RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Цього року 90 відсотків путівок до Міжнародного дитячого центру "Артек" викуповує держава. Як повідомили у Міністерстві у справах сім’ї, дітей та спорту, вартість одного ліжко-дня у таборі обійдеться державному бюджету в 231,21 гривні. Тобто за 21-денний відпочинок однієї дитини з казни доведеться викласти 4855,41 гривні. Такою є стартова ціна путівки. А максимальна вартість путівки до "Артеку" сягає 14 тисяч гривень. Такі розцінки встановлюють турфірми, які реалізують десяту частину путівок до табору.

Кореспондент "МБ" з’ясовувала, що отримують діти в "Артеку" на путівки, вартість яких дорівнює двотижневому відпочинку в Карлових Варах.

На один загін – піваркуша ватману

Щоби потрапити на територію центру "Артек", кореспондент "МБ" відрекомендувалася вожатим-початківцем. Працівники табору "Лісовий" (в "Артеку" на площі 208 га працює дев’ять таборів, – ред.) саме готувалися до прийому нової зміни дітей. Цього року табір "Лісовий" отримав десять ліжок із 425 обіцяних. І хоча ліжка нові, матраци залишили старі – розписані фломастерами та з подертою оббивкою. 12 ліжок у кімнаті розташовано майже впритул, між ними – одна тумбочка на двох.

Вожаті деяких таборів розповіли, що для забезпечення санвузлів милом та туалетним папером доводиться усе ділити пропорційно: мило – на чотири частини, а туалетний папір нарізати шматками по 30 сантиметрів. Скрутно в "Артеку" і з канцелярським приладдям.

– На один загін виділяють піваркуша ватману. Дають по альбому, пачці фломастерів, пачці кольорового паперу, один олівець, одну точилку, одну гумку. Упаковку гуаші, банку клею, пачку картону ділять на два загони, а скотч ми були змушені відмотувати по декілька сантиметрів від загального рулону. Тому ми змушені купувати канцтовари за власні кошти, – розповідає вожата одного з таборів "Артеку". – Меню вже роками не змінюють. Протягом чотирьох місяців літнього сезону торік на сніданок давали сосиски, шматок омлету, кашу, йогурт або плавлений сирок. На обід – котлету або куряче м’ясо. На підвечірок – йогурт, яблуко або інший фрукт.

За словами співробітників, наприклад, табір "Лісовий" спортивний інвентар востаннє отримував три роки тому.

– Ми працюємо зі старими побитими м’ячами. Залишилася одна тенісна ракетка, – підраховує персонал. – Зате на території табору є новий басейн із гіркою. Дехто нарікає, що купатися у морі дозволяють мало. Зате у нас немає жодного випадку, коли дитина втопилася, – говорять педагоги.

У липні "Морський" коштуватиме майже 20 тисяч гривень

На сайті туристичної компанії "АВН", яка займається продажем путівок до "Артеку", вартість відпочинку в таборі "Лісовий" на сьому зміну – з 25 червня до 14 липня – становить вісім тисяч гривень. А путівка до табору "Морський" у розпал літа коштує 18700 гривень! У її вартість входить проживання, харчування, користування пляжем, розважальна програма, відвідини музеїв та екскурсії. У характеристиці табору "Лісовий" вказано, що дітей селять у двоповерхові котеджі-кораблики, але жодним словом не згадано про 10-12 ліжок у кімнатах.
У таборі "Морський" до послуг дітей пропонують спортивний майданчик, комп’ютерний клас, більярд, дитяче кафе, настільний теніс, бібліотеку. Дітей розміщують у кімнатах по вісім осіб. Окрім ліжок, там є по три індивідуальні шафки для кожної дитини. Кімнати обладнано системами кондиціонування та вентиляції, а також кабельним телебаченням.

Туристична фірма "Деткі" на шосту зміну, яка розпочалася у "Артеку" другого червня, пропонувала путівки по 14 тисяч гривень у "Морський" та по вісім тисяч в "Озерний".

