Облитими з голови до ніг через калюжі на дорогах доводилося ставати багатьом чернівчанам. До редакції звернулася чернівчанка Олена, яка потрапила в таку халепу вранці 22 червня. Коли жінка йшла тротуаром на вулиці Головній, що біля зупинки тролейбусів №3 і №6, назустріч їй виїхав легковик. Намагаючись обігнати ще одну машину, він потрапив у яму. Брудна вода з ями хвилею наздогнала жінку й облила з ніг до голови.
– Чому дощ у нашому місті стає справжнім психологічним лихом? – обурюється чернівчанка. – Машина з голови до ніг облила мене водою. Відразу ж, як прийшла додому, взялася за прання. Я записала номер тієї машини. Сподіваюся, можна буде оштрафувати неуважного водія.
В управлінні ДАІ Чернівецької області розповіли, що у подібних випадках від водія можуть вимагати штраф тільки тоді, коли доведено його провину – якщо він, наприклад, перевищив швидкість і внаслідок цього облив водою пішохода. Розмір штрафу також залежить від міри порушень за кермом і може сягати кількасот гривень.
Проте в таких випадках не завжди винні водії.
– Багато громадян звертаються з подібними скаргами до юристів, та, наскільки мені відомо, в жодному з випадків не було доведено провину водіїв, – каже адвокат Флорін БИШКА.
За словами правозахисника, найчастіше такі неприємні ситуації трапляються через поганий стан доріг. Тому адвокат порадив скаржитися не на водіїв, а на організацію, яка відповідає за стан доріг. Туди слід написати заяву-скаргу. Крім того, у постраждалої людини мають бути докази того, що її справді облили водою та пошкодили одяг.
– Треба представити свідка чи свідків події, а також, якщо одяг було сильно пошкоджено, пред’явити, наприклад, квитанцію з хімчистки, – зауважує адвокат. – У такому випадку потерпілому зобов’язані відшкодувати збитки. Суму коштів узгоджують під час розгляду справи.
Начальник Чернівецького міськШЕПу (організації, яка відповідає за експлуатацію доріг) Михайло ІГНАТЬЄВ натомість нарікає на неуважність водіїв. Мовляв, дороги у Чернівцях у нормальному стані. "А якщо у громадян є скарги щодо стану проїжджої частини, нехай звертаються в управління місьШЕПу із заявою, в якій потрібно вказати, де саме пошкоджена дорога. Тоді ми розглянемо заяву і, якщо потрібно, відремонтуємо дорогу", – зазначив М. Ігнатьєв.
За його словами, дощової погоди старі асфальтовані дороги швидко псуються. З’являються тріщини та ями. Тому після будь-якої негоди – чи то сильна спека, чи дощ – виникає потреба у ремонтах.
Марина КОРПАН
оffice205@molbuk.cv.ua
24-06-2010, 11:50
0
1 848