RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » На повені-2008 «нагріли руки» хто лише міг

На подолання наслідків повені-2008 із держбюджету виділили 1,4 мільярда гривень. За кримінальними справами силові структури вже попередили розкрадання 36,5 мільйона гривень. До розкрадання державних грошей виявилися причетними і працівники адміністрацій, і сільські голови, і працівники органів місцевого самоврядування, не кажучи вже про фізичних осіб.
Головний прокурор області Йожеф ОРОС ще на прес-конференції торік заявив: "Люди ну просто нахабно крадуть ці бюджетні кошти! Крадуть усі, хто має таку можливість".

Прокуратурою області порушено 30 кримінальних справ щодо повені 2008 року. Закінчено розслідування і направлено до суду 20 з них. За актом прокурорського реагування, до дисциплінарної відповідальності притягнули 25 посадових осіб. Попереджено незаконне використання бюджетних коштів на суму майже 20 мільйонів гривень. Збитки по закінчених справах становлять два мільйони 450 тисяч гривень. Під час слідства було відшкодовано один мільйон 665 тисяч 328 гривень.

Як повідомили в управлінні СБУ в області, їхніми співробітниками впродовж 2008-2010 років у ході супроводу заходів з ліквідації наслідків повені 2008 року упереджено збитків на суму понад 36 мільйонів 500 тисяч гривень. Повернули до держбюджету один мільйон 700 тисяч гривень.

Точну суму вкрадених грошей ніхто назвати не може. Вироки суду прозвучали лише за поодинокими випадками. Повінню-2008 скористалися і "потерпілі", і посадовці. Одні крали тисячі, інші мільйони.

"Прилипли до рук" мільйони

Наприклад, прокуратурою області порушено кримінальну справу щодо службових осіб ТзОВ "Тувал" та управління капітального будівництва Чернівецької ОДА. Як показала дослідча перевірка, службові особи ТзОВ "Тувал" внесли недостовірні дані в акти приймання виконаних ремонтно-будівельних робіт з ліквідації стихійного лиха на об’єктах навчальних закладів. Службові особи управління капітального будівництва, зловживаючи службовим становищем, не перевіривши достовірність цих актів, затвердили їх. Приблизно один мільйон гривень бюджетних коштів використано не за призначенням.

Але чи не найбільший куш намагалися взяти службові особи Головного управління регіонального розвитку ОДА, вступивши у змову зі службовими особами підрядних організацій УДК "Укрспецмонтаж", КСП "Агрошляхбуд" тощо. Вони фіктивно завищили вартість та обсяги виконаних робіт на 16 мостах області. Це їм дало змогу привласнити бюджетні кошти на суму понад 10 мільйонів гривень. З огляду на те, що подібні факти могли бути і на інших об’єктах, прокуратурою області призначено ревізію всіх 56 мостів, де замовником було згадано головне управління. Порушено кримінальну справу за фактами розкрадання коштів на суму понад 10 мільйонів гривень. Триває досудове слідство.

Практично всі кримінальні справи порушували за ознаками злочину зловживання владою та службовим становищем, що призвело до тяжких наслідків, та службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки.

Зафіксовано факти зловживання службовими особами управління капітального будівництва ОДА. У травні цього року щодо них було порушено кримінальну справу за тими самими ознаками злочину. Використовуючи кошти стабілізаційного фонду держбюджету для будівництва протизсувних об’єктів у селі Чорногузи Вижницького району, згадані службові особи прийняли та підписали підроблені акти виконаних робіт, що призвело до протиправного використання бюджетних коштів на суму майже один мільйон 400 тисяч грн.
Чернівецькою транспортною прокуратурою порушено кримінальну справу за фактом зловживання службовим становищем та службове підробленням службовими особами товариства "Автошляхбуд". Виконуючи субпідрядні роботи, генпідрядником яких виступило ДП "Чернівецький облавтодор", у листопаді 2008 року вони внесли до акту приймання виконаних робіт неправдиві відомості щодо обсягів робіт з розробки та відновлення доріг у місті Вашківці Вижницького району, які було зруйновано під час стихії.

Триває досудове слідство і стосовно посадових осіб Сторожинецького міжрайонного управління водного господарства та Дністровсько-Прутського басейнового управління водних ресурсів. Вони умисно завищили вартість робіт з капітального ремонту берегоукріплення у селі Чудей Сторожинецького району. Списали додатково 265 тисяч гривень.

Заробити на повені намагалися і пересічні буковинці

Скористалися ситуацією та наявністю в області грошей і звичайні буковинці. Хтось зумисне стайні валив або переконував, що стихія йому хату зруйнувала, вимагаючи компенсацій. Підприємці теж вдалися до хитрощів і вимагали компенсацій за нібито втрачений врожай, а насправді його зібрали ще напередодні повені. Люди "розкусили", що, щоб заробити на повені, потрібно лише заявити про вигадані втрати й погодити це за певну винагороду з сільським головою й посадовими особами РДА.

Один із таких випадків прокуратура зафіксувала у селі Костичани Новоселицького району. Було порушено кримінальну справу щодо службових осіб комісії техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Костичанської сільради. Вони внесли до акту обстеження домогосподарства мешканки села недостовірні відомості щодо пошкодження її житлового будинку. Жінка неправомірно отримала компенсації 308 тисяч гривень.

Незаконно отримали 800 тисяч бюджетних коштів і ТзОВ "Киселів", "Припруття", СВК "Зоря". Зібравши врожай ще до стихійного лиха, вони звернулися до управління агропромислового розвитку Кіцманської РДА для відшкодування збитків за нібито знищені сільгоспкультури. А службові особи управління АПК внесли неправдиві відомості до актів обстеження. Триває слідство.

Щоби з’ясувати, чи було ще порушено кримінальні справи з розкрадання бюджетних коштів, виділених на подолання наслідків стихії 2008 року, ми звернулися до Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС в області. Інформацію днями обіцяли надати.
Антоніна БАБЧУК
8-07-2010, 11:51
Коментарів 0 Переглядів 2 641

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.