Туалетний папір видають дозовано, а мило ділять на шматки

у номері / суспільство
5 173
0
Цього року 90 відсотків путівок до Міжнародного дитячого центру "Артек" викуповує держава. Як повідомили у Міністерстві у справах сім’ї, дітей та спорту, вартість одного ліжко-дня у таборі обійдеться державному бюджету в 231,21 гривні. Тобто за 21-денний відпочинок однієї дитини з казни доведеться викласти 4855,41 гривні. Такою є стартова ціна путівки. А максимальна вартість путівки до "Артеку" сягає 14 тисяч гривень. Такі розцінки встановлюють турфірми, які реалізують десяту частину путівок до табору.

Кореспондент "МБ" з’ясовувала, що отримують діти в "Артеку" на путівки, вартість яких дорівнює двотижневому відпочинку в Карлових Варах.

На один загін – піваркуша ватману

Щоби потрапити на територію центру "Артек", кореспондент "МБ" відрекомендувалася вожатим-початківцем. Працівники табору "Лісовий" (в "Артеку" на площі 208 га працює дев’ять таборів, – ред.) саме готувалися до прийому нової зміни дітей. Цього року табір "Лісовий" отримав десять ліжок із 425 обіцяних. І хоча ліжка нові, матраци залишили старі – розписані фломастерами та з подертою оббивкою. 12 ліжок у кімнаті розташовано майже впритул, між ними – одна тумбочка на двох.

Вожаті деяких таборів розповіли, що для забезпечення санвузлів милом та туалетним папером доводиться усе ділити пропорційно: мило – на чотири частини, а туалетний папір нарізати шматками по 30 сантиметрів. Скрутно в "Артеку" і з канцелярським приладдям.

– На один загін виділяють піваркуша ватману. Дають по альбому, пачці фломастерів, пачці кольорового паперу, один олівець, одну точилку, одну гумку. Упаковку гуаші, банку клею, пачку картону ділять на два загони, а скотч ми були змушені відмотувати по декілька сантиметрів від загального рулону. Тому ми змушені купувати канцтовари за власні кошти, – розповідає вожата одного з таборів "Артеку". – Меню вже роками не змінюють. Протягом чотирьох місяців літнього сезону торік на сніданок давали сосиски, шматок омлету, кашу, йогурт або плавлений сирок. На обід – котлету або куряче м’ясо. На підвечірок – йогурт, яблуко або інший фрукт.

За словами співробітників, наприклад, табір "Лісовий" спортивний інвентар востаннє отримував три роки тому.

– Ми працюємо зі старими побитими м’ячами. Залишилася одна тенісна ракетка, – підраховує персонал. – Зате на території табору є новий басейн із гіркою. Дехто нарікає, що купатися у морі дозволяють мало. Зате у нас немає жодного випадку, коли дитина втопилася, – говорять педагоги.

У липні "Морський" коштуватиме майже 20 тисяч гривень

На сайті туристичної компанії "АВН", яка займається продажем путівок до "Артеку", вартість відпочинку в таборі "Лісовий" на сьому зміну – з 25 червня до 14 липня – становить вісім тисяч гривень. А путівка до табору "Морський" у розпал літа коштує 18700 гривень! У її вартість входить проживання, харчування, користування пляжем, розважальна програма, відвідини музеїв та екскурсії. У характеристиці табору "Лісовий" вказано, що дітей селять у двоповерхові котеджі-кораблики, але жодним словом не згадано про 10-12 ліжок у кімнатах.
У таборі "Морський" до послуг дітей пропонують спортивний майданчик, комп’ютерний клас, більярд, дитяче кафе, настільний теніс, бібліотеку. Дітей розміщують у кімнатах по вісім осіб. Окрім ліжок, там є по три індивідуальні шафки для кожної дитини. Кімнати обладнано системами кондиціонування та вентиляції, а також кабельним телебаченням.

Туристична фірма "Деткі" на шосту зміну, яка розпочалася у "Артеку" другого червня, пропонувала путівки по 14 тисяч гривень у "Морський" та по вісім тисяч в "Озерний".

– Путівки на шосту зміну вже продано. У липні путівка до "Лісного" коштуватиме 8500 гривень, до "Озерного" – 9500, до "Лазурного" – 10100, до "Янтарного" – 12000, а до "Морського" – 19990 гривень, – розповіла Оксана, менеджер київського офісу туристичної фірми "Деткі". – "Морський" – найдорожчий, бо там найкращі умови.
На сайті фірми вказано, що у "Морському" розміщують по 8-9 осіб у кімнатах. У корпусах "Озерного", "Лісового", "Польового" та "Річкового" – по 10-14 дітей. У вартість путівок до міжнародного центру "Артек" входить проживання, харчування та анімаційна програма з вожатими. Додатково оплачують проїзд в обидва боки (для дітей до 14 років – 510 гривень, після 14 років – 570 гривень), страхування (50 гривень), боулінг, фото, футболку та бандану з фірмовою символікою. На сайті компанії зазначено, що до послуг дітей – шведський стіл.

