З будинку на вулиці Жукова, 11, ввечері 28 червня вітер зірвав частину даху – 20 квадратних метрів бляхи. Під час зливи вода текла у будинку рікою, а налякані мешканці хвилювалися, що просто впаде стеля.
– Вода текла рікою до квартири, – говорить мешканка будинку Лілія МАНЧУЛЕНКО. – Вночі мій чоловік побачив, що через зірваний дах на горищі утворилося суцільне озеро. Ми застелили там поліетилен, поклали старі матраци, щоби вбирали вологу. Якби цього не зробили, горище могло би провалитися.
Для того, щоб вилізти на дах і залатати діру, мешканці звернулися по допомогу до служби МНС. "Нам привезли драбину, і мій чоловік частково перекрив дах, – каже пані Лілія. – Проте вода й далі тече. Потрібен капітальний ремонт покрівлі".
Чернівчанка пригадує, що дах протікав і раніше. Вона неодноразово пропонувала сусідам зібрати гроші і відремонтувати покрівлю.
– Сусіди відмовляються, не хочуть робити ремонт. Вважають, що дах у нормальному стані, бо їх поки що не залило. Вони не розуміють, що через воду горище може завалитися, – нарікає пані Лілія.
Горище може завалитисяЧернівчанка Зінаїда, яка мешкає на бульварі Героїв Сталінграда, 22, розповіла, що води на даху їхньої дев’ятиповерхівки стільки, що залило помешкання верхніх поверхів.
– На даху – озеро, покрівля протікає, – каже пані Зінаїда. – У ванній кімнаті вода тече зі стелі. Мабуть, через це проводка перегоріла. Світло не вмикається. Але ми не знаємо, куди з такими проблемами звернутися. У ЖРЕПі нам сказали: "Не морочте голову". В аварійній службі і міській раді повідомили, що не можуть допомогти. І що нам робити далі, адже і надалі прогнозують дощі?
Уже три роки по стінах квартир мешканців будинку на Головній, 26, під час дощів тече вода. "Стіни моєї квартири постійно мокрі, – розповідає мешканка будинку Ельза ГУМЕНЮК. – У кутках кімнат на стінах з’являється пліснява. А у вітальні стеля аж потріскала".
Щоби вберегти свої квартири від вологи, жителі застелили горище поліетиленом, поклали тазики. Під час дощів, кажуть, вода стікає по балках. Мешканці припускають, що ще однієї такої зливи, яка була 28 червня, будинок може і не витримати – завалиться горище.
– Проживаємо з чоловіком у цьому будинку вже майже 30 років, – говорить Ельза Гуменюк. – За моєї пам’яті дах тут жодного разу не ремонтували.
У комунальному підприємстві, яке обслуговує цей будинок, сказали, що вже вісім років чекають коштів на ремонт даху цього будинку.
– Зараз цей будинок – на першому місці в черзі на проведення ремонту, – розповідає Віктор МЕЛЬНИЧУК, директор ПП "Регіон-сервіс". – Нещодавно ми склали кошторис, відправили необхідні документи до Києва. Чекаємо на гроші. На проведення ремонту даху потрібен приблизно мільйон гривень. Можна було б і менше грошей "випросити" – на бляшану покрівлю даху. Але цей будинок – історична пам’ятка міста, тут дозволена тільки черепична покрівля, яка в кілька разів дорожча.
Вода лилася з ванної, а потім з вхідних дверей Чернівчанин Сергій перебував у офісі на вулиці Вавілова, 4, коли почалася злива. Раптом він побачив воду, яка текла із ванної кімнати.
– Краще б я не відчиняв двері ванної, – пригадує Сергій. – Звідусіль – з унітазу, душової кабінки, раковини – лилася вода. Річ у тім, що дві криниці, які є на вулиці, засмічені, і вода не має звідки виходити. Тільки-но всі отвори позатикав і вичерпав воду, як вона полилася з вхідних дверей, адже офіс розташовано у підвальному приміщенні. У кімнатах було 15 сантиметрів води. До 01.00 її вичерпував.
Схожа ситуація була під час паводків 2008 року, тоді довелося помпою викачувати воду і зробити після затоплення ремонт. Тепер стіни та меблі знову мокрі, мабуть, ще раз будемо усе ремонтувати.
Чоловік каже: якби працівники ЖРЕПу прочистили довколишні криниці, дощі завдали би значно меншої шкоди чернівчанам.
Наслідки негоди
Через негоду, яка вирувала 28 червня, у Чернівцях активізувався зсув на вулиці Барбюса, підтоплено 13 вулиць, кілька десятків житлових будинків, 46 присадибних ділянок і подвір’їв. Рятувальникам довелося евакуювати 48 людей, із них восьмеро дітей. Суму збитків, яку спричинила злива, підраховують. Уряд пообіцяв виділити Чернівецькій області 50 мільйонів гривень на першочергові заходи з усунення наслідків стихії. Частину цих коштів отримають Чернівці.
Микола КОБИЛЮК, Галина МАРКІВ
1-07-2010, 12:25
0
2 726