натомість риболовля вимагає серйозного підходу. Вона розпочинається іноді навіть за кілька днів до виїзду. Адже треба оглянути і підготувати снасті, придбати все необхідне. Вже на водоймі певний час іде на підготовку місця – розчистку берега, облаштування його. Іноді доводиться витягувати водорості та розчищати дно.

– Кого вважаєте справжнім рибалкою?

– Рибалка – це той, хто знає, чого він хоче від природи. Тобто він бережно ставиться до довкілля, живих організмів у воді та довкола неї. Рибалка дрібну рибу відпускає, щоб вона виросла. Не набиває садок рибою, якщо добре клює. А ще рибалка – той, хто ловить лише дозволеними снастями та не залишає після себе сміття.

– Що потрібно для успішної риболовлі?

– Щоб упіймати рибу, треба добре попрацювати. Насамперед, необхідно терпіння. Буває, приїдуть "рибалки" на водойму, закинуть вудочки, посидять трохи. Нічого не впіймають, кажуть "не клює", "не ловиться". Але причина у самих рибалках. Адже снасті повинні бути відповідно налаштовані, грамотно підібрані поплавець, гачок чи блешня. Риба насправді недурна, вона вчиться, живучи поряд із людьми, стає обережнішою. Тож нині значно важче впіймати рибу, ніж 30-40 років тому. Іноді навіть можна бачити рибу, але не упіймати – її ще треба принадити до гачка і змусити клюнути.

У Пруті можна впіймати і щуку, й окуня

– Який вид риболовлі вам найбільше подобається?

– Найбільше люблю спінінг. Цей вид риболовлі досить складний, бо треба знати багато різних нюансів. Адже нині є величезна кількість різноманітних блешень, воблерів, "девонів", силіконових приманок, які треба знати, коли і в яких умовах використовувати. Також дуже подобається нахлист – риболовля на штучні імітації комах та личинок.

Рибалю поплавцевою вудочкою і фідером – тобто донною.

Кожен із цих видів має свої особливості. Так, зі спінінгом доводиться пройти не один кілометр – це активна риболовля. З поплавчанкою і фідером ловлять, сидячи на місці.

– Де найкраще ловити рибу в нашій області?

– Нині для рибалок є чимало можливостей. Так, чимало ставків і навіть у межах 10-15 кілометрів від Чернівців пропонують для платної риболовлі. Орендарі туди запускають рибу, а отже вона там є. Особисто мені цікавіше рибалити на річках. І їхати далеко не потрібно. Маю дачу на Пруті навпроти Калинівського ринку. Постійно ходжу туди і без риби практично не повертався. У Пруті водиться риба і чимала – можна упіймати щуку, подуста, кленя, жереха тощо. Цікаво ловити насамперед спінінгом, на Сіреті – у Глибоцькому районі, де річка більша, а також на Дністрі на течії та на Сереті у Тернопільській області. Маємо неподалік і дві великі водойми – Касперівське водосховище за 60 кілометрів від Чернівців та Дністровське.

"Мене трясло. Я взяв пляшку вина, випив її з горла, як воду"

– Які місця порадите для успішної риболовлі?

– Не беруся сказати, що у певному місці риба ловиться, а в іншому – ні. Все залежить від багатьох факторів – погоди, рівня і стану води, рослинності. Так, є певні рослини, які риба не любить і обходить. А є й навпаки. Тому, наприклад, на Дністровському водосховищі можна рибалити практично скрізь. Лише до кожного місця треба правильно налаштуватися. У водосховищі риба ходить великими косяками. Там вона дуже різноманітна і сягає великих розмірів. У водосховищі водяться лящ, рибець, судак, сом тощо.

– Як вибрати "рибне" місце?

– Це приходить із досвідом. Адже для успішної риболовлі треба знати, яку рибу в тому місці можна зустріти, яке там дно, його перепади та багато іншого. Якщо ж рибалка приходить на незнайоме місце, слід його добре оглянути. Зазвичай у найбільш "кльових" місцях рибалять постійно, тому місце добре втоптане. Там залишаються крихти прикорму та інші сліди частого перебування людини. Варто спробувати саме там.

– Згадайте цікаві випадки зі свого досвіду.

– Пригадую, на спінінг взяв сома. Думаю, він мав кілограмів 20. Приблизно годину з ним боровся, доки вдалося його підняти на поверхню та підтягти до дамби, на якій стояв. Я бачив того сома за кілька метрів від себе. Мій товариш кинувся на допомогу. Але підсак був замалий, ніяк рибу не вдавалося підняти. Вже в останній момент сом різко смикнувся, обірвав снасть і пішов на глибину. Мене трясло. Я взяв пляшку вина, випив її з горла, як воду. Спочатку дуже шкодував, але потім зрозумів, що то була не моя риба.

– Деякі рибалки не їдять рибу, а ви?

– Рибу їсти люблю. Найбільше подобається судак і окунь, а також верховодка – у нас її називають "швайкою". Це просто царська риба – маленька, 20 сантиметрів максимум, але неймовірно смачна. Іноді дружина навіть просить саме "швайки" привезти. З неї і таранька чудова, а смажена – просто супер.

Користуючись нагодою, вітаю всіх, хто вважає себе рибалкою, зі святом. Бажаю правильної риболовлі, бережного ставлення до природи, удачі та ні хвоста, ні луски. 
Ігор ДОВГАНЬ

Цифри
Офіційних лише 1900 рибалок
В обласному товаристві мисливців і рибалок налічують 1900 рибалок. Але це тільки ті, хто сплачує членські внески і має квиток товариства. Насправді рибалок щонайменше 10 тисяч, – вважає голова обласної ради Українського товариства мисливців та рибалок Георгій РУДЯГА. – А обласна федерація риболовного спорту об’єднує 60 спортсменів, серед яких – чемпіон світу, переможці всеукраїнських змагань, майстри спорту.
13-07-2010, 10:14
Коментарів 0 Переглядів 6 156

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.