"Ще заміж не виходиш?", – люблять запитувати знайомі. А дівчата зітхають і намагаються вигадати оригінальну відповідь. Їм і самим не солодко, адже час не залишається на місці, а зрушень в особистому – жодних.
"Батьки підштовхують до неправильних дій"– На жаль, одиноких дівчат зараз багато, це і засмучує, – розповідає 23-річна Ольга, яка працює аспірантом у місцевому вузі. – З одного боку, це підтримує, адже знаєш, що ти не одна, але з іншого – засмучує, тому що ти бачиш, що це вже масове явище. А якщо це масово, то треба щось робити, але що? Переслідувати хлопців – не вихід. До того ж, останніми роками склалася така ситуація, що хлопців менше, ніж дівчат, і дівчата розуміють – "хто не встиг, той запізнився". Відповідно, вони роблять перші кроки і навіть певною мірою нав’язуються.
Крім того, батьки також чинять певний тиск. Хвилюючись, що діти залишаться без пари, намагаються з кимсь познайомити.
– Батьки підштовхують нас до неправильних дій, – продовжує дівчина. – Вони переконують, що не потрібно бути дуже вимогливими, адже ідеальних людей не існує, тому потрібно зважати на свої недоліки, характер, перш ніж оцінювати іншу людину. Але їх теж можна зрозуміти, у їхні часи все було набагато простіше. Батьки розуміють нас, але бояться, що після 26 років на тебе ніхто не погляне і ти залишишся "у дівках" або вийдеш заміж, щоби лише вийти. З одного боку, так, не треба затягувати час, а з іншого – я не можу це проконтролювати. Знайомитись першою не буду, я ж дівчина! А тоді як можна вплинути на те, щоби з тобою познайомились? Можливо, активніше відпочивати, але з моєю роботою я просто фізично не встигаю.
– Так, ця проблема існує, – говорить чернівчанин Микола. – Люди акцентують на цьому увагу. Якби вони на цьому не зосереджувалися, проблеми як такої і не існувало б. Мені здається, немає різниці, хто перший має підійти знайомитись, треба виходити із ситуації. На мою думку, люди не можуть знайти собі пару, бо у них часто завищені вимоги до своїх обранців. Але у такому разі вони просто помруть самотніми. Гадаю, дівчатам можна виявляти ініціативу, але не робити цього відверто. Можна привабити почуттям гумору або, навпаки, скромністю спровокувати людину на знайомство. Варто звертати на себе увагу, але робити це ненав’язливо.
"Ми погано уявляємо, кого шукаємо"– На труднощі в пошуках "половинки" насправді скаржаться не лише жінки, а й чоловіки. Причому причини приблизно однакові: бракує розумних і освічених, вихованих і налаштованих на серйозні стосунки, чуйних та порядних, – говорить Оксана ПЕНДЕРЕЦЬКА, практикуючий психолог. – Мабуть, щоразу з’являється інша причина.
У сучасної молоді є й об’єктивні причини для труднощів у пошуках пари: брак часу через зайнятість, необхідність робити кар’єру, соціальні та фінансові відмінності, які нині часто стають прірвою, залежність від батьків тощо.
Суто психологічні труднощі також бувають різні, наприклад: страх відмови, коли дівчина несвідомо оберігає себе від ситуацій, в яких вона може виявитися непотрібною і її почуттями знехтують. Проте стосунки, особливо близькі, – це завжди певний ризик, але ризик цей виправданий, адже в разі успіху ми отримуємо кохання, близькість і підтримку, турботу й розуміння.
Крім того, щоби знайти "другу половинку", треба добре розуміти, якою є "перша". Власне незнання себе, нерозуміння власних потреб, бажань часто призводить до того, що ми погано уявляємо, кого шукаємо.
Порад не буде, хіба одна – слухати себе, бути уважним до себе і до людей довкола.
Яна ЯЩЕНКО
17-06-2010, 12:32
0
2 569