– Путівки на шосту зміну вже продано. У липні путівка до "Лісного" коштуватиме 8500 гривень, до "Озерного" – 9500, до "Лазурного" – 10100, до "Янтарного" – 12000, а до "Морського" – 19990 гривень, – розповіла Оксана, менеджер київського офісу туристичної фірми "Деткі". – "Морський" – найдорожчий, бо там найкращі умови.
На сайті фірми вказано, що у "Морському" розміщують по 8-9 осіб у кімнатах. У корпусах "Озерного", "Лісового", "Польового" та "Річкового" – по 10-14 дітей. У вартість путівок до міжнародного центру "Артек" входить проживання, харчування та анімаційна програма з вожатими. Додатково оплачують проїзд в обидва боки (для дітей до 14 років – 510 гривень, після 14 років – 570 гривень), страхування (50 гривень), боулінг, фото, футболку та бандану з фірмовою символікою. На сайті компанії зазначено, що до послуг дітей – шведський стіл.

На офіційному сайті МДЦ "Артек" повністю розписано раціон п’ятиразового харчування дітей на тиждень. Наприклад, у понеділок на сніданок серед варіантів – бутерброд з ікрою (альгіновою), сир твердий, ковбаса варено-копчена, омлет натуральний із зеленим горошком, каша манна з родзинками, бісквіт із повидлом, чай з лимоном, чупа-чупс, йогурт. На обід у середу пропонують: баклажани смажені, помідори та огірки свіжі, котлету полтавську, печінку, птицю з овочами, картопляне пюре, кашу гречану, компот зі свіжих фруктів. На вечерю у п’ятницю на вибір – фрикадельки м’ясні із соусом, зрази рибні, рис, вареники солодкі з сиром, чай з лимоном. Проте вожаті в одному з таборів пригадали тільки вибір між двома варіантами м’ясної страви: котлета або куряча відбивна.

Шафа була з верху до низу обписана матюками

Щоби порівняти побутові умови таборів міжнародного центру "Артек" з іншими таборами, ми вирушили до села Глибочок Сторожинецького району. Тут розташовується найдорожчий приватний дитячий табір Чернівецької області. Путівки цього літа коштують три тисячі гривень.

Директор табору Наталія ДЕМБІЦЬКА приводить у корпус, де стіни пофарбовано в яскраво-жовтий та зелений кольори. У невеликих кімнатах – по три ліжка. Меблі нові. Дитячі ліжка та шафки замінили минулого року, а шафи – два роки тому.

– Раніше тут стояла спільна шафа на сімох дітей, – пригадує Наталя Дембіцька. – Двері ледь трималися на гвіздочках. Уся шафа з верху до низу була обписана матюками.

2003 року, коли табір перейшов у приватну власність, відремонтували аварійні дахи та водогін. Впродовж останніх років відремонтували приміщення трьох корпусів, басейн, душові, зараз ремонтують кухню та їдальню. Наступного року планують зробити євроремонт у туалетах.

Табір площею 6,4 га розташований біля лісу. За зміну табір приймає до 280 дітей. Хоча розміри кімнат дозволяють селити по шестеро дітей, старших селять по четверо-п’ятеро, а молодших – по троє.

У вартість путівки закладено по 35 гривень на день на харчування.

– Діти звикли, що у них на відкриття та закриття зміни на столах є червона ікра, червона риба, ананаси, сезонні фрукти. Якщо риба – то це хек, – каже директор. – Не можна економити на харчуванні, призах, програмі дозвілля та медикаментах. Якщо на цьому зекономлю – можу закривати табір. 
10-06-2010, 10:58
Коментарів 0 Переглядів 5 170

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



"На Трампа сподіваймося, але люби, Боже, правду"
"Це важка, але необхідна правда, яку важко буде прийняти багатьом", - зазначає Сергій Рудик
«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.