RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » суспільство » Основний резерв для будівництва житла – сільськогосподарські землі

Чернівці мають два потужних резерви для будівництва житла – землі сільськогосподарського призначення і садівничі товариства.

– Чернівці – унікальне місто, оскільки обласних центрів із такою великою кількістю садівничих товариств, сільськогосподарських земель та індивідуальної житлової забудови в Україні більше немає, – каже Віталій ЧИНЧИК, начальник управління земельних ресурсів департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин міськради.
Крім того, є частина земельних ділянок, на яких не можна будувати взагалі – вони розташовані на схилах, зсувних чи підтоплюваних територіях.

Сади і городи повинні бути за межами міста

Землі сільськогосподарського призначення та лісового фонду зараз займають третину території міста.

– Основний резерв саме в цих землях, оскільки їх зараз не використовують за призначенням, – зауважує Віталій Чинчик. – Насамперед це стосується сільськогосподарської станції "Еліта", яка розташована в Садгорі, і дослідної станції, що на вулиці Рівненській. Ми звернулися до Аграрного інституту Києва з листом, щоб отримати згоду на переведення цих земельних ділянок до земель комунальної власності. Відповіді наразі ще не отримали.
Крім того, є спірне питання, оскільки свого часу дослідне господарство "Еліта" виділяло на вулиці Каштановій за рахунок своїх земель співробітникам ділянки під індивідуальне житлове будівництво. Люди без відповідних дозволів побудувалися, не враховуючи імовірності підтоплення.

Якщо місто зможе домовиться з аграрним інститутом, отримає понад 40 гектарів земельного резерву для будівництва.

– Садівництво і городництво повинні бути за межами міста, – вважає В. Чинчик. – Адже місто – це житлова, громадська забудова і виробництво. А сільське господарство повинно розташовуватися за його територією.

Замість садівничих товариств – житлові райони

Ще один резерв для житлового будівництва в Чернівцях – землі, зайняті під садівництво. Нині в місті нараховують 235 садівничих товариств. Більше має тільки Київ, а в інших обласних центрах – щонайбільше 100.

Враховуючи те, що Чернівці розташовані частково на зсувних та підтоплюваних ділянках, ще за радянських часів виділяли багато земельних ділянок саме під садівництво. "Але життя вносить корективи, і зараз чернівчанам потрібні земельні ділянки під будівництво житла. Тому і виникло питання переведення частини садівничих товариств під індивідуальну житлову забудову", – пояснює Віталій Чинчик.

Є перелік садівничих товариств, де геологічні умови дозволяють зводити житло. Наразі дозволи отримали 40 товариств, згодом можуть додати ще кілька.

Проте перш ніж стати житловим районом, необхідно вирішити основне питання: розробити генеральний план забудови території товариства. Адже садівництво, на відміну від житла, не вимагає певної інфраструктури, а також широкої проїжджої частини. На практиці ширина проїздів у товариствах становить приблизно три метри, а для житла потрібно не менше семи. Звідси виникає і друга проблема: розширити проїжджу частину, облаштувати пішохідні доріжки можна тільки за рахунок вилучення частини землі з прилеглих до проїзду ділянок.
Марина КАРАСЬОВА

Довідка

 Територія Чернівців нині займає 15275 квадратних метрів. За площею наше місто приблизно можна порівняти зі Львовом.
 Третину території займають землі сільського господарського призначення і лісового фонду. За кількістю садівничих товариств (235) Чернівці поступаються тільки Києву.
10-06-2010, 10:45
Коментарів 0 Переглядів 2 539

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.