Потік питної води уже місяць тече Клокучкою. Чернівчани сплачують за кожен її кубометр по шість гривень, адже втрати води, в тому числі й у цьому струмку на подвір’ї мешканців вулиці Тисменицької, включені в тариф.
Але головне, що подібні протікання в місті не рідкість. Втрати води ніхто не рахує, а у водоканалі відстоюють необхідність підвищення тарифів на воду...
Прорив мережі водопостачання стався на вулиці Тисменицькій. Вода б’є з-під дороги і протікає на подвір’я будинку №2, заливаючи його та підмиваючи бетонні блоки, на яких стоїть дорога. Заявку до "Чернівціводоканалу" мешканці подали ще 11 травня. Минув майже місяць, а віз і нині там – та вода, яка мала би потрапити до осель чернівчан, затоплює подвір’я.
– Трубу прорвало, і це вже не вперше, – розповідає власник особняка на вулиці Тисменицькій, 2, Володимир ЛИХОДЕНЬ. – Таке вже якось було, тоді працівники водоканалу одразу наклали хомут і зупинили потік.
Напевно, знову десь утворилася тріщина, бо моє подвір’я заливає. У цьому районі проходить труба водопостачання міста. Вода підмила сходи біля входу в двір. Потім текла подвір’ям аж до порогу. Все обійстя було залите, доки я не викопав на шляху води рів і не спрямував струмок на край подвір’я. Але територія двору дуже волога. Кільця колодязя просіли та покосилися від підмивання. До того ж, бетон, на якому стоїть дорога, може підмити, і дорога посунеться мені на подвір’я.
Стався прорив труби ще на початку травня. 11 травня ми подали заявку у водоканал. Нам сказали, що приїдуть і полагодять, але минув майже місяць, а ніхто нічого не робить. Дружина телефонувала до них знову, але ніхто не реагує. Мабуть, закинули заявку до шухляди та й забули. Але ж тут протікає величезний об’єм води! Хто за неї платитиме?
У диспетчерській службі "Чернівціводоканалу" підтвердили, що заявка з вулиці Тисменицької справді надходила, щоправда, 18 травня. На тій ділянці необхідна заміна частини труби. Заявку було передано до водопровідної
служби.
Однак комунальники зазначають, що на деяких ділянках роботи проводити особливо складно і що в першу чергу ліквідовують протікання на більш важливих частинах мереж.
– Щоби проводити ремонтні роботи на вулиці Тисменицькій, потрібно отримати ордери від Державтоінспекції та дорожніх служб, оскільки під час робіт доведеться перекривати вулицю та пошкоджувати дорожнє покриття, – розповідає головний інженер КП "Чернівціводоканал" Володимир БОТНАРЬ. – Щодо термінів, то є планові роботи з заміни мереж, а є аварійні. Серед аварійних ділянок першими відновлюють більш важливі, а потім решту. В тому районі багато людей прокладали водопроводи самостійно, наймаючи працівників у неробочий час. Тому в таких місцях і виникають проблеми. Скільки води втрачається через подібні витоки, зараз сказати не можу. Взагалі, щоб утримувати мережі в нормальному стані, потрібно підвищити ціну до 10 гривень за кубометр води. Зазвичай більше доводиться сплачувати тим, хто не має лічильника, тому всім користувачам потрібно встановлювати їх.
За даними, наданими до Національного агентства України з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів облдержадміністраціями України, втрати питної води підприємствами ЖКГ 2009 року склали 30,79% від загального обсягу води. Лідерами із втрат води стали підприємства Луганської, Житомирської, Донецької, Одеської областей та Криму. Найгірша ситуація в Путилі, де втрачено 85,6% водопровідної води.
Михайло САЛІТРА
mb.salitra@gmail.com
10-06-2010, 10:49
0
2 310