RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Брат і сестра – 16-річний Віталій і 15-річна Наталя – втекли з дому від батька, бо той постійно їх бив та знущався. Вони прийшли до служби у справах дітей міськради з проханням забрати їх. Зараз діти перебувають у дитячому притулку і не хочуть повертатися додому.

– Наші батьки вже давно розлучилися, – розповіла Наталя. – Де зараз наша мама, не знаємо. Ми жили з татом, який повернувся з в’язниці, та його новою дружиною. Він нас постійно бив, не дозволяв ходити гуляти, тому ми постійно втікали з дому. У притулку нам набагато краще. Тут дають добре їсти, ніхто з нами не свариться, не кричить, не б’є.

– Я вже три роки працював із татом на будівництві, робив євроремонти у квартирах, – зізнався Віталій. – Він не пускав мене до школи, десь брав фальшиві довідки, нібито я хворію. Напивався і лягав спати, а я був змушений сам усе робити. Але тато ніколи мене не хвалив, а бив. Першим із дому пішов я, а пізніше й сестра. Тато сказав, що ми скоро приповземо до нього на колінах і будемо благати прийняти нас. Але такого ніколи не буде. Ми з Наталею не повернемося до нього. Я закінчив дев’ять класів, хочу стати будівельником. Тому вступатиму до училища, може, дадуть гуртожиток. А сестра навчатиметься у школі-інтернаті. Наталя добре вчиться, мріє вступити до університету.

– До нас часто потрапляють діти, яких вилучають із сімей через жорстоке поводження батьків, – повідомила директор дитячого притулку служби у справах дітей облдержадміністрації Жанна ЯНЧУК. – Віталій і Наталя зараз перебувають у нас. У притулку вони зможуть пробути до 90 днів. До початку навчального року повинні вирішити їхню долю.

Брат і сестра ночували у підвалі

– 31 травня – саме напередодні Міжнародного дня захисту дітей – до нас прийшла працівниця одного з дитсадків і розповіла про брата і сестру, які втекли з дому через жорстоке поводження батька, ночують у підвалі, а люди носять їм їсти, – розповів начальник служби у справах дітей міської ради Валерій ГАЙСЕНЮК. – Я попросив привести їх до нас. Спочатку прийшов Віталій, а через певний час і Наталя. Вони скаржилися, що батько п’є, постійно б’є їх, погрожує. А їхню маму декілька років тому позбавили батьківських прав. Мачуха (здавалося б, зовсім чужа людина) прийняла дітей добре: доглядала за ними, годувала. Натомість рідний тато проявляв жорстокість. Ми покликали батьків, намагалися помирити їх із дітьми, та поки що нам це не вдалося.

– Це питання розглядала комісія з питань захисту прав дитини. Брат і сестра категорично заявляють, що до батька ніколи не повернуться. Ми дали їм час подумати, – каже Валерій Гайсенюк. – Через певний час знову повернемося до обговорення цієї проблеми. Якщо вони все-таки не захочуть повернутися, ніхто не змусить їх це зробити.

Мама-чиновниця навіть не прийшла до притулку

А нещодавно з дому втекла учениця восьмого класу одного з міських ліцеїв зі своїм п’ятирічним племінником. Працівники міліції затримали дітей в одному з районів області. Зараз втікачі перебувають у дитячому притулку.

– Мама дівчинки (до речі, держслужбовець досить високого рангу) декілька років тому вдруге вийшла заміж, – розповів Валерій Гайсенюк. – Вітчим вживав спиртні напої, втягнув у пиятику дружину. Свою прийомну доньку чоловік постійно ображав та бив. Як виявилося, мама тривалий період зовсім не займалася вихованням доньки, не навідувалася до ліцею. Дівчинка не витримала такого ставлення і втекла з дому.

– Коли працівники міліції прийшли повідомити жінку про те, що її донька перебуває в притулку, вона була настільки п’яною, що навіть не відреагувала на цю звістку, – обурюється Валерій Якович. – Я зателефонував їй і попросив навідатися до доньки. Жінка прийшла, але розмовляла з дівчинкою лічені секунди. Відтоді ніхто її в притулку більше не бачив. Мене також неприємно вразила поведінка начальниці цієї жінки. Замість того, щоби допомогти нам, вона заявила, що не може відпустити з роботи свою підлеглу. Мовляв, відчепіться від неї та дайте їй спокій. І це позиція людини, яка перебуває на високій державній посаді! Правду кажучи, вперше зіштовхуюся з таким. Долю дівчинки треба терміново вирішувати. Та як це зробити, якщо мама не виявляє жодної зацікавленості? Ми розглянули цю ситуацію на засіданні комісії з питань захисту прав дитини.
У притулку перебуває і маленький хлопчик, з яким втекла дівчинка. Виявилося, що в його мами немає жодних документів. Коли ми обстежували її квартиру, то вжахнулися. Було таке враження, що тут не прибирали десятки років. І в таких страшних умовах проживав маленький хлопчик! Він розповів, що в них вдома п’ють усі, крім бабусі. Як повертати його туди – не знаю. 
Надія БУДНА

Цифри
У Чернівцях 2010 року зафіксовано чотири випадки вилучення дітей із сімей через умови, які загрожували їхнім життю та здоров’ю.
2009 року було вилучено 22 дітей, 2008-го – 19.
У всіх випадках порушено кримінальні справи.
24-06-2010, 11:25
Коментарів 0 Переглядів 1 879

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



"На Трампа сподіваймося, але люби, Боже, правду"
"Це важка, але необхідна правда, яку важко буде прийняти багатьом", - зазначає Сергій Рудик
«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.