RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » Зсув у місті руйнує будинки

Зсув, що активізувався на вулиці Барбюса у Чернівцях, набирає сили. У вівторок руйнація сягла будинків сусіднього Білоруського провулку. Мерія відселяє людей із будинків, які може пошкодити зсув. Дехто покидати домівки не хоче.

"Кредит за будинок погасили лише минулого місяця"

– Ми за хату віддали сорок шість тисяч. Вісімнадцять із них – кредит. Його ми погасили лише минулого місяця, – каже чернівчанка Олена ТУКАНЮК. – Уявіть, тільки-но будинок став повністю нашим, ми мусимо покидати його. Про відселення нас ніхто заздалегідь не попереджав. Вчора після обіду почала тріскати хата. Коли я прийшла з роботи, її просто не впізнала – у стінах тріщини товщиною два пальці. Дві кімнати, кухня, коридор – все зрушилося з місця. Нас у будинку мешкає троє: я, чоловік та чотирирічна дитина. Зараз ми залишаємося без житла. Ми не маємо куди йти. Нам сказали, що дадуть тимчасовий гуртожиток, але на це ми не згідні. Нехай вирішують питання бодай із компенсацією. Інакше з дому я нікуди не піду.

У кожній із кімнат будинку родини Туканюків тріщини. На кухні – гори немитого посуду. "Ми вже кілька днів без води", – пояснює пані Олена.

У кімнаті іграшки та порожнє дитяче ліжко – дитину з дому вже забрав чоловік заради безпеки. Виходячи на вулицю, жінка ще раз озирається на свою потріскану, але ще не зруйновану хату.

– Відселено шістнадцятеро осіб із шести будинків на вулиці Барбюса та у провулку Білоруському, 5, – повідомив міський голова Микола ФЕДОРУК. – Ситуація змінюється дуже швидко. Вчора за чотири години зсув зрушився на двадцять сантиметрів по горизонталі. Ті сваї, які було забито в 1997-1998 роках, тріскають. Ситуація дуже непроста.
Ведеться спостереження за потенційно небезпечною ділянкою. Всіх мешканців прилеглих будинків попередили. В разі небезпеки їм пропонують відселення у відселенський фонд. Також готелі пропонують допомогу. Але, знову ж таки, все залежатиме від розвитку ситуації.

"У підвалі вода, стіни понадувалися"

Уряд виділив три мільйони гривень для першочергових заходів. Але роботи, які потрібно закінчити, наразі оцінюються вже приблизно у сто мільйонів гривень.

Попри те, що мешканцям-відселенцям пропонують тимчасове житло в гуртожитках, не всі згідні покидати свої домівки.
Тетяна КОВАЛЬЧУК, що проживає у провулку Білоруському, 13, з острахом очікує на погіршення ситуації. Її родина, швидше за все, теж потрапить до числа відселенців.

– Вчора ввечері Микола Федорук приходив і попередив, що потрібно буде відселятися через сильний зсув. Куди – ми не знаємо. Ми живемо вдвох із чоловіком та вагітною невісткою. В підвалі будинку вода, стіни понадувалися. Що робити далі – не знаємо.

– Зсув на вулиці Барбюса завдає проблем "Укрзалізниці". Потрібно шукати комплексне рішення. Для транспортного сполучення ця проблема має значення. В четвер ми плануємо відкрити рух транспорту приміського сполучення, а в неділю – наскрізний рух до держкордону, – говорить Михайло КОСТЮК, генеральний директор "Укрзалізниці". – Маємо масштаби руйнації середньої складності на залізниці. Серйозно пошкоджено міст за станцією "Вадул-Сірет – кордон". Вже визначилися з проектом – ми діятимемо за схемою тимчасового відновлення. Проблема полягає в тому, що цією ділянкою рухаються два міжнародні потяги – "Москва – Софія" та кілька вагонів до Варни. Пасажирів, які доїжджають до Чернівців автобусами, переправляють до Румунії, а звідти вони їдуть далі. Збитки, завдані стихією, сягають 22-24 мільйони гривень. Також було тринадцять місць роз­миву залізничного полотна. Проте зараз усе відновлено. 
Михайло САЛІТРА
2-07-2010, 10:09
Коментарів 0 Переглядів 1 893

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.