RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » На ярмарок їдуть 600 підприємств – навіть із Литви та Польщі

Традиційний Петрівський ярмарок відбудеться 11 липня в Центральному парку культури та відпочинку та прилеглих вулицях. Згідно з рішенням оргкомітету ярмарку, всі учасники працюватимуть у національному вбранні. Оргкомітет закликав чернівчан і гостей міста підтримати цю ініціативу і відвідати ярмарок у національних строях.

Свято набуває статусу міжнародного

У цьогорічному Петрівському ярмарку візьмуть участь майже 600 підприємств та підприємців із 18 регіонів України. Будуть також представники із сусідніх держав.

– Петрівський ярмарок набуває статусу міжнародного, – заявив начальник управління соціально-економічного розвитку департаменту економіки міської ради Володимир ПУЛИНЕЦЬ. – Приїдуть народні майстри та ресторанні господарства з Румунії. Сучасну енергозберігальну продукцію представить Литва. Будуть представники з Білорусі та Польщі. Виступатиме фольклорний колектив із Болгарії. З українських міст наймасовішим буде представництво з Харкова, яке збирається встановити аж 57 наметів із товарами своїх підприємств. Будуть майже всі чернівецькі підприємства та підприємці.

– Кількість учасників збільшується щороку, – запевнив В. Пулинець. – Раніше ми не брали з них організаційного збору. Та торік запровадили його. Цьогоріч організаційний збір залежатиме від площі, яку займатимуть торговці. Два метри коштуватимуть сто гривень.
У туристичному містечку на вулиці Садовій фірми розігруватимуть безкоштовні туристичні путівки. Тут також можна буде придбати путівки на відпочинок чи туристичну подорож до будь-якої країни світу.

На майданчику біля стадіону "Буковина" можна буде придбати авто. Тут будуть і представники банків, які одразу ж оформлятимуть кредити.

На "Святі шашлику" – 12 ресторанів

Уперше на Петрівському ярмарку біля входу на стадіон "Буковина" відбудеться "Свято шашлику". Як розповів Євген КРАМАРЕНКО, начальник управління розвитку споживчого ринку департаменту економіки міської ради, у ньому візьмуть участь дванадцять ресторанів. На святі можна буде скуштувати не лише шашлик із м’яса, а й з риби та овочів. Смак страви оцінюватиме журі. Кращі "шашличники" отримають призи.

На стадіоні "Буковина" також відбуватиметься традиційний фестиваль ресторанів. На ньому будуть страви багатьох національних кухонь, зокрема молдовської та вірменської.

А на танцювальному майданчику організують "Свято пива". Тут представлять різні сорти пива, серед них і живе. І, звичайно, до пива буде таранька.

На аукціоні продаватимуть українську "мармуляду"

На сцені біля фонтана о 13.45 розпочнеться благодійний аукціон. На ньому продаватимуть українську "мармуляду", намисто богині і навіть круїз на дерев’яному авто навколо парку. Організовує захід жіночий клуб "Успішна чернівчанка". Зібрані кошти підуть на придбання медичного обладнання для міської дитячої лікарні.

– Ми підготували 15 жартівливих лотів та сценку про Петрівський ярмарок, – розповіла президент жіночого клубу "Успішна чернівчанка" Галина МОРАРАШ. – Кожен лот озвучили музично. Тобто вигадали куплети, які виконуватимуть члени нашого клубу. Буде також шинок. Учасників ярмарку, які придбають лоти, тут пригощатимуть самогоном і салом. Зібрані гроші перерахуємо при всіх і передамо адміністрації міської лікарні. Торік на аукціоні вдалося зібрати майже 1400 гривень. Запрошуємо небайдужих підприємців, чернівчан та гостей ярмарку долучитися до доброчинної справи. Дві урни для грошових внесків стоятимуть на сцені біля фонтана і танцювального майданчика. Крім того, волонтери з двома урнами пройдуть алеями парку.

Нагадаємо, 2009 року за рахунок коштів, зібраних на Петрівському ярмарку, та за рахунок надходжень на міську благодійну акцію "Милосердя", для міської дитячої лікарні на вул. Буковинській, 4, придбали медичний відсмоктувач вартістю 9362 гривень.

Наречені пригощатимуть усіх тортом

О 14.00 на вулиці Садовій розпочнеться парад наречених. У ньому візьмуть участь 20 пар. Жінки будуть у весільних сукнях, із букетами, а чоловіки – у святкових костюмах.

– Уже вдруге на Петрівському ярмарку організовують парад наречених, – розповіла організатор дійства Вікторія БЕЗРЯДІНА. – Ми хочемо показати справжнє свято молодості та краси. А також привернути увагу чернівчан та гостей міста до сімейних цінностей. Сукні та одяг для учасників параду нададуть провідні фірми. Наречені пройдуть вулицею Садовою до центрального входу парку. Там вони пригощатимуть всіх тортом і кидатимуть весільні букети. Хто зловить їх, незабаром одружиться.
Надія Будна

з історії

Торговиця тривала
два тижні

Петрівський ярмарок у Чернівцях започаткували 1786 року на свято Петра і Павла. Він тривав два тижні на нинішній Соборній площі. Очевидець писав, що відкриття торгів відбувалося урочисто – святковим походом членів магістрату з міським прапором та гучним оркестром, за яким ішла юрба народу.
Голова магістрату вітав учасників ярмарку, бажаючи їм успішної торгівлі.
Петрівський ярмарок мав вигляд справжнього міста, збудованого з безлічі наметів і шатрів. "Там поряд із тисячами й тисячами овець, коней, корів і биків, поряд із незначними речами, що задовольняють найпростіші потреби, виставляють на продаж і люксусові предмети високої вартості, – згадував очевидець. – Із цих численних шатрів лунає буйна циганська музика, супроводжувана монотонним бігом молдавського танцю або швидкими скоками вальсу чи мазурки. Чотирнадцять днів ярмарку – це тривале, веселе народне свято, яке для спокійного спостерігача – справжнє видовище, привабливе через його різнорідність".
Петрівський ярмарок став помітним явищем у господарському житті не лише Чернівців і Буковини, але й Південно-Східної Європи. Адже він збирав купців з Австрії, Угорщини, Німеччини, Росії, Румунії, Туреччини.
Петрівський ярмарок проводився і впродовж 1920-1930-х років.
У червні 1940 року Чернівецька примарія, міщани та селяни буковинських сіл теж готувалися до Петрівського ярмарку, проте він не відбувся. Місто заповнили не вози з товарами, а радянські танки з гарматами.
Відродили Петрівський ярмарок 1997 року. Відтоді він відбувається щороку. 
8-07-2010, 11:17
Коментарів 0 Переглядів 2 012

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.