RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Біля водойм області відпочиває велика кількість людей, які рятуються від спеки. У пошуках прохолоди люди стрибають у прохолодну воду. Однак насамперед варто подумати про безпеку на воді. Одне з перших правил – обирайте для відпочинку спеціально відведене місце.

Кореспонденти "МБ" об’їздили декілька пляжів, щоби дізнатися, які тут умови для відпочивальників. Також ми поцікавилися у рятувальників, як людям самим не наражатися на небезпеку.

Поки що в області є два популярні офіційно дозволені місця для відпочинку – це комплекси "Аква-Плюс" та "Рутка" у Сторожинецькому районі.

"Найкращий рятувальник – відповідальність людини"

Під’їжджаємо до озера у селі Рутка. Озеро тут велике й глибоке, частину його обгороджено для купання. Максимальна глибина – 1,70 метра. Біля пляжу бачимо рятувальника з біноклем. Він стежить за відпочивальниками.

– Працюю рятувальником не лише на озері у селі Рутка, але й на озерах, що на вулиці Комарова, – каже рятувальник Віктор БІРОВ. – Зауважу, що на воді головний ворог людини – алкоголь. Якщо ви випили, не йдіть купатися! Найчастіше доводиться рятувати людей у стані алкогольного сп’яніння.

Зазвичай зі мною працює напарник. Ми стежимо за людьми і з пляжу, і патрулюємо у човні. У вихідні на озері у селі Рутка збирається більше 500 людей. Стежити треба дуже пильно. Але найкращий рятувальник – відповідальність та увага самої людини.

Ми робимо все можливе, але, як кажуть рятувальники, кому дано втопитися, той ніколи не згорить. Щодо озер на вулиці Комарова, то закликаю людей не лізти у ці брудні водойми. Якщо дітей і можна налякати інфекціями, то дорослі нас не слухають. Сумно, коли люди жартують зі своїми здоров’ям, безпекою.
Основна причина загибелі людей на воді – страх. У більшості випадків тонуть люди, які вміють плавати, й із самовпевненістю запливають далеко від берега. Там вони можуть потрапити у потік холодної води. Тоді починає судомити ноги і "хапає" корч. У цій ситуації головне – не злякатися. Треба зануритися у воду і сильно потягти рукою на себе стопу за великий палець.

Намагайтеся не плавати наодинці, особливо якщо не впевнені у своїх силах. Уникайте далеких запливів, бо ви ризикуєте переохолодитися.

На озері відпочиває чернівчанка Людмила ТАРАСЮК. Жінка купається обережно й ніколи не запливає за буйки.

– Навіщо наражатися на небезпеку. Ми з подругою плаваємо спокійно, потихеньку. Адже головне – чиста вода й засмага, а не дурощі.

З донькою на озері відпочиває чернівчанка Оксана ФЕДОРОВА. Жінка каже, що дуже хвилюється за донечку, а тому у воді ні на мить не відходить від дитини. Добре, що є рятувальники, але насамперед треба дбати самому про себе.

В адміністрації комплексу "Рутка" зауважили, що для купання відведено лише частину озера, більша частина водойми – глибока, глибина – до восьми метрів. Тут встановили таблички з написом "Купатися заборонено". На цій частині озера рятувальник уже не відповідає за людину. Тому людей просять бути розсудливими.

"Хочете на катамаран – слухайте інструктора"

Завітали ми у комплекс "Аква-Плюс". Тут – чотири пляжі. У вихідні збирається більше, ніж півтори тисячі людей. Як за всіма встежити? В адміністрації комплексу "Аква-Плюс" пояснили, як діє система охорони людей. На кожному пляжі є охоронець-рятувальник. Його функція – дбати про порядок на пляжі і безпеку людей. Також є людина, яка патрулює на озері у рятувальному човні, цей рятувальник особливу увагу приділяє тим людям, які купаються біля буйків.

За словами рятувальників, проблеми з людьми трапляються рідко. Щоправда, минулого року довелося рятувати людину, у якої у воді стався напад епілепсії. На щастя, все обійшлося.

Є у рятувальників комплексу "Аква-Плюс" і радіозв’язок. За потреби викликають людину, яка надає першу медичну допомогу до прибуття лікарів.

Якщо людина хоче покататися на катамаранах та човнах, рятувальник стежить, щоби вона одягла рятувальний жилет.

На озері з чотирма дітьми зустріли чернівчанку Антоніну КУЗЮК. Жінка каже, що у неї на озері діти не вередують і поводяться спокійно, бо знають, що наступного разу їх нікуди не візьмуть. У воду заходить по
черзі з кожною дитиною. 
Валерія Чорней
17-06-2010, 09:43
Коментарів 0 Переглядів 1 570

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



"На Трампа сподіваймося, але люби, Боже, правду"
"Це важка, але необхідна правда, яку важко буде прийняти багатьом", - зазначає Сергій Рудик
«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.