У Центральному парку культури і відпочинку 19 червня бігали і дорослі, і діти. Тут відзначали Олімпійський день, у рамках якого провели День бігу.
Наймолодшому учасникові було 10 років, найстаршому – 74. Разом з усіма бігала і дворазова чемпіонка світу зі стрільби з лука Тетяна Мунтян.
Ось фінішує найстарший учасник, 74-річний Дмитро СТРИЖИБОРОДА, головний лікар амбулаторії з села Тисовець Сторожинецького району.
– Добре почуваюся, – віддихавшись, каже чоловік. – Займаюся бігом ще зі школи, щоранку роблю зарядку, пробігаю 3-5 кілометрів. І чудово почуваюся, нічого не болить! Тоді як багато хто в моєму віці вже з паличкою ходить. Раджу всім займатися спортом!
Прийшов подивитися на змагання також екс-чемпіон світу з бігу на 100 кілометрів Сергій ЯНЕНКО. Він згадав про свою перемогу на чемпіонаті світу, що відбувся у Голландії 1997 року. Тоді чоловік пробіг дистанцію сто кілометрів за рекордний для українських бігунів час – шість годин 25 хвилин та 25 секунд.
– Мій рекорд в Україні й досі ніхто не побив, – не без гордості каже спортсмен. – Щоби виступити на такому рівні, треба провести не один десяток тренувань. Я підраховував: за всі тренування в житті я оббіг земну кулю приблизно чотири рази! Пригадую, наступного дня після того, як пробіг сто кілометрів, мій організм зовсім виснажився. Боліли суглоби, м’язи… За ті шість годин я скинув до десяти кілограмів і відновив вагу аж через три тижні. Але якщо постійно тренуватися – це реально. Лікарі знайшли у мене ваду серця – недостатність митрального клапану, і взагалі заборонили бігати. Але я не послухався, і саме завдяки спорту зараз почуваюся здоровим.
Траплялися й кумедні ситуації – перед одним із забігів на стартовій доріжці всівся собака.
"Заберіть цього спортсмена з дороги", – жартували організатори.
Було оголошено також забіг для депутатів та чиновників, проте жоден із них не з’явився.
– Це добровільний захід, і ніхто нікого не може змусити, – прокоментував заступник начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту ОДА Богдан ВІТОВСЬКИЙ. – Але все-таки у заході змагалося більше півтисячі людей, для нашого регіону це достатньо. Тоді як у багатомільйонному Києві взяло участь лише дві тисячі осіб.
– Олімпійський день засновано Міжнародним олімпійським комітетом 16 років тому, – розповідає заступник голови Чернівецького обласного відділення національного олімпійського комітету України Віталій ОМЕЛЬЯНЧУК. – В Україні загалом та на Буковині зокрема його проводять удев’яте. Мета заходу – пропаганда фізкультури, спорту, оздоровлення.
Галина МАРКІВ
22-06-2010, 09:29
0
1 583