На офіційному сайті МДЦ "Артек" повністю розписано раціон п’ятиразового харчування дітей на тиждень. Наприклад, у понеділок на сніданок серед варіантів – бутерброд з ікрою (альгіновою), сир твердий, ковбаса варено-копчена, омлет натуральний із зеленим горошком, каша манна з родзинками, бісквіт із повидлом, чай з лимоном, чупа-чупс, йогурт. На обід у середу пропонують: баклажани смажені, помідори та огірки свіжі, котлету полтавську, печінку, птицю з овочами, картопляне пюре, кашу гречану, компот зі свіжих фруктів. На вечерю у п’ятницю на вибір – фрикадельки м’ясні із соусом, зрази рибні, рис, вареники солодкі з сиром, чай з лимоном. Проте вожаті в одному з таборів пригадали тільки вибір між двома варіантами м’ясної страви: котлета або куряча відбивна.

Шафа була з верху до низу обписана матюками

Щоби порівняти побутові умови таборів міжнародного центру "Артек" з іншими таборами, ми вирушили до села Глибочок Сторожинецького району. Тут розташовується найдорожчий приватний дитячий табір Чернівецької області. Путівки цього літа коштують три тисячі гривень.

Директор табору Наталія ДЕМБІЦЬКА приводить у корпус, де стіни пофарбовано в яскраво-жовтий та зелений кольори. У невеликих кімнатах – по три ліжка. Меблі нові. Дитячі ліжка та шафки замінили минулого року, а шафи – два роки тому.

– Раніше тут стояла спільна шафа на сімох дітей, – пригадує Наталя Дембіцька. – Двері ледь трималися на гвіздочках. Уся шафа з верху до низу була обписана матюками.

2003 року, коли табір перейшов у приватну власність, відремонтували аварійні дахи та водогін. Впродовж останніх років відремонтували приміщення трьох корпусів, басейн, душові, зараз ремонтують кухню та їдальню. Наступного року планують зробити євроремонт у туалетах.

Табір площею 6,4 га розташований біля лісу. За зміну табір приймає до 280 дітей. Хоча розміри кімнат дозволяють селити по шестеро дітей, старших селять по четверо-п’ятеро, а молодших – по троє.

У вартість путівки закладено по 35 гривень на день на харчування.

– Діти звикли, що у них на відкриття та закриття зміни на столах є червона ікра, червона риба, ананаси, сезонні фрукти. Якщо риба – то це хек, – каже директор. – Не можна економити на харчуванні, призах, програмі дозвілля та медикаментах. Якщо на цьому зекономлю – можу закривати табір. 
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

17:17
За "путівку" - 7,5 тисяч доларів: 26-річний буковинець незаконно переправляв чоловіків за кордон
17:12
У громаді на Буковині два дні буде чутно вибухи
16:55
Названо одну популярну спецію, яка знижує рівень цукру в крові
16:36
На Буковині в ліцеї облаштували сучасне сховище з «Класом безпеки» - фото
16:12
У Чернівцях відбудеться етнографічна студія «Естетика наїву в українській культурі та мистецтві»
15:58
"Настала й моя черга": 24-річний буковинець доєднався до ЗСУ за контрактом для молоді
15:34
У Румунії за годину сталося три землетруси
15:20
У Чернівцях відомий український історик Вахтанг Кіпіані виступить з лекцією
15:00
У Чернівцях хочуть відновити готель "Черемош", який уже 15 років стоїть занедбаний
14:49
Скандал із дисертаціями у БДМУ: що кажуть про ситуацію у медзакладі
14:30
Ввозили авто як гуманітарку і продавали: на Буковині чоловікам повідомили про підозру
14:07
Скандал у БДМУ: звільнили наукового керівника дисертацій, у яких знайшли плагіат
13:47
ДТП із чотирма авто у Чернівцях: є потерпілі, рух ускладнений
13:38
Місячний календар стрижок на березень 2025 року: коли краще стригтися і фарбувати волосся
13:20
Грип не відступає: у яких регіонах найбільше хворих, яка ситуація на Буковині
13:04
Буковинський легкоатлет штовхнув ядро і здобув медаль чемпіонату України
12:51
П'яним врізався в дерево, а пасажирка травмувалася. На Буковині судитимуть винуватця ДТП
12:43
Що таке депозити, як працює така послуга і для кого вона вигідна?*
реклама
12:36
Рада з другої спроби прийняла заяву щодо виборів в Україні: за яких умов
12:19
Засніжені вершини: парк «Черемоський» замилував зимовими краєвидами - фото
11:57
Курс валют у Чернівцях 25 лютого
11:35
П’ять продуктів, які потрібно їсти щодня для здоров'я мозку
11:13
У Чернівцях на перехресті зіткнулися чотири автомобілі
11:05
На Буковині вчергове продають Неполоковецький комбінат хлібопродуктів
10:44
Говорити про вибори зарано, − голова партії влади Олена Шуляк
